Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pola Nadziei....

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pola Nadziei...."— Zapis prezentacji:

1 Pola Nadziei...

2 Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 25 lat prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.

3 Żonkile Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

4 Gramy dla Hospicjum 11 października, w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej w wielu hospicjach odbywały się spotkania, koncerty i happeningi pod wspólnym hasłem "Gramy dla hospicjum".

5 Sadzenie cebulek Przy tej okazji sadzone są także cebulki żonkili, które zakwitną podczas Pól Nadziei w 2010 roku.

6 Można nas spotkać na ulicy
W ramach Pól Nadziei wolontariusze dają kwiaty prosząc przechodniów o dar dla hospicjum. Zachęcają także do przekazywania 1% podatku dla wspierającej hospicjum organizacji pożytku publicznego (Fundacja Hospicyjna, KRS: ).

7 Hospicjum to też Życie Pola Nadziei są okazją do edukacji społecznej na tematy związane z pomocą ludziom ciężko chorym. Z roku na rok kwestujący wolontariusze spotykają się z coraz życzliwszym przyjęciem społeczności. Dzięki tym pozytywnym doświadczeniom Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej w całej Polsce znane jest hasło: „Hospicjum to też Życie”.

8 Zbiórka pieniędzy Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje ponad 4 milionów złotych rocznie na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

9 I Ty możesz pomóc...


Pobierz ppt "Pola Nadziei...."

Podobne prezentacje


Reklamy Google