Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

wikipedia.org Kanada to państwo w kształcie zbliżonym do podłużnego prostokąta. Panuje tam klimat Atlantycki i dla tego dochodzi tam do gwałtownych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "wikipedia.org Kanada to państwo w kształcie zbliżonym do podłużnego prostokąta. Panuje tam klimat Atlantycki i dla tego dochodzi tam do gwałtownych."— Zapis prezentacji:

1

2 wikipedia.org

3

4 Kanada to państwo w kształcie zbliżonym do podłużnego prostokąta. Panuje tam klimat Atlantycki i dla tego dochodzi tam do gwałtownych zmian temperatury. Lasy są głównie iglaste. W tamtejszych lasach występują niedźwiedzie Grizli i Brunatne. Ze zwierząt są również łosie i orki. Można zauważyć mchy i porosty.

5 travelpod.com forum.styl.fm

6 Lucy Maud Montgomery -urodziła się 30 Listopada 1874 roku na Wyspie Księcia Edwarda. Jedyna córka Hugha Johna Montgomery i Lary Woolner Macneill Montgomery. Dzieciństwo przyszła pisarka spędziła z dziadkami. Byli to ludzie o surowych zasadach – nie potrafili okazać wnuczce troski i uczuć. Tak jak „Maryla”. wikipedia.org

7 Pisarka postać Ani stworzyła wzorując się na własnym życiu. Ania jak i Lucy miały bujną wyobraźnię. Obie straciły rodziców. Dlatego można się domyślić jak wcześniej powiedziałam Lucy opisała swoje życie z drobnymi konfiguracjami.

8 Jak podają źródła Anna Shirlay urodziła się w marcu 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach. Rodzice dziewczynki byli nauczycielami. Ojciec nazywał się Walter Shirley, matka – Berta Shirley. Zmarli na febrę krótko po urodzeniu się córki. Po długiej tułaczce trafiła do Cuthbertów. wikipedia.org

9 tyczyn-biblioteka.pl kiwi14.blox.pl beckyrunner.glogster.com

10  Zielone Wzgórze  Sad  Aleja Zakochanych  Jezioro Błyszczących Wód tygodnik.onet.pl


Pobierz ppt "wikipedia.org Kanada to państwo w kształcie zbliżonym do podłużnego prostokąta. Panuje tam klimat Atlantycki i dla tego dochodzi tam do gwałtownych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google