Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ankieta nt. wolontariatu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ankieta nt. wolontariatu"— Zapis prezentacji:

1 Ankieta nt. wolontariatu
Ankieta została przeprowadzona na grupie 71 osób. Informację o ankiecie zamieszczaliśmy na portalach internetowych (facebook, nk). Poniżej zawarte są jej wyniki.

2 Ankieta została przeprowadzona głównie na młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, ale ze względu na to, że była to ankieta dostępna dla wszystkich pokoleń, znalazły się tu również odpowiedzi ludzi z innych grup wiekowych.

3 Nieznaczna większość ankietowanych było kobietami.

4 Ludzie, którzy wypełniali ankietę byli z miast o różnej wielkości pod względem ludności. Dzięki temu badanie stało się bardziej zróżnicowane oraz bardziej pewne.

5 Jak widać wyżej, ku naszemu zaskoczeniu, większość z ankietowanych pracowało jako wolontariusz lub zamierza. Tylko 5.6% nie zamierza pracować w sferze pozarządowej.

6 Kolejnym ważnym wnioskiem z ankiety jest to, że większość wolontariuszy bierze udział tylko w wolontariacie akcyjnym typu WOŚP. Jest to pierwszy poważny wniosek i rzecz, którą trzeba zmienić w dzisiejszej rzeczywistości wolontariatu.

7 Większość z ankietowanych odpowiedziało w tym pytaniu, że chcieliby jeździć na wymiany międzynarodowe oraz organizować innowacyjne działania wolontariackie. Jest to na pewno duży sukces tej ankiety ze względu na to, że wśród wolontariuszy brakuje ludzi, którzy mogliby tworzyć nowe inicjatywy zachęcające innych do działania.

8 Ten wykres można zostawić bez komentarza… W jednym zdaniu: w Polsce wolontariat nie jest promowany wystarczająco dobrze.

9 Pierwszy wniosek jaki się nasuwa: żaden ankietowany nie odpowiedział „dobry wpis w CV”. Jest to na pewno kolejny mały sukces tej ankiety. „Ludzie chcą się w ten sposób spełniać” uzyskało największą liczbę głosów, co nas nie dziwi.

10 Wolontariat międzynarodowy… Czy abym z tym wiąże się też znajomość języków? Jeśli tak, jest to najlepsza odpowiedź! Pamiętajmy jednak, że wolontariat z ludźmi 50+ może być małą przyszłością wolontariatu.

11 Myślę, że liczba 59% wolontariuszy razem, którzy są i chcieliby nimi zostać jest satysfakcjonująca. Tylko pytanie co zresztą? Może brakuje jakiegoś systemu informacyjno-promującego wolontariat w Polsce? To na pewno jest do przedyskutowanie na jednym z posiedzeń SSDiM.


Pobierz ppt "Ankieta nt. wolontariatu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google