Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja: Piroliza? Co to jest? Zastosowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja: Piroliza? Co to jest? Zastosowania."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja: Piroliza? Co to jest? Zastosowania.
JANPOL Sp. z o. o. Brzozie Lubawskie 73 13 – 306 Kurzętnik

2 DEFINICJA Piroliza – proces chemiczny polegający na spalaniu masy organicznej z ograniczonym dostępem powietrza, lub w ogóle bez powietrza. Proces znany od około 200 lat, wykorzystywany w minimalnym zakresie do dnia dzisiejszego.

3 Co możemy poddać procesowi pirolizy?
Wszystkie masy pochodzenia organicznego takie jak: Guma (opony samochodowe, taśmociągi, zużyte węże gumowe itp.) Tworzywa sztuczne (polietylen, polipropylen, polistyren itp.) Biomasa – zawartość suchej masy min. 70% (obornik, pomiot kurzy, rośliny energetyczne, itp.)

4 Co otrzymujemy? W zależności od pirolizowanego substratu, temperatury pirolizy oraz ilości dostępnego powietrza otrzymamy: Gaz (od prostego po złożony łańcuch węglowodorowy) Możemy również otrzymać węglowodorowe frakcje płynne, od benzyn niskooktanowych po ciężkie oleje opałowe. Mankamentem frakcji płynnych może być zawartość siarki.

5 Zastosowania: Ze względu na wielkość i cenę instalacji na dzisiejszym poziomie technologicznym zastosowanie pirolizy opłacalne jest przede wszystkim na cele grzewcze. Istnieje możliwość budowania instalacji o małych mocach (10 – 20 kWt), po instalacje o mocach rzędu kilku MWt do ogrzewania np. budynków wielorodzinnych bądź zakładów pracy.

6 Schematy istniejących i działających instalacji pirolizy.

7

8

9

10

11

12 Praktyczne zastosowanie pirolizy drewna to gazownica Imberta, która wytwarzała gaz z drewna zasilający silniki samochodów ciężarowych i dostawczych.

13 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "Prezentacja: Piroliza? Co to jest? Zastosowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google