Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MASZYNY GÓRNICZE Górnictwo -dziedzina przemysłu obejmująca ogół działalności zmierzającej do wydobycia kopaliny i jej przygotowania w procesie wzbogacania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MASZYNY GÓRNICZE Górnictwo -dziedzina przemysłu obejmująca ogół działalności zmierzającej do wydobycia kopaliny i jej przygotowania w procesie wzbogacania."— Zapis prezentacji:

1 MASZYNY GÓRNICZE Górnictwo -dziedzina przemysłu obejmująca ogół działalności zmierzającej do wydobycia kopaliny i jej przygotowania w procesie wzbogacania do zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu bądź bezpośredniego wykorzystania w życiu codziennym.

2  Kombajn chodnikowy – samojezdna maszyna górnicza przeznaczona do drążenia wyrobisk korytarzowych i komorowych głównie w skałach płonnych.

3  Kombajn ścianowy – maszyna górnicza służąca do pozyskiwania węgla z pokładu. W przeciwieństwie do kombajnów chodnikowych nie są pojazdami gąsienicowymi, lecz poruszają się po specjalnej konstrukcji przenośnika zgrzebłowego

4  Wiertnica – zespół powiąznych ze sobą urządzeń mechanicznych niezbędnych do wykonania otworu wiertniczego w skale, gruncie lub betonie.

5  Górniczy wyciąg szybowy - dźwignica stosowana w górnictwie głębinowym do transportu urobku, osób i materiałów w szybie górniczym, najczęściej pionowym.

6  Ładowarka łyżkowa to maszyna do robót ziemnych przeznaczona do załadunku i transportu urobku na bliskie odległości przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu w formie łyżki.

7  Zgarniarka to maszyna do robót ziemnych, służąca do odspajania (ścinania) wierzchniej warstwy gruntu, (do 0,5 metra) jego załadunku do własnej skrzyni

8  Zwałowarka - podstawowa maszyna w górnictwie odkrywkowym przeznaczona do zwałowania, o ruchu ciągłym. Zwałowanie odbywa się nadsięsypnie lub podsięsypnie, bezpośrednio lub za pomocą systemów pośrednich.

9  PREZENTACJE PRZYGOTOWAŁ :  DOMINIK BARANOWSKI


Pobierz ppt "MASZYNY GÓRNICZE Górnictwo -dziedzina przemysłu obejmująca ogół działalności zmierzającej do wydobycia kopaliny i jej przygotowania w procesie wzbogacania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google