Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dziedzinach takich jak lotnictwo niezbędna jest ogromna dokładność obliczeń przy projektowaniu samolotów, gdyż każdy błąd może być bardzo kosztowny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dziedzinach takich jak lotnictwo niezbędna jest ogromna dokładność obliczeń przy projektowaniu samolotów, gdyż każdy błąd może być bardzo kosztowny."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W dziedzinach takich jak lotnictwo niezbędna jest ogromna dokładność obliczeń przy projektowaniu samolotów, gdyż każdy błąd może być bardzo kosztowny.

4

5 Matematyka w architekturze objawia się wszędzie. Możemy zauważyć, że większość bloków jest zwykłymi prostopadłościanami. Budynki to nic innego jak bryły przestrzenne (czy to połączone kilka różnych czy jedna duża).

6

7 Komputery działają dzięki systemowi binarnemu czyli systemie liczb opartych na dwójce do zapisu, którego używamy tylko liczb 0 i 1. Taki rodzaj zapisu umożliwia eliminację przekłamań.

8

9 Bardzo ważnym elementem gry w bilard jest umiejętność przewidywania, w którym kierunku biała bila będzie się poruszać po kontakcie z bilą wbijaną. Jedną z najważniejszych zasad z tym związanych jest reguła 90 stopni. Polega ona na tym, że bila biała oraz bila uderzana przez nią odbijają się od siebie pod kątem 90°.

10

11 Idąc na zakupy musimy policzyć czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko co mamy na naszej liście. Czy za 10zł możemy kupić 8 bułek, mleko i masło po które wysłała nas mama.

12 Są też trudniejsze obliczenia kiedy idziemy na zakupy. Są one bardzo przyjemne, bo dotyczą zniżek i wyprzedaży! Na szybie napis SALE -10% i natychmiast wchodzimy do sklepu i łapiemy za kalkulatory albo liczymy w głowach, bo tak też umiemy

13 MATEMATYKA ZAKUPOWA Facet będzie gotowy zapłacić 200zł za duperelę wartą 100zł, jeśli jej potrzebuje. Kobieta będzie gotowa zapłacić 100zł za duperelę wartą 200zł, której nie potrzebuje.

14

15 Matematyka jest wykorzystywana w dużej mierze przez artystów. Możemy nieraz zaobserwować wiele figur geometrycznych, ale także liczne proporcje (na przykład postaci)

16

17 Każda mapa, aby była użyteczna, powinna mieć napisaną skalę w jakiej jest. Skala jest to prawdopodobieństwo. Jeśli mapa jest w skali na przykład 1:25000, to oznacza to że jeden centymetr na mapie jest równy 25000 centymetrów w rzeczywistości.

18

19 Matematyka obecna jest wszędzie. Spójrzmy tylko ile różnych znanych nam z matematyki rzeczy pojawia się w chemii. Mamy różne stężenia, jednostki, a także wzory na przykład na objętość lub masy. Czysta matematyka!

20

21 Znaki drogowe widnieją praktycznie na każdej ulicy. Bez nich ruch byłby całkowitym chaosem. A przecież znaki to też matematyka. Geometria. Przecież to są zwykłe kolorowe figury płaskie.

22

23 BMI czyli wskaźnik masy ciała. Dzięki niemu możemy obliczyć czy nasza waga w stosunku do naszego wzrostu jest prawidłowa. Wyraża się on poprzez podzielenie masy ciała w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. Jeśli nasze BMI nie znajduje się w przedziale 18,5–24,99 oznacza to, że nasza waga jest nieprawidłowa

24

25 Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wysokie jest drzewo, które codziennie mijacie? Jasne, że tak! Jest bardzo prosty sposób na obliczenie tego. Nie, nie będzie potrzebna drabina, skorzystamy z twierdzenia Talesa!

26 Wysokość drzewa = wysokość człowieka razy długość cienia drzewa podzielone przez długość cienia człowieka

27

28

29

30 Grając w Chińczyka można obliczyć prawdopodobieństwo wyjścia z domku. Wyrzucenie 6 oczek na kostce daje nam prawdopodobieństwo 1:6, czyli około 17%. Jest to stosunkowo niewiele i zdarza się, że uczestnik przez całą grę nie wyjdzie z domku


Pobierz ppt "W dziedzinach takich jak lotnictwo niezbędna jest ogromna dokładność obliczeń przy projektowaniu samolotów, gdyż każdy błąd może być bardzo kosztowny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google