Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie"— Zapis prezentacji:

1

2 Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie
Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Aby jednak podróż była bezpieczna powinieneś przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód.

3 Bezpiecznie w podróży Podróżując środkami komunikacji publicznej bądź czujny- łatwo paść ofiarą złodziei kieszonkowych.

4 Zawsze bądź bardzo ostrożny w zawieraniu nowych znajomości - nie wiesz przecież kogo poznałeś.
Staraj się nigdy nie zostawiać bagażu bez opieki.

5 Bezpiecznie w górach Jak mawiają najstarsi górale z górami żartów nie ma. Warunki atmosferyczne potrafią zmienić się w ciągu godziny i to jest najważniejsze przykazanie każdego zdobywcy górskich szlaków.

6 Wychodząc w góry, w miejscu pobytu zawsze zostawiamy wiadomość o trasie wycieczki i planowanej godzinie powrotu. Wychodząc, nie zapomnij o nakryciu głowy. W górach łatwo o udar cieplny nawet w pochmurne dni. Kilka kanapek i cukierków oraz butelka z napojem w plecaku to doskonały pomysł!

7 Gdy spotka nas…. Burza - ubieramy się cieplej i kontynuujemy wędrówkę wśród huku grzmotów. Jeśli burza jest gwałtowna, siadamy na plecakach i czekamy. Mgła – zawracamy do punktu wyjścia. Na wypadek, gdyby mgła utrzymywała się długo dzwonimy na numer GOPR. Wiatr – zasłaniamy usta i ubieramy się cieplej.

8 Bezpiecznie nad morzem
Odpoczynek nad morzem to wspaniała rzecz. Słońce, plaża, atmosfera wakacji - łatwo zapomnieć, że woda, nawet ta z pozoru bezpieczna i spokojna, jest groźnym żywiołem.

9 Jadąc nad morze warto zapamiętać:
Kąp się wyłącznie w miejscach dozwolonych. Najlepiej pod okiem ratownika WOPR. Na plażę, zabierz krem z filtrem UV, nakrycie głowy, zapas wody. Nie skacz w miejscach, gdzie nie znasz dna. Zawsze słuchaj poleceń instruktora i ratownika. Nie oddalaj się od wyznaczonego pola kąpieliska. Nie pływaj w czasie burzy, mgły i gdy wieje porywisty wiatr.

10 Symbole na plaży Symbolami stosowanymi w celach informacyjnych są flagi. Wywieszona flaga biała oznacza kąpielisko strzeżone, natomiast flaga czerwona oznacza zakaz kąpieli. Kąpiel dozwolona Kąpiel zakazana

11

12 BEZPIECZEŃSTWO W LESIE
Nie wolno śmiecić w lasach! Jeśli maszerujemy przez las, to nie zostawiajmy w nim śmieci, zwłaszcza szklanych butelek. Padające przez nie promienie słoneczne mogą wywołać ogień. Uważajcie także na zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i domowe. Absolutnie nie bierzemy ich na ręce- mogą nas ugryźć i zarazić wścieklizną.

13 Ogniska można rozpalać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, a po udanej zabawie ognisko trzeba zalać wodą.

14 Zasady bezpiecznego przebywania na słońcu
1. Noś nakrycia głowy i okulary słoneczne. 2. Unikaj wysiłku w pełnym słońcu. 3. Chroń się w cieniu w godzinach południowych 4. Jeśli musisz przebywać na słońcu, stosuj filtry ochronne.

15 Szlak niebieski Szlak czarny Szlak czerwony Szlak zielony Szlak żółty

16 SZLAKI TURYSTYCZNE kolorem czerwonym oznaczone są szlaki główne.
Kolor niebieski są to trasy o sporych odległościach. Kolorem zielonym oraz żółtym znakowane są krótkie trasy. Kolor czarny wyznacza krótki szlak dojściowy.

17 ZAPAMIĘTAJ!!! 112 - centrum powiadamiania ratunkowego, 997 - policja,
998 - straż pożarna, 999 - pogotowie ratunkowe kontakt ICE w książce adresowej.

18 Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji!!


Pobierz ppt "Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google