Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiedeńska Krew Wiedeń widziany z ogrodów pałacu Schönbrunn To było w Wiedniu - inspirator słynnych wiedeńskich walców Johann Strauss II w sierpniu 1889.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiedeńska Krew Wiedeń widziany z ogrodów pałacu Schönbrunn To było w Wiedniu - inspirator słynnych wiedeńskich walców Johann Strauss II w sierpniu 1889."— Zapis prezentacji:

1

2 Wiedeńska Krew

3 Wiedeń widziany z ogrodów pałacu Schönbrunn To było w Wiedniu - inspirator słynnych wiedeńskich walców Johann Strauss II w sierpniu 1889 roku - z okazji wizyty w Niemczech austriackiego cesarza Franciszka Józefa u niemieckiego cesarza Wilhelma II, skomponował utwór jako "toast przyjaźni" Austrii i Niemiec. Pierwotnie nazywany "Mano a mano" (Hand in Hand), później został nazwany Cesarskim Walcem.

4 W ogrodach pałacu Schönbrunn odbywają się spektakle z muzyką Johanna Straussa II, graną przez znane na całym świecie orkiestry.

5 Johann Strauss II, jeden z wybitnych synów Austrii i wielki kompozytor epoki romantyzmu, był odpowiedzialny za spopularyzowanie walca w Wiedniu w XIX wieku. To na jego cześć postawiono pomnik przy wejściu do Parku Miejskiego - Stadtpark.

6 Wiedeń to stolica i ojczyzna nie tylko Straussa i Mozarta, Haydna, Schuberta, Mahlera, etc. - To muzyka i romantyzm witające gości z otwartymi ramionami.

7 Ale na piękno miasta nie składa się wyłącznie jego muzyka - budynek, w którym mieści się ratusz w Wiedniu - Rathaus - to przykład jednej z najpiękniejszych architektur w mieście.

8 I trudno jest powiedzieć, kiedy budynek jest bardziej godny podziwu - czy przy świetle słonecznym czy gdy zapada noc i sztuczne oświetlenie podkreśla każdy z jego cudownych detali architektonicznych.

9 Ponieważ Wiedeń był miejscem narodzin wielkiej muzyki i wielkich nazwisk, które błyszczały nie tylko w całej Europie, poziom jego opery pozostaje jednym z najbardziej pożądanych w świecie sztuki muzycznej.

10 Oryginalne wnętrze Opery Wiedeńskiej

11 Występ na scenie Opery Wiedeńskiej jest zawsze ukoronowaniem kariery każdego artysty oraz orkiestry.

12 Noc w Operze Wiedeńskiej to nie tylko uczta dla melomanów ale i szansa dla cudzoziemców, aby docenili jak eleganccy są Wiedeńczycy.

13 Sale operowe są inne od wyrafinowanych ambicji Wiednia, gdzie społeczeństwo pokazuje cały swój splendor.

14 Wiedeń co roku promuje setki bali, ale najbardziej znany jest bal w Operze, który odbywa się we wspaniałej sali Opery Narodowej i jest uważany za spotkanie towarzyskie na najwyższym poziomie, które przyciąga sławy z całego świata.

15 Wiener Musikverein, to sala koncertowa i siedziba Filharmonii Wiedeńskiej.

16 Innym ważnym dorocznym wydarzeniem jakie ma miejsce w Wiener Musikverein jest Bal Wiedeńskich Filharmoników.

17 Od 1981 co roku od końca czerwca do połowy lipca w Wiedniu odbywa się Jazz Festiwal, w starożytnym teatrze rzymskim będącym zabytkiem zbudowanym w pierwszym wieku ery chrześcijańskiej,

18 Pałac Schönbrunn to jeden z głównych zabytków historycznych i kulturalnych w Austrii. Zbudowany w latach 1638-1643 był poważnie uszkodzony podczas drugiego tureckiego oblężenia Wiednia. Przebudowa i rozbudowa do obecnej postaci została wykonana w 1743 roku w czasie panowania cesarzowej Marii Teresy.

19 Zwiedzanie wnętrz Schönbrunn to jak spacer po baśniowej krainie...

20 Gloriette pałacu barokowego (Schönbrunn), który był letnią rezydencją austriackiej rodziny cesarskiej od połowy XVIII wieku aż do końca II wojny światowej, również jako kulturowe i polityczne centrum imperium Habsburgów. Tutaj mieszkała - aż do poślubienia przyszłego cesarza Brazylii D. Pedro I - arcyksiężna Leopoldina Habsburg, która odegrała wielką rolę w walce o niepodległość Brazylii.

