Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU"— Zapis prezentacji:

1 IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
SZKOŁA PODSTAWOWA I PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W POSKWITOWIE

2 ,, LUDZIE POWIATU KRAKOWSKIEGO”
KONKURS PODN ,, LUDZIE POWIATU KRAKOWSKIEGO” TEMAT: ZWYKLI MIESZKAŃCY POWIATU KRAKOWSKIEGO I ICH NIEZWYKŁE DOKONANIA TYTUŁ: ,, PAN MAREK” PUBLICZNE GIMNAZJUM IM.ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W POSKWITOWIE

3 PAN MAREK

4 Portret Pana Marka Piekary

5 Pana Marka Piekarę znam od ponad dwudziestu lat i gdyby mi przyszło bardzo krótko o nim opowiedzieć, to rzekłbym ,, Pan Marek to człowiek niezwykle pracowity, uczciwy, przedsiębiorca z doskonałymi pomysłami, otwarty na potrzeby drugiego człowieka”. Michał Znamirowski Osoba Prowadząca Szkoły w Poskwitowie

6 DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

7 Krak-Marfish

8 Krak-Marfish – symbol Poskwitowa
Gdyby ktoś kiedyś zapytał mnie, co wyróżnia moją wieś od innych, co jest symbolem naszej małej miejscowości, to myślę, że postawiłabym właśnie na Krak-Marfish. Dlaczego akurat tak? Poza oczywistą sprawą: „żywieniową”, Śledziarnia dużo wnosi w życie mieszkańców Poskwitowa i okolic. Na pewno dzięki temu Poskwitów stał się bardziej „sławny”. Krak-Marfish – symbol Poskwitowa

9 Budynek Zakładu Krak-Marfish

10 Osiągnięcia Zakładu

11 I miejsce w plebiscycie "Małopolski Smak" 2006

12 tytułu wicemistrza małopolskiej Agroligi 2008

13

14

15

16 Przetwórnia stała się laureatem tytułu Polski Producent Żywności
Przetwórnia stała się laureatem tytułu Polski Producent Żywności. Ten chwalebny tytuł „Krak-Marfish” zdobył dzięki „Koreczkom firmowym – filet śledziowy marynowany w oleju z serem i warzywami”.

17 Katalog produktów Koreczki Królewskie filet śledziowy z łososiem
Krajanka Królewska filet śledziowy w sosie tatarskim z łososiem Zakąska Poskwitowska filet śledziowy z suszonymi pomidorami Krajanka Śledziowa w sosie tatarskim Krajanka Wiejska w oleju Koreczki a'la Kaszubskie filet śledziowy w oleju aromatyzowanym Koreczki z Warzywami bez skóry z dodatkiem oleju Specjalność Gospodarza w oleju z czosnkiem i majerankiem Przysmak Śledziowy z rodzynkami Przysmak po Żydowsku z pieczarkami Przysmak Zagajski z grzybami Przysmak Cygański filet śledziowy w sosie cygańskim Płat Marynowany Filety Śledziowe w sosie śmietanowym Filet po Wiejsku z dodatkiem oleju Filety Śledziowe słabo solone a'la Matjas Matjasy w oleju z cebulą Matjasy Delikatesowe słabo solone Matjas Domowy filet śledziowy z ziołami po krakowsku Matjas Korzenny w oleju Rolmops Marynowany Salsa Meksykańska

18 Ilu ludzi zatrudnia Pan w swoim zakładzie
Ilu ludzi zatrudnia Pan w swoim zakładzie? Pan Marek: W zakładzie zatrudnionych jest ok. 40 osób. Pochodzą one głównie z gminy Iwanowice i okolic. Najwięcej z Poskwitowa i Iwanowic.

19

20 DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

21 Pan Marek: Bardzo lubię pomagać, poza tym wierzę w to, że dobro, które dajemy innym, powraca ze zdwojoną siłą. A nawet jeśli nie, to krąży po świecie i do kogoś na pewno trafi. Mam nadzieję, że do kogoś, kto tego najbardziej potrzebuje. Jest Pan znany w środowisku ze swej działalności społecznej. Proszę coś o tym opowiedzieć.

22 Skąd wziął się pomysł na działalność społeczną w klubie sportowym
Skąd wziął się pomysł na działalność społeczną w klubie sportowym? Pan Marek: Ten pomysł wziął się z wielkiej miłości do piłki nożnej i z chęci do działalności społecznej. W ten sposób mogę też kontynuować swoje drugie hobby, zaraz po prowadzeniu zakładu (szeroko się uśmiecha).

