Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sejm Dzieci i Młodzieży (Sejm DiM) - od 1994 nieformalny polski parlament, w którym zasiada młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Kadencja posłów trwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sejm Dzieci i Młodzieży (Sejm DiM) - od 1994 nieformalny polski parlament, w którym zasiada młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Kadencja posłów trwa."— Zapis prezentacji:

1

2 Sejm Dzieci i Młodzieży (Sejm DiM) - od 1994 nieformalny polski parlament, w którym zasiada młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Sejm DiM składa się, tak jak Sejm RP z 460 posłów. Każde z 16 województw otrzymuje liczbę mandatów proporcjonalną do liczby uczniów w gimnazjach i szkołach średnich w danym województwie. Obrady Sejmu DiM (tak jak Sejmu RP) odbywają się w sali plenarnej.

3 SAMORZĄD UCZNIOWSKI Gimnazjum nr 2 w Działdowie ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ: PAULINA MADEJ OPIEKUN: mgr EWA EHLERT PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU: ZUZANNA SMOLICZ

4 ZADANIA SU: Organizowanie imprez szkolnych; Organizowanie i przeprowadzanie konkursów szkolnych; Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły; Przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów; Przygotowanie pocztu sztandarowego, który reprezentuje społeczność uczniowską na uroczystościach szkolnych i państwowych.

5

6 Czy zadowala Cię praca SU?

7 Czy chciałabyś/chciałbyś w jakiś sposób zaangażować się w pracę SU?

8 Czy jest coś co chciałabyś/chciałbyś zmienić w SU?

9 Czy chciałabyś/chciałbyś, aby SU zrzeszał większą niż obecnie liczbę osób?

10 Dlaczego nie zadowala Cię praca SU? Organizuje za mało ciekawych zajęć, dyskotek, imprez sportowych i szkolnych. Nie widać skutków pracy SU. Brakuje oznak pracy SU w szkole. Nie ma informacji o nowych pomysłach czy akcjach.

11 Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w SU? Skład SU. Przepływ informacji. Dużo rzeczy. Wszystko.

12 1. W Samorządzie Uczniowskim konieczne są zmiany. 2. Uczniowie muszą włączyć się w projekt reformowania SU. 3. Młodzież musi wykazać inicjatywę. 4. Potrzebne jest większe zaangażowanie w pracę SU.

13 Wykonały: Paulina Krogulska Klaudia Balicka Małgorzata Chojnacka


Pobierz ppt "Sejm Dzieci i Młodzieży (Sejm DiM) - od 1994 nieformalny polski parlament, w którym zasiada młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Kadencja posłów trwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google