Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonał: Marcin Malski gm. Poddębice gm. Wartkowice gm. Uniejów gm. Pęczniew gm. Zadzim gm. Dalików.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonał: Marcin Malski gm. Poddębice gm. Wartkowice gm. Uniejów gm. Pęczniew gm. Zadzim gm. Dalików."— Zapis prezentacji:

1 http://poddebice.geoportal2.pl/ Wykonał: Marcin Malski gm. Poddębice gm. Wartkowice gm. Uniejów gm. Pęczniew gm. Zadzim gm. Dalików

2 Czas ładowania strony sprawdzony za pomocą strony http://test.watchscript.pl/ http://test.watchscript.pl/ Informacja o wykonawcy i właścicielu portalu. Te opcje działają po zalogowaniu się do bazy danych strony. Hiperłącze do publicznego trybu portalu. Dostępne wszystkim gościom odwiedzającym portal.

3 Z Certyfikatu dowiadujemy się, że wykonawcą portalu jest firma GEOBID spółka z.o.o. z Chorzowa. Widoczny jest tutaj także adres mailowy w celu kontaktu z wykonawcą zaś nie widzimy kto jest właścicielem portalu jedynie ważność certyfikatu oraz jego wersje.

4 Czas ładowania strony sprawdzony za pomocą strony http://test.watchscript.pl/http://test.watchscript.pl/ Czcionka strony jest czytelna, o kolorze i rozmiarze odpowiednim dla każdego użytkownika. Na mapie mamy podział na gminy w powiecie oraz możemy sprawdzić współrzędne geograficzne danego punktu.

5 Przerysowanie mapy Warstwy dostępne na mapie Mapa referencyjna powiatu Opcja umożliwiająca wyszukanie działki poprzez jej podmiot lub numer Opcja umożliwiająca znalezienie punktu poprzez podanie współrzędnych Powiększenie obszaru Pomniejszenie obszaru Pokazanie całości Pomiar odległości i powierzchni Przesuwanie mapy Poprzednie powiększenie Następne powiększenie Informacje o obiekcie

6 Za pomocą warstw możemy zobaczyć satelitarną mapę powiatu z podziałem na granice administracyjne.

7 Wykorzystanie opcji pomiaru w celu pokazania działania tej opcji. Obszar pomiaru zaznaczony czerwoną linią. Wynik pomiaru

8 Za pomocą opcji informacje o obiekcie możemy zobaczyć takie oto dane. Do wyszukania tych danych musi być zaznaczona warstwa Działki.

9 Aby wyszukać działkę na mapie musimy nacisnąć klawisz Działka/tekst, następnie niezbędna jest dla nas wiedza o działce taka jak: Gmina, obręb oraz numer działki. Działką przykładową dla pokazania działania funkcji będzie działka w gminie Pęczniew, obręb Popów, działka nr. 377

10 Opcja powiększenie danego obszaru na warstwach Granice administracyjne i Działki. Opcja ta powiększa maksymalnie wybraną gminę aby jej granice były widoczne na ekranie przykładowa gm. Dalików.

11 Mapa przy maksymalnym powiększeniu jest nieczytelna, rozmazana. Jej jakoś nie jest zachwycająca i widoczne są piksele.

12  Czcionka strony jest czytelna, o kolorze i rozmiarze odpowiednim dla każdego użytkownika.  Możliwość powiększania map, niestety w maksymalnym przybliżeniu dosyć słaba jakość.  Aktualne dane o działkach.  Nieaktualne zdjęcia satelitarne.  Strona jest bardzo przydatna urzędom oraz mieszkańcom gdyż można na niej znaleźć dane działki na mapie po numerze działki, można policzyć powierzchnie oraz długość działki, sprawdzić czy na działce znajdują się jakieś budynki, drzewa czy jest pusta.  Brak wyszukiwania działki po nazwisku właściciela.  Portal nie spełnia funkcji promocji ponieważ nie wyróżnione są tereny turystyczne oraz inwestycyjne.  Strona stworzona w oparciu o program EWMAPA.  Brak funkcji pracy w trybie rzeczywistym.  Brak danych o właścicielu portalu.


Pobierz ppt "Wykonał: Marcin Malski gm. Poddębice gm. Wartkowice gm. Uniejów gm. Pęczniew gm. Zadzim gm. Dalików."

Podobne prezentacje


Reklamy Google