Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron naszej szkoły.. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron naszej szkoły.. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość."— Zapis prezentacji:

1 Patron naszej szkoły.

2 Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

3 Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968r. redakcja Kuriera Polskiego. Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci „ Jacek i Agatka”.

4 Po wystąpieniu Kanclerza Cezarego Leżeńskiego przed Zgromadzeniem Ogólnym Sekretarz Generalny ONZ Kurt Waldheim nadał Orderowi Uśmiechu rangę międzynarodową. Od tej pory Kapituła Orderu Uśmiechu stała się międzynarodową.

5 Order Uśmiechu m.in. dostali: Jan Paweł II Małgorzata Musierowicz

6 Wanda Chotomska Dorota Gellner

7 Maja JeżowskaRyszard Rynkowski

8 J. K. Rowling Ks. Jan Twardowski

9 w formie medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko – przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu mieszczącą się w Warszawie, której sekretariat znajduje się w Świdnicy. Odznaczenie:

10 Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny, koniecznie z uśmiechem, oraz pasowania różą. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

11 Pracę wykonała Anna Siodlaczek Klasa V b


Pobierz ppt "Patron naszej szkoły.. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google