Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 1. Podzia ł klasy na grupy. Wybór liderów. Wylosowanie figur. Ustalenie zasad wspó ł pracy w grupach. Wybór osób odpowiedzialnych za konkretne zadania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " 1. Podzia ł klasy na grupy. Wybór liderów. Wylosowanie figur. Ustalenie zasad wspó ł pracy w grupach. Wybór osób odpowiedzialnych za konkretne zadania."— Zapis prezentacji:

1

2  1. Podzia ł klasy na grupy. Wybór liderów. Wylosowanie figur. Ustalenie zasad wspó ł pracy w grupach. Wybór osób odpowiedzialnych za konkretne zadania.  2. Przygotowanie telewizyjnej akcji reklamowej kwadratu (nale ż y nagra ć krótki filmik lub przygotowa ć prezentacj ę ).  3.Opracowanie krzy ż ówki z has ł em dla przeciwnej grupy.  4.Zebranie informacji o kwadracie, o jego wykorzystaniu w sztuce i architekturze, w ż yciu codziennym. Przygotowanie prezentacji zawieraj ą cej zdj ę cia, rysunki, notatki oraz plakatu do powieszenia w holu szko ł y.  5. U ł o ż enie historii o kwadracie w ś wiecie TIK. Nale ż y napisa ć opowiadanie na zasadzie „w ę druj ą cego plakatu”. Kolejne osoby w grupie dopisuj ą jedno zdanie i przesy ł aj ą mailowo do nast ę pnej osoby (kopie przesy ł aj ą opiekunowi). Ko ń cowy rezultat nale ż y wydrukowa ć, jako ca ł o ść.  6.Przygotowanie prezentacji ca ł ego projektu.

3

4 Zapraszamy!

5 Kwadrosolkę Ze sztywnego włókna wodoodpornego „kwadratotec” Jedynie 30,99 kwadrato-banknotów

6 KwadratoBlasty Jedynie 4 kwadrato - banknoty

7 Lustrzana kostka rubika „Rubiks” Okazja! Jedynie 16,99 kwadrato - banknotów

8 „Syrop Kwadratowy” w zestawie wraz z kwadro-łyżeczką Tylko: 12,99 kwadrato - banknotów

9 Zapraszamy do sklepów „Kwadrat – markt”!

10

11 Krzy ż ówka matematyczna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 1. 30+40= 2. 1,2,3,4 to liczby ……… 3. Jest to figura przestrzenna. Jej podstawą może być każda figura płaska. 4. Sławny matematyk i fizyk Albert …….. 5. Zadania, które robimy w Internecie. 6. 2,4,6,8,10 to liczby …….. 7. 10+9= 8. Kąt, który ma 90 stopni to kąt …… 9. Czworokąt, który jest prostokątem I rombem 10. 3,5,7,9 to liczby ……….. 11. Jest nią Śnieżka. 12. Przeciwieństwo słowa długi. 13. Ma wszystkie boki równe lecz nie zawsze ma kąty proste 14. -10,5 jest liczbą ……

12

13 Prezentacja w ramach projektu „ Kwadrat- as wśród czworokątów”.

14 Naszym zadaniem było: „Zebranie informacji o kwadracie, o jego wykorzystaniu w sztuce i architekturze, w życiu codziennym. Przygotowanie prezentacji zawierającej zdjęcia, rysunki, notatki oraz plakatu do powieszenia w holu szkoły.” (karta zadania) PRZEDSATAWIAMY EFEKTY NASZEJ PRACY:

15 1.Co trzeba wiedzieć o kwadracie? 2. Zastosowanie kwadratu w życiu codziennym 3. Kształt kwadratu użyty w 4. Kwadrat magiczny 5. Kwadrat w starożytności 6.Kostka Rubika 7. Kwadrat w literaturze i sztuce oraz nazwach 8. Przysłowia „do kwadratu”, czyli jakie przysłowia wiążą się z tym czworokątem 9.Ciekawostka

16

17 Jego kształt jest wykorzystywany w życiu codziennym jako: kalendarze,kartki,gumki do mazania, książki, torby, ramki, budy, domy, fabryki, znaki drogowe, płyty chodnikowe, stoły, przyciski w klawiaturze, kostki do gry

18

19 Kwadraty magiczne powstają na podstawie zasady, kt ó ra głosi, że suma liczb w każdym poziomym rzędzie, każdej pionowej kolumnie i na obu przekątnych jest taka sama.

20 Pierwsze kwadraty magiczne znali już Chińczycy i Hindusi przed paroma tysiącami lat. Znaleziono amulety chińskie z kwadratami magicznymi, kt ó re zamiast liczb mają odpowiednią liczbę nakłuć lub wydrążeń. Kwadraty magiczne znali r ó wnież Arabowie w IX wieku naszej ery. Do Europy kwadraty magiczne wprowadził pewien Grek o imieniu Moscopulos, kt ó ry żył w Konstantynopolu na początku XV stulecia. Jeden z historycznych kwadrat ó w magicznych w Europie jest przedstawiony na dziele malarskim Albrechta D ü rera zatytułowanym,,Melancholia ”.

