Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

(Nie)poważne Święto (Nie)poważne Święto. Prima Aprilis - 1 kwietnia Prima Aprilis – to dzień żartów, z którym związane są tradycje robienia żartów, celowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "(Nie)poważne Święto (Nie)poważne Święto. Prima Aprilis - 1 kwietnia Prima Aprilis – to dzień żartów, z którym związane są tradycje robienia żartów, celowego."— Zapis prezentacji:

1 (Nie)poważne Święto (Nie)poważne Święto

2 Prima Aprilis - 1 kwietnia Prima Aprilis – to dzień żartów, z którym związane są tradycje robienia żartów, celowego wprowadzania w błąd członków rodziny, znajomych.

3 Prima Aprilis - 1 kwietnia W tym dniu również w mediach pojawiają się różne nieprawdziwe, żartobliwe informacje.

4 Prima Aprilis - 1 kwietnia Dzień ten: - w krajach anglojęzycznych nazywany jest Dniem Głupca - w Szkocji znany jest jako „polowanie na głupca” - na Litwie to „Dzień kłamcy”, - w Portugalii to „Dzień kłamstwa” - w Rosji „Dzień śmiechu”

5 Prima Aprilis - 1 kwietnia Geneza Prima Aprilis Prawdopodobnie Prima Aprilis jest najstarszą, wciąż żywą tradycją. Początki świętowania 1 kwietnia są co prawda niejasne, ale według jednej z teorii, Prima Aprilis wywodzi się z Perskiej tradycji Sizdah Bedar (rodzaj festiwalu), które to jest świętem radości i solidarności. Początki perskiego święta sięgają 536 r. p.n.e.

6 Opracowanie własne na podstawie: www.kalendarzswiat.pl + obiekty clipartwww.kalendarzswiat.pl Prima Aprilis - 1 kwietnia Świętowanie Prima Aprilis w Polsce Do Polski zwyczaj ten dotarł z Europy Zachodniej i upowszechnił się w XVII wieku w formie podobnej do dzisiejszej.


Pobierz ppt "(Nie)poważne Święto (Nie)poważne Święto. Prima Aprilis - 1 kwietnia Prima Aprilis – to dzień żartów, z którym związane są tradycje robienia żartów, celowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google