Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Okrągły stół Dawid Domagała. Co to jest ? Okrągły Stół - symbol spotkania, na którym wszyscy są równi i starają się w zgodzie rozwiązywać spory. Okrągły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Okrągły stół Dawid Domagała. Co to jest ? Okrągły Stół - symbol spotkania, na którym wszyscy są równi i starają się w zgodzie rozwiązywać spory. Okrągły."— Zapis prezentacji:

1 Okrągły stół Dawid Domagała

2 Co to jest ? Okrągły Stół - symbol spotkania, na którym wszyscy są równi i starają się w zgodzie rozwiązywać spory. Okrągły Stół - symbol spotkania, na którym wszyscy są równi i starają się w zgodzie rozwiązywać spory. Nawiązuje on do mitu o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Założony został przez czarnoksiężnika Merlina. Nawiązuje on do mitu o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Założony został przez czarnoksiężnika Merlina. Okrągły stół pojawił się w historii trzech państw: Niemiec, Polski i Bułgarii. Okrągły stół pojawił się w historii trzech państw: Niemiec, Polski i Bułgarii.

3 Okrągły Stół (historia Polski) Okrągły Stół – negocjacje prowadzone od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 przez przedstawicieli władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz kościelnej (status obserwatora –Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz Kościół rzymskokatolicki). Okrągły Stół – negocjacje prowadzone od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 przez przedstawicieli władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz kościelnej (status obserwatora –Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz Kościół rzymskokatolicki). Prowadzone były w kilku miejscach, a ich rozpoczęcie i zakończenie odbyło się w siedzibie Urzędu Rady MinistrówPRL w Pałacu Namiestnikowskim (obecnie Pałac Prezydencki) w Warszawie. Prowadzone były w kilku miejscach, a ich rozpoczęcie i zakończenie odbyło się w siedzibie Urzędu Rady MinistrówPRL w Pałacu Namiestnikowskim (obecnie Pałac Prezydencki) w Warszawie. W obradach wszystkich zespołów brało udział ok. 711 osób (uczestników, ekspertów i obserwatorów). W obradach wszystkich zespołów brało udział ok. 711 osób (uczestników, ekspertów i obserwatorów). Jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, od którego rozpoczęły się zmiany ustrojowe Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w tym częściowo wolne wybory do Sejmu, tzw. wybory czerwcowe. Jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, od którego rozpoczęły się zmiany ustrojowe Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w tym częściowo wolne wybory do Sejmu, tzw. wybory czerwcowe.

4 Przebieg Obrady toczone były w trzech głównych zespołach: Obrady toczone były w trzech głównych zespołach: ► ds. gospodarki i polityki społecznej, ► ds. reform politycznych, ► ds. pluralizmu związkowego

5 Uczestnicy obrad plenarnych W obradach plenarnych oraz w zespołach uczestniczyli: W obradach plenarnych oraz w zespołach uczestniczyli: ► pierwsi trzej prezydenci III RP (Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński), ► pięciu późniejszych premierów i czterech późniejszych wicepremierów, ► sześciu późniejszych marszałków i wicemarszałków Sejmu i Senatu,

6 Uczestnicy obrad plenarnych ► ponad 75 późniejszych ministrów i wiceministrów, ► ok. 100 późniejszych parlamentarzystów, ► kilku późniejszych prezesów Sądu Najwyższego, Trybunałów, redaktorów naczelnych gazet. ► Uczestnicy obrad „Okrągłego Stołu” z podziałem na strony

7 Dziękuję


Pobierz ppt "Okrągły stół Dawid Domagała. Co to jest ? Okrągły Stół - symbol spotkania, na którym wszyscy są równi i starają się w zgodzie rozwiązywać spory. Okrągły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google