21

22 Widoczna na zdjęciu gliniana tabliczka pochodząca z Babilonu z II w. p.n.e. przedstawia kwadrat z przekątnymi. Z zapisu na tabliczce można odczytać stosunek długości przekątnej kwadratu do jego boku (zapisany w systemie 60-kowym). Różni się od rzeczywistej wartości dopiero na szóstym miejscu po przecinku.

23 Profesor Rubik układał swoją kostkę (jest ona sześcianem) przez miesiąc. Obecnie mistrzem świata jest Australijczyk Feliks Zemdges. Ułożył ją w 5,66 sekundy.

24  Kwadrat – jego nazwa jest wykorzystywana w tytułach dzieł: książek, spektakli, a nawet kółek filmowych lub artystycznych. Oto przykłady:  Tadeusz Dąbrowski „Czarny kwadrat”  Pieter Aspe „Kwadrat zemsty”  Kwadrat Art Club- Jelenia Góra  Grzegorz Kasdepke „ Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”

25  Głupi do kwadratu;  Bomba do kwadratu;  „ Rozciągnij kwadrat, Janie, a rombem on się stanie.”

26  Czy wiesz że w kole można narysować kwadrat? Nie wierzysz? Spójrz:

27 źródła: Tekst: 1.http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat_m agiczny_(matematyka)http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat_m agiczny_(matematyka) 2.http://www.sp3.lubsko.pl/przyslowiazlic zbami.htmhttp://www.sp3.lubsko.pl/przyslowiazlic zbami.htm 3.http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl e=Plik:Straight_Square_Inscribed_in_a_Circl e_240px.gif&filetimestamp=2010041606014 7http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl e=Plik:Straight_Square_Inscribed_in_a_Circl e_240px.gif&filetimestamp=2010041606014 7 Zdjęcia pobrane z następujących stron: 1.http://pl.123rf.com/photo_7528608_przy ciski-klawiatury--domu.htmlhttp://pl.123rf.com/photo_7528608_przy ciski-klawiatury--domu.html 2.http://www.salonyijadalnie.apartamenty. pl/?pgr=41&ptyp=261&s=5&id=3751http://www.salonyijadalnie.apartamenty. pl/?pgr=41&ptyp=261&s=5&id=3751 3. http://czerwonamaszyna.pl/zegar- wiszacy-kwadratowy-zack- durata,3112,p.html http://czerwonamaszyna.pl/zegar- wiszacy-kwadratowy-zack- durata,3112,p.html 4. http://domowe- ciasta.pl/nasze_ciasta_tort- kwadratowy.html http://domowe- ciasta.pl/nasze_ciasta_tort- kwadratowy.html 5.http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat_m agiczny_(matematyka)http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat_m agiczny_(matematyka) 6.http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl e=Plik:Rubiks_cube_by_keqs.jpg&filetimest amp=20070105175102http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl e=Plik:Rubiks_cube_by_keqs.jpg&filetimest amp=20070105175102 Przygotowały: Hanna i Aleksandra

28

29

30

31 Opowiadanie „Kwadrat w świecie TIK” Przygotował Grzesiu

32 Grzesiu: Dawno, dawno temu... a może tak całkiem niedawno był sobie Kwadrat, który obudził się w krainie TIK. Hania: Jak zwykle przetarł oczy, spojrzał czy nadal jego wszystkie kąty wewnętrzne mają 360 stopni, pościelił łóżko, ubrał się i poszedł na śniadanie. Szymon: Potem zjadł płatki Cinis-Kwadris z mlekiem i udał się do kwadratowych pszczół po miód, a następnie wybrał się do kolegi Prostoklocka. Ania: Po drodze spotkał kwadratowe motyle, które szydziły z jego niezgrabnej sylwetki. Michał: Po krótkiej chwili zamyślenia ruszył dalej. Kinga: Przechodząc obok sklepu Kwadrat-markt zobaczył na wystawie nowoczesny komputer firmy „Prosto-Elektr”. Kuba: Postanowił go kupić, ale nie miał pieniędzy więc pobiegł do Prostoklocka. Ola: Jego kolega pożyczył mu potrzebną kwotę, pod warunkiem, że będą razem grać.

33 Grzesiu: Komputer okazał się świetny, dzięki niemu Kwadrat zaprzyjaźnił się z czworokątem Kwadratolesem. Hania: Grali razem w gry komputerowe, rozmawiali na czacie, czuli, że są najlepszymi przyjaciółmi, więc postanowili spotkać się w "realu" Szymon: Przyszli o umówionej godzinie pod Urząd Miejski w krainie TIK. Ania: Kwadratoles okazał się nie taki, za jakiego się podawał; posiadał dwie pary boków o innej długości i nie miał ani jednego kąta prostego. Michał: Kwadrat był tym bardzo rozczarowany. Kinga: Przekonał się, że informacje podawane w Internecie nie zawsze są prawdziwe. Kuba: Rozstał się z Kwadratolesem, pobiegł do domu i zadzwonił do starego przyjaciela Prostoklocka. Ola: Razem grali w ulubione gry i doszli do wniosku, że lubią spędzać ze sobą czas.

34 Koniec Ciąg dalszy nastąpi…

35 Przygotowa ł a Ania


Pobierz ppt " 1. Podzia ł klasy na grupy. Wybór liderów. Wylosowanie figur. Ustalenie zasad wspó ł pracy w grupach. Wybór osób odpowiedzialnych za konkretne zadania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google