23 ORZEŁ IWANOWICE

24 Czy tworzenie nowych obiektów sportowych sprawia Panu radość
Czy tworzenie nowych obiektów sportowych sprawia Panu radość? Pan Marek: Tworzenie nowych obiektów sportowych sprawia mi wielką radość. W ten sposób mogę odciągnąć młodych ludzi od codziennych problemów i niemądrych pomysłów.

25

26 Skąd pomysł na letnie pikniki
Skąd pomysł na letnie pikniki? Pan Marek: Letnie pikniki zawsze organizowane są w rocznicę otwarcia zakładu. W tym roku będzie szósta! Chcemy docenić klientów, po prostu usiąść, porozmawiać.  Możemy wtedy dowiedzieć się, jakie jest ich zdanie, co najbardziej im smakuje. Takie spotkania na pewno są też formą promocji zakładu.

27 Wycieczka do ,,Śledziarni”
r. wybraliśmy się do zakładu rybnego KRAKMARFISH, Pana Marka Piekary, w Poskwitowie by poznać i zobaczyć cały przebieg produkcji przetworów rybnych. Zanim się tego jednak dowiedzieliśmy musieliśmy włożyć białe fartuchy i czapki na głowę (czuliśmy się prawie jak sanepid ), by nie przenosić bakterii lub innych zarazków. Dowiedzieliśmy się, że jedną z podstawowych zasad, podczas takich produkcji jest zachowanie czystości. W każdym pomieszczeniu sterylne warunki, np. noże po użyciu są dezynfekowane przed ponownym ich wykorzystaniem. Każdy pracownik zakładu nosi fartuch, czepek i kalosze podczas pracy. Przetwory i ryby są przechowywane w specjalnych pomieszczeniach, gdzie są ujemne temperatury. W jednym z takich pomieszczeń temp. Wynosiła -25.0C ! Jednym słowem było chłodno...:) Podczas sprzedaży przetworów rybnych obowiązuje zasada, że produkty trafiające na sklep jako pierwsze, są także w takiej samej kolejności sprzedawane. Jestem zadowolona, że mogłam zwiedzić zakład „od wewnątrz”, bo mimo że na co dzień kupujemy rybki i jest to proste i łatwe, nie zastanawiamy się jak wyglądała ich produkcja...:) Dominika Mucha kl. IIg

28 .

29 Spotkanie i wywiad z Panem Markiem

30 Pan Marek Piekara. Mieszkaniec podkrakowskiej wsi – Poskwitów
Pan Marek Piekara. Mieszkaniec podkrakowskiej wsi – Poskwitów. Założyciel firmy Krak – Marfish. Kochający ojciec i mąż. Zgodził się na wywiad z nami i udzielił nam odpowiedzi na nasze trudne i liczne pytania. Opowiadał o swoim życiu osobistym, przetwórni oraz działalności społecznej.

31 Czy zawsze zajmował się Pan przetwórstwem ryb
Czy zawsze zajmował się Pan przetwórstwem ryb? Pan Marek: Przetwórstwem ryb zacząłem się zajmować od 1993, wtedy też powstał zakład przetwórstwa rybnego, natomiast wcześniej handlowałem rybami. Myślę, że to był, poniekąd, powód mojego późniejszego założenia przetwórni.

32

33 Wspomaga Pan też naszą szkołę, dlaczego
Wspomaga Pan też naszą szkołę, dlaczego? Pan Marek: Tak wspomagam szkołę, bo jestem z nią i jej pracownikami, nauczycielami bardzo związany, to bardzo często moi bliscy, znajomi, sąsiedzi, przyjaciele. Poza tym szkoła jest w miejscowości, w której mieszkam. Do szkoły chodziły także moje trzy córki. Pomaganie innym sprawia mi radość, więc jeśli istnieje taka możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?

34 PRZEKAZANIE STROJÓW SPORTOWYCH NASZYM SZKOLNYM PIŁKARZOM

35 Prosimy w kilku słowach podsumować Pana dotychczasową działalność i osiągnięcia. Pan Marek: Jestem bardzo zadowolony z tego, co dotychczas osiągnąłem. Tak naprawdę nawet nie sądziłem, że zajdę tak daleko, że osiągniemy wspólnie z żoną taki sukces. Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów!!

36

37 Serdeczne podziękowania dla Pana Michała Znamirowskiego za wsparcie oraz pomoc przy projekcie

38 Bibliografia www.krak-marfish.pl www.orzeliwanowice.futbolowo.pl
Praca magisterska Pani Beaty Stempień Teraz Szkoła! (gazeta szkolna)

39 Prezentację przygotowali: Dominika Mucha Katarzyna Stąpała Jakub Szklarski Tomasz Cerek

40 pod opieką Pani Małgorzaty Muchy


Pobierz ppt "IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google