21 Kompleks Belvedere składa się z dwóch pałaców - górnego i dolnego oraz ogrodów. Zbudowany był dla księcia Eugeniusza Sabaudzkiego - filozofa i miłośnika sztuki.

22 Tyle jest piękna w malarstwie artystycznym jak również w dekoracji architektonicznej pałacu, że trudno wyróżnić jedną spośród wszystkich. Ta sala nazywana jest Ziemski Hall, gdzie rzeźby są główną atrakcją.

23 Ogrody łączą górny pałac z dolnym, a piękne motywy zawierają ozdobne fontanny i kaskady, barokowe rzeźby i majestatyczne bramy z kutego żelaza.

24 Główna brama do Górnego Belwederu, z herbami książąt Sabaudii strzeżonymi przez lwy.

25 W Górnym Pałacu barokowym, mieści się największa na świecie kolekcja austriackiego malarza Gustava Klimta - w tym legendarny obraz Pocałunek - a także dzieła innych Austriaków Schiele i Kokoschka.

26 Wspaniały jak pałac jest budynek Parlamentu w Wiedniu.

27 Z końcem imperium, którego Austria była częścią, ustrój polityczny kraju zmienił się w republikę parlamentarną. Ten budynek o klasycystycznej fasadzie z początku XX wieku, dziś mieści cztery ministerstwa.

28 Minoritenkirche - zbudowany w 1275, jest jednym z pierwszych gotyckich kościołów w Austrii, gdzie znajduje się kopia słynnych ściennych mozajek Leonarda da Vinci - "Ostatnia Wieczerza".

29 Katedra Świętego Szczepana jest przykładem architektury z XII wieku. Została odnowiona w stylu gotyckim w latach 1304-1433, natomiast jej wnętrze uzyskało barokowy styl. Jej słynny dzwon "Pummerin", o wadze nie mniejszej niż 21 ton, został poważnie uszkodzony w czasie II wojny światowej.

30 Wotywny kościół neogotycki, inspirowany gotykiem katedry w Kolonii, został zbudowany pod koniec XIX w. w podziękowaniu za cudowne uratowanie życia cesarza Franciszka Józefa po zamachu.

31 Wszystkie kościoły mają artystycznie bogate wnętrza, ale jeden z nich św Piotra, który jest w pobliżu głównej ulicy Graben, jest uważany za boski i jeszcze bardziej imponujący dla tych, którzy go wizytują.

32 Kolejnym ważnym kościołem miasta jest kościół św. Franciszka z Asyżu położony nad brzegiem Dunaju, który staje się naprawdę magicznie niebieski w godzinie zachodu słońca w Wiedniu.

33 W codziennym życiu Wiednia Graben jest pulsującą ulicą handlową w samym centrum miasta, gdzie znajduje się słynna kolumna. Ulica ma pochodzenie rzymskie i jest otoczona przez stylowe miejsca, elegancką tradycję i wyśmienite przyjemności.

34 Grabenstraße – to Graben jest jedną z ulic pokazującą majestatyczne piękno Wiednia, wykraczające poza jego pałace i zamki...

35 “Pestsäule” - Kolumna Zarazy - to była zapłata za obietnicę złożoną przez cesarza Leopolda który modlił się do końca epidemii dżumy w 1679 za około 100.000 ofiar. Rzeźba składa się z aniołów, figur reprezentujących wiarę, modlącego się cesarza, a zwieńczona jest Trójcą Świętą siedzącą na chmurze.

36 Mimo, że w Wiedniu na każdym kroku można spotkać ogrody kwiatowe, które są szczególnym rodzajem piękna, nie można chodząc po ruchliwych ulicach miasta nie natknąć się na zadbane kwiaciarnie na chodniku.

37 Kohlmarkt – ulica wielkiego luksusu w Wiedniu, rozpoczyna się na Placu Św. Michała i charakteryzuje się wysoką gęstością jubilerów i sklepów międzynarodowych marek.

38 To jest na ulicy Kohlmarkt najsłynniejsza cukiernia w Wiedniu - Café Demel, w której sale zawsze są pełne turystów spragnionych smaku słodkich pokus i specjalnej kawy ze śmietanką.

39 Także w centralnej części miasta leży Hotel Sacher, słynny z uwagi na luksus, elegancję i wysoki standard usług, a jego bardzo znany Sachertorte stanowi jedną z największych przyjemności smakowych, które można znaleźć w Wiedniu.

40 Restauracja Steirereck w parku miejskim jest na liście 5 najlepszych w Wiedniu, a także należy do wybranych 50 najlepszych na świecie.

