Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POWIAT PODDĘBICE Wykonał:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POWIAT PODDĘBICE Wykonał:"— Zapis prezentacji:

1 POWIAT PODDĘBICE http://poddebice.geoportal2.pl/ Wykonał:
gm. Uniejów gm. Wartkowice gm. Poddębice gm. Dalików gm. Pęczniew gm. Zadzim Wykonał: Marcin Malski

2 Strona GłóWna Informacja o wykonawcy i właścicielu portalu.
Czas ładowania strony sprawdzony za pomocą strony Hiperłącze do publicznego trybu portalu. Dostępne wszystkim gościom odwiedzającym portal. Informacja o wykonawcy i właścicielu portalu. Te opcje działają po zalogowaniu się do bazy danych strony.

3 Informacja o wykonawcy i właścicielu
Z Certyfikatu dowiadujemy się, że wykonawcą portalu jest firma GEOBID spółka z.o.o. z Chorzowa. Widoczny jest tutaj także adres mailowy w celu kontaktu z wykonawcą zaś nie widzimy kto jest właścicielem portalu jedynie ważność certyfikatu oraz jego wersje.

4 Strona publiczna z mapą
Czas ładowania strony sprawdzony za pomocą strony Czcionka strony jest czytelna, o kolorze i rozmiarze odpowiednim dla każdego użytkownika. Na mapie mamy podział na gminy w powiecie oraz możemy sprawdzić współrzędne geograficzne danego punktu.

5 Opis znaczeń Mapa referencyjna powiatu Warstwy dostępne na mapie
Opcja umożliwiająca wyszukanie działki poprzez jej podmiot lub numer Przesuwanie mapy Poprzednie powiększenie Opcja umożliwiająca znalezienie punktu poprzez podanie współrzędnych Przerysowanie mapy Informacje o obiekcie Pomiar odległości i powierzchni Następne powiększenie Powiększenie obszaru Pomniejszenie obszaru Pokazanie całości

6 Operacje Warstwami Za pomocą warstw możemy zobaczyć satelitarną mapę powiatu z podziałem na granice administracyjne.

7 Opcja pomiaru Wykorzystanie opcji pomiaru w celu pokazania działania tej opcji. Obszar pomiaru zaznaczony czerwoną linią. Wynik pomiaru

8 Opcja informacje o obiekcie
Za pomocą opcji informacje o obiekcie możemy zobaczyć takie oto dane. Do wyszukania tych danych musi być zaznaczona warstwa Działki.

9 Opcja szukania działek
Aby wyszukać działkę na mapie musimy nacisnąć klawisz Działka/tekst, następnie niezbędna jest dla nas wiedza o działce taka jak: Gmina, obręb oraz numer działki. Działką przykładową dla pokazania działania funkcji będzie działka w gminie Pęczniew, obręb Popów, działka nr. 377

10 Powiekszenie danego obszaru
Opcja powiększenie danego obszaru na warstwach Granice administracyjne i Działki. Opcja ta powiększa maksymalnie wybraną gminę aby jej granice były widoczne na ekranie przykładowa gm. Dalików.

11 Maksymalne powiększenie Mapy
Mapa przy maksymalnym powiększeniu jest nieczytelna, rozmazana. Jej jakoś nie jest zachwycająca i widoczne są piksele.

12 Podsumowanie portalu Czcionka strony jest czytelna, o kolorze i rozmiarze odpowiednim dla każdego użytkownika. Możliwość powiększania map, niestety w maksymalnym przybliżeniu dosyć słaba jakość. Aktualne dane o działkach. Nieaktualne zdjęcia satelitarne. Strona jest bardzo przydatna urzędom oraz mieszkańcom gdyż można na niej znaleźć dane działki na mapie po numerze działki, można policzyć powierzchnie oraz długość działki, sprawdzić czy na działce znajdują się jakieś budynki, drzewa czy jest pusta. Brak wyszukiwania działki po nazwisku właściciela. Portal nie spełnia funkcji promocji ponieważ nie wyróżnione są tereny turystyczne oraz inwestycyjne. Strona stworzona w oparciu o program EWMAPA. Brak funkcji pracy w trybie rzeczywistym. Brak danych o właścicielu portalu.


Pobierz ppt "POWIAT PODDĘBICE Wykonał:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google