Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 25 lat prowadzi Towarzystwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 25 lat prowadzi Towarzystwo."— Zapis prezentacji:

1

2 Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 25 lat prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.

3 Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

4 11 października, w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej w wielu hospicjach odbywały się spotkania, koncerty i happeningi pod wspólnym hasłem "Gramy dla hospicjum".

5 Przy tej okazji sadzone są także cebulki żonkili, które zakwitną podczas Pól Nadziei w 2010 roku.

6 W ramach Pól Nadziei wolontariusze dają kwiaty prosząc przechodniów o dar dla hospicjum. Zachęcają także do przekazywania 1% podatku dla wspierającej hospicjum organizacji pożytku publicznego (Fundacja Hospicyjna, KRS: 0000201002).

7 Pola Nadziei są okazją do edukacji społecznej na tematy związane z pomocą ludziom ciężko chorym. Z roku na rok kwestujący wolontariusze spotykają się z coraz życzliwszym przyjęciem społeczności. Dzięki tym pozytywnym doświadczeniom Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej w całej Polsce znane jest hasło: „Hospicjum to też Życie”.

8 Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje ponad 4 milionów złotych rocznie na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

9


Pobierz ppt "Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 25 lat prowadzi Towarzystwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google