41 Wiedeń nadal zachowuje średniowieczny Grinzing - dziś to dzielnica daleko od miasta - z domami zwanymi Heurigen (tradycyjne kawiarnie z ludową muzyką na żywo, z serwowaniem wina i soku z winogron), od dawna będący wielką atrakcją dla turystów. Na cmentarzu w Grinzing są pochowani Gustav Mahler i jego żona Alma Mahler-Werfel.

42 "Koło przyjemności„ z krzesłami zawieszonymi na dużym drewnianym pierścieniu napędzanym przez silnych mężczyzn, być może pochodzi z Bułgarii z XVII wieku. Młyn Prater Wiener (65m wysokości) w parku został zbudowany w 1897 roku z okazji złotego jubileuszu Franciszka Józefa I Austriackiego. Uszkodzony w czasie I wojny światowej został odbudowany z 15 kabinami.

43 Ankeruhr jest to duży zegar z muzyką, który łączy dwa budynki w centrum Wiednia, oraz jest jednym z najwybitniejszych dzieł secesji. Jest to popularna atrakcja turystyczna, ponieważ pokazuje historię osób o każdej pełnej godzinie - Marek Aureliusz, Haydn, Maria Teresa i inni.

44 Ale Wiedeń miasto kosmopolityczne, jest - oprócz wszystkich jego tradycji - również przygotowany na zastosowanie technologii współczesnego życia, z nowoczesnymi mostami, autostradami, szerokimi ulicami i budynkami śmiałej architektury.

45 Nie tylko Wiedeń ale sam Dunaj został zmodernizowany, teraz otoczony przez oświetlone miasto, z oświetlonymi prywatnymi łodziami wycieczkowymi, a nawet z wyrafinowaną nową przeszkloną restauracją, z której roztacza się piękny widok na rzekę i miasto.

46 Dzisiaj młodzież relaksuje się nad brzegiem Dunaju

47 Kontrast wydaje się być cechą współczesnego życia: bardzo tradycyjny Operowy Wiedeń z muzyką jako źródłem najczystszego pokarmu dla duszy - tutaj jako tło dla działalności związanej z kulturą fizyczną.

48 Rzeczywiście młodzi ludzie odkryli, w jaki sposób można cieszyć się miastem w nowatorski sposób i wykorzystali Dunaj w celu uprawiania żeglarstwa. Jednak, jak większość europejskiej młodzieży, cieszą się również poprawą poziomu kultury, która jest świadczona przez muzea.

49 Ten zapierający dech w piersiach kompleks sztuki w pobliżu Pałacu Cesarskiego, składa się z renomowanych muzeów, takich jak Leopold Museum, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także tętniący życiem wielu restauracji, kawiarni i barów, które sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc spotkań w mieście... i poza nim.

50 MuseumsQuartier – jest ósmym co do wielkości obszarem kultury w świecie. Przestrzeń ta wywodzi się z otoczenia Pałacu Hofburg i popularyzuje sztukę w zabawach ogólnych i imprezach społeczno-kulturowych.

51 MUMOK "MUseum MOderner Kunst" – jest kolejnym muzeum znajdującym się w Dzielnicy Muzeów. Mumok posiada kolekcję 7000 dzieł sztuki nowoczesnej i współczesnej, w tym najważniejszych dzieł Andy Warhola, Pabla Picassa, Josepha Beuysa, Nam June Paik i wielu innych.

52 Leopold Museum położone w MuseumsQuartier w Wiedniu, to jedno z największych zbiorów sztuki współczesnej, zawierające dzieła takich austriacki artystów jak Egon Schiele, Gustav Klimt, Oskar Kokoschka i Richard Gerstl. Posiada największy zbiór Egona Schiele na świecie.

53 Café Central, od końca XIX wieku jest jednym z głównych miejsc spotkań wiedeńskich intelektualistów. Mieści się w Pałacu Ferstel, jednym z najpiękniejszych budynków w mieście. Oprócz austriackich osobistości literackich tego czasu, na początku XX wieku jego bywalcami byli: Tito, Zygmunt Freud, Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin, Lew Trocki.

54 Na liście światowych 10 najlepszych miast do życia, Wiedeń zajmuje 2 miejsce.


Pobierz ppt "Wiedeńska Krew Wiedeń widziany z ogrodów pałacu Schönbrunn To było w Wiedniu - inspirator słynnych wiedeńskich walców Johann Strauss II w sierpniu 1889."

Podobne prezentacje


Reklamy Google