Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Formy pracy z książką (lekturą). Dzieciom, które nie opanowały jeszcze sztuki czytania, odpowiadają małe formy poetyckie wyrosłe z ludowej tradycji ustnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Formy pracy z książką (lekturą). Dzieciom, które nie opanowały jeszcze sztuki czytania, odpowiadają małe formy poetyckie wyrosłe z ludowej tradycji ustnej."— Zapis prezentacji:

1 Formy pracy z książką (lekturą)

2 Dzieciom, które nie opanowały jeszcze sztuki czytania, odpowiadają małe formy poetyckie wyrosłe z ludowej tradycji ustnej. Można uczyć ich na pamięć, wykorzystywać do inscenizacji.

3 -czytanie z podziałem na role- które jest etapem do przygotowania inscenizacji, -inscenizacja- pogłębia znajomość lektury i daje okazje do przeżyć. Opracowując fragment do zainscenizowania uczniowie uczą się wyodrębniać zdarzenia, porządkują je w odpowiedniej kolejności.

4 -teatrzyk lalek- przygotowanie rozpoczyna się od zaprojektowania dekoracji i lalek, następnie układamy scenariusz. -audycja radiowa- ułożenie scenariusza, potem następuje nagranie audycji na taśmę magnetofonową. -opowiadanie baśni, lektury to najstarsza forma pracy z dziećmi, jak i również najskuteczniejszy sposób rozwijania zamiłowań czytelniczym,

5 -dzienniczek lektur- zeszyt ćwiczeń z lekturą zaprojektować można na trzy lata nauki, uzupełniamy go w domu, w klasie znajduje się podczas spotkań z ciekawą książką. - wystawki- na lekcji plastyki dzieci mogą rysować ilustracje do przeczytanych książek, które umieszczamy na tablicy np. w kąciku książki, - ilustrowane katalogi albumowe- po opracowaniu książki dzieci mogą wykonywać karty do takich albumów np. na plastyce. Oprócz nazwiska autora znajdzie się zamiast tytułu książki charakterystyczny rysunek opowiadający treść książki.

6 -prace plastyczne- pierwszym etapem jest prezentacja tekstu, następnie dzieci wykonują ilustrację, ogłaszają konkurs na najlepszy rysunek. -konkursy, zgaduj-zgadula- zawierają pewne elementy zabawowe i stanowią ulubione przez dzieci formy zajęć. -gry i zabawy tematyczne- rozwiązywanie rebusów, zagadek, krzyżówek,


Pobierz ppt "Formy pracy z książką (lekturą). Dzieciom, które nie opanowały jeszcze sztuki czytania, odpowiadają małe formy poetyckie wyrosłe z ludowej tradycji ustnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google