Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KODEKS 2.0 OBOWIĄZUJĄCY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W JASIONCE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KODEKS 2.0 OBOWIĄZUJĄCY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W JASIONCE."— Zapis prezentacji:

1 KODEKS 2.0 OBOWIĄZUJĄCY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W JASIONCE

2  1. Realizujemy międzynarodowe projekty w ramach programu eTwinning, wykorzystując przy okazji znajomość wielu programów komputerowych oraz ucząc się nowych.

3  2. Nasi nauczyciele tworzą bazę przydatnych materiałów edukacyjnych oraz stron internetowych, która znajduje się na stronie szkoły. (Np. testy z ćwiczeniami, które mogłyby pomóc uczniom przygotować się do lekcji lub sprawdzianu).

4  3. Każdy nauczyciel ma swój adres e-mail, który służy kontaktom z uczniami, np. przesyłanie obszernych zadań, referatów, czy podawanie informacji o jakichkolwiek konkursach.

5  4. Bezpieczeństwo w sieci: Nauczyciele mówią nam o zagrożeniach związanych z Internetem: SPAM, nie udostępnianie informacji o sobie przypadkowym osobom.

6  5. Nie jesteśmy bezkrytyczni korzystając z Internetu, sprawdzamy czy pliki, które pobieramy pochodzą z bezpiecznych i wiarygodnych stron i źródeł.

7  6. Pamiętamy o prawach autorskich - zawsze podajemy źródło, z którego korzystaliśmy, a także nie przepisujemy słowo w słowo na zasadzie kopiuj – wklej.

8 7. Netykieta nie jest nam obca!

9  8. Stop cyberprzemocy! Nie umieszczamy w Internecie zdjęć, informacji i komentarzy o innych osobach bez ich zgody, a wszelkie przejawy cyberprzemocy, rasizmu zgłaszamy administracji danego serwisu bądź strony internetowej.

10  9. Przy wykonywaniu projektów edukacyjnych, zadań domowych korzystamy z technologii TIK.

11  10. W szkole funkcjonują asystenci TIK*, którzy wspomagają naszych nauczycieli podczas lekcji z wykorzystaniem technologii komputerowej. Asystenci mogą nauczyć zainteresowane osoby młodsze i starsze podstaw obsługi komputerów.

12  11. Samorząd Uczniowski prowadzi swoją stronę internetową oraz blog – dzięki temu wiemy, co dzieje się w szkole. http://su-jasionka.webnode.com


Pobierz ppt "KODEKS 2.0 OBOWIĄZUJĄCY W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W JASIONCE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google