Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pociąg do szkoły Rada Rodziców SP1 w Pruszkowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pociąg do szkoły Rada Rodziców SP1 w Pruszkowie."— Zapis prezentacji:

1 Pociąg do szkoły Rada Rodziców SP1 w Pruszkowie

2 Stoi na stacji lokomotywa...
- O nie, to nie lokomotywa! - To szkoła, przed dziećmi swe perspektywy odkrywa. ...Ciężka, ogromna i pot z niej spływa,tłusta oliwa. - Tłusta oliwa? - Nie, to wiedza i nauka do dzieci się wyrywa. ...Stoi i sapie, dyszy i dmucha. - Dyszy i dmucha? - Nie, to Ala z Frankiem szkolną drogą rusza!

3 ...Już ledwo sapie, już ledwo zipie...
…Buch - jak gorąco! Uch - jak gorąco! Puff – jak gorąco! A Ala i Franek szczęśliwi, że w szkole jest dużo zabawy nie tylko nauka i książki ciekawe! I choć dopiero 6 lat mają, weselą się, że już szkołę zaczynają. ...Już ledwo sapie, już ledwo zipie... To Ala i Franek z zapałem się uczą i piszą w zeszycie!

4 ...Wagony do niej podoczepiali... A dzieci swe książki mają na półce,
w pudełku, w sali. Nie noszą do szkoły tych ciężkich tornistrów, bo troszkę są za mali! I pani z uśmiechem na twarzy, codziennie daje swym dzieciom, zadanie oddzielne. …A jeszcze palacz węgiel w nią sypie... A pani dla Ali ma „S”(eskę) w zeszycie. I „S”(eskę) dla Franka, za piękne czytanie!

5 ...Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy...
A dzieci na przerwie, same frykasy, bo w szkole: warzywa, świeże owoce i mleko! Bo zdrowe śniadanie, jest w szkole promowane!

6 ...A czwarty wagon pełen bananów...
A dzieci starsze, też uśmiechnięte, bo mają kolegów tych z pierwszej klasy! I choć te pierwszaki 6 lat dopiero mają, to na przerwach wspólnie zabawy wymyślają. ...A w piątym stoi sześć fortepianów... A w naszej szkole dzieci dodatkowe zajęcia mają. Muzyka, plastyka, ćwiczenia i tańce, to dla nich zdrowe, uczące hulańce!

7 ...W siódmym dębowe stoły i szafy...
A w klasie ławeczki, krzesełka malutkie. Tablica i dywan mięciutki. ...W ósmym słoń, niedźwiedź i trzy żyrafy... A pierwszaki, głowy tęgie, świat poznają przez zabawę, uczą się wspaniale! Słoń i niedźwiedź im nie obce, na mapie się znają. Chętnie liczą i śpiewają, w szkole fajnie mają!

8 ...A tych wagonów jest ze czterdzieści,
Sam nie wiem co się w nich jeszcze mieści... Bo talentów w szkole, też ze czterdzieści, na akademii szkolnej recytują swe wieści. ...Lecz choćby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów... To za nic w świecie Ala i Franek ze szkoły by nie zrezygnowali!

9 ...Ruszyła maszyna po szynach ospale...
...Nagle – gwizd! Nagle – świst! Para – buch! Koła – w ruch! A te maluchy, nasze kochane szczęśliwe są w szkole – naprawdę, nie kłamię! I Ala i Franek, i Tola, i Jaś tak chętnie w Tej szkole spędzają swój czas! ...Ruszyła maszyna po szynach ospale... Reforma szkolnictwa – jest dla nich w dodatku uszyta na miarę!

10 ...I kreci się, kręci się koło za kołem.
I biegu przyspiesza i gna co raz prędzej... Rodzice się cieszą, ze swojej decyzji, że Ala i Tola, i Franek, i Jaś choć mają dopiero 6 lat są w szkole wesołej i przez zabawę uczą się wraz! ...A dokąd? A dokąd? A dokąd tak gna?... To Franio i Ala, i Tola, i Jaś Do szkoły, do szkoły, do szkoły na czas!

11 ...Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las...
Wycieczka, wycieczka, to dla nich w sam raz! I taka, to dla nich zielona jest szkoła, nauczy przyrody i jest wesoła. ...Gładko tak, lekko tak toczy się w dal. Jak gdyby to była piłeczka nie stal... Bo szkoła nie straszna, nie trudna jest wcale. I wcześniej naukę zaczynać – wspaniale!

12 ...To para gorąca wprawiła to w ruch!...
Nie para gorąca wprawiła to w ruch! To system się zmienił, Szkolnictwo zyskało...Tak to to,tak to to, tak to to TAK!

13 W prezentacji wykorzystano:
- wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” - tekst autorstwa pani Małgorzaty Maj – Przewodniczącej Rady Rodziców - rysunki uczniów Szkoły Podstawowej Nr1 w Pruszkowie w kolejności występowania: Lena Demianiuk kl. 6b Alicja Gońda kl. 6b Nikola Kruglej kl. 4a Karolina Kicek kl. 2b Zuzanna Gawot kl. 2a Adrian Łyżnik kl. 3c Ola Mioduszewska kl. 3b Tosia Mioduszewska kl. 3b Zosia Maj kl. 2b Ryszard Ordakowski kl. 2b Olga Kurpiel kl. 2b Monika Bielat kl. 3a Kacper kl. 3a Szymon Michalski kl. 2a Kamil Twarowski kl. 3c Karolina Tańska kl. 3a Kuba Chrzanowski kl. 3c


Pobierz ppt "Pociąg do szkoły Rada Rodziców SP1 w Pruszkowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google