Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sweet Home Canada.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sweet Home Canada."— Zapis prezentacji:

1 Sweet Home Canada

2

3 Informacje ogólne Jedno z najsłabiej zaludnionych państw świata, średnia gęstość zaludnienia — 3 osoby na km2 Państwo wielokulturowe: połączenie kultury angielskiej, francuskiej oraz inuickiej. Kanadę zamieszkują ponad 34 grupy etniczne liczące po co najmniej 100 tys. osób.

4 Charakterystyczne Symbole:

5 -Syrop klonowy Wyrabiany z klonu cechuje się wyjątkowo karmelowym
smakiem. Początkowo wytwarzany przez Indian był używany jako podstawowa przyprawa w kuchni kanadyjskiej.

6 Bóbr kanadyjski: Bobry są nieodłącznym elementem Kanady.
Zaimponowały pierwszym mieszkańcom swoją pracowitością przez co zaczęto się z nimi utożsamiać.

7 swoją pozycję na liście
Klon Klon zawdzięcza swoją pozycję na liście symboli temu, że miał on ogromne znaczenie gospodarcze dla Indian.

8 Muzyka

9 ANVIL

10 Chyba każdy zna zespoły pokroju
„Metalici” czy „AC/DC ”. Lecz nie każdy wie że wzorowały się one właśnie na Kanadyjskim zespole „Anvil” Ich mocne, metalowe brzmienie w połączeniu z figlarną nutką Rocka bardzo szybko wpada w ucho. W 2008 roku powstał film obrazujący historię niedocenionego zespołu.

11 Leonard Cohen

12 Cohen jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków
Kanadyjskich minionego wieku. Jego (pisane aż 4 lata!) Hallelujah Zagościło nawet w popularnej Bajce „Shrek”. Sam mistrz pochodził Z Żydowskiej rodziny i oprócz grania Folk rocka pisał wiersze oraz opowiadania.

13 Celine Dion

14 A właściwie Céline Marie Claudette Dion Angélil. Popularna w latach
osiemdziesiątych piosenkarka. Jej najbardziej rozpoznawalnym utworem jest „My Heart Will Go On” Znane z fimu „Titanic”. Co ciekawe posiada 5-oktawowy mezzosopran liryczny. Zdobyła wiele odznaczeń, W tym: Order Kanady oraz Order Quebecu.

15 Literatura

16 Ania z zielonego wzgórza

17 Seria 12 powieści kanadyjskiej
pisarki Lucy Maud Montgomery, której bohaterką jest adoptowana dziewczynka - Ania. Wydawana na całym świecie doczekała się wielu adptacji filmowych.

18

19 Książka Margaret Atwood „Ślepy Zabójca”
była jedną z najchętniej kupowanych powieści z zauważalnymi elementami feministycznymi. Posiada nietypową 3-osobową narrację, opowiadaną przez Powiązane ze sobą osoby. Co ciekawe sama fraza ślepy zabójca nawiązuje do utworu Ryszarda Kapuścińskiego „Szachinszat”.

20 Potrawy

21 Beavertail

22 „Bobrzy Ogon” to bardzo popularna
przekąska we wszystkich zakątkach Kanady. Produkuje się ją podobnie do pączków a popija gorącą czekoladą. Jeśli miałbym wybrać, którą polską potrawę przypomina to byłyby to faworki.

23 Poutine

24 Poutine, jak sama nazwa wskazuje
pochodzi z prowincji francuskiej. Choć jej wynalazcy nie chlubią się tym, uwielbiają ją spożywać (tak samo jak reszta kraju). Sama potrawa to frytki pod serem (głównie cheedarem) i sosem pieczeniowym.

25 Smażone liście paproci

26 Chyba najdziwniejsza z Kanadyjskich
potraw. Jako że nie ma tu zbyt wielu warzyw trudno o wiele składników odżywczych, na szczęście miejscowa ludność poradziła sobie i z tym, smażąc bogate w błonnik i witaminy liście paproci.

27 Ciekawostki

28 Kanada ma najwyższy standard życie na świecie.
Picie alkoholu, czy przeklinanie w miejscach publicznych grozi grzywną. Nazwa Kanada wywodzi się od słowa "kanata" oznaczającego w języku Indian Huron: klon Supermen został wymyślony właśnie w Kanadzie! Motto Kanady brzmi „Od morza do morza”.

29 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Sweet Home Canada."

Podobne prezentacje


Reklamy Google