Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IV A KCJA M EDIALNA domena publiczna. Aktualna akcja medialna składa się z dwóch części. Pierwsza to zadanie od Doroty Góreckiej, druga część polega na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IV A KCJA M EDIALNA domena publiczna. Aktualna akcja medialna składa się z dwóch części. Pierwsza to zadanie od Doroty Góreckiej, druga część polega na."— Zapis prezentacji:

1 IV A KCJA M EDIALNA domena publiczna

2 Aktualna akcja medialna składa się z dwóch części. Pierwsza to zadanie od Doroty Góreckiej, druga część polega na uzupełnieniu poniższej prezentacji. Na poszczególnych slajdach znajdziecie fragmenty tekstów. Waszym zadaniem jest zilustrowanie ich, czyli znalezienie odpowiedniego zdjęcia w domenie publicznej i prawidłowe opisanie go. Musicie podać źródło, typ licencji i warunki na jakich rozpowszechniacie dane zdjęcie. Będziemy oceniać dobór zdjęcia oraz prawidłowy opis. Przeczytajcie poradnik, jak to zrobić. poradnik, jak to zrobić. Na ostatnim slajdzie wklejcie linki, o które w zadaniu prosi Dorota Górecka. Gotową prezentację możecie opublikować na swoim blogu i przesłać do nas link lub załączyć ją w mejlu. Rozwiązania wysyłajcie na adres: agata.janeczek@ceo.org.pl Czekamy do 7 kwietnia br. agata.janeczek@ceo.org.pl

3 (…) Z mojej „Podróży do kresu nocy” Céline’a, jak ją czasem, rzadko, bo rzadko, ale jednak wezmę do ręki, sypie się niewidoczna prawie strużka piasku. Czuć jego szorstkość na papierze, a kartki odbijają się spłowiałą mocno pomarańczą, bo wchodziłem w mroczny świat francuskiego pisarza na pustyni w Somalii lata temu, miętosząc, wyginając, pastwiąc się nad egzemplarzem, jak to mam w zwyczaju. Kawałek tego świata, otoczenia został w „Podróży” na zawsze. (…) Fragment felietonu M. Meller, Marcin Meller: Na marginesie o czytnikach e-booków”, www.newsweek.pl, wyszukano: 21.02.2014, w: http://www.newsweek.pl/marcin-meller-felieton-czytnik-e-bookow- newsweek-pl,artykuly,269921,1.html; www.newsweek.pl http://www.newsweek.pl/marcin-meller-felieton-czytnik-e-bookow- newsweek-pl,artykuly,269921,1.html; Acusticoz : „Sand/Letters”, https://www.flickr.com/ wyszukano: 04.04.2014, w: https://www.flickr.com/photos/acusticoz/4151231665/ https://www.flickr.com/ https://www.flickr.com/photos/acusticoz/4151231665/ Licencja: Creative Commons Zezwolenie na komercyjne udostępnianie. Zezwolenie na edytowanie, przekształcanie i zmienianie.

4 Agnieszka Kowalska: Długo nie mogłam włączyć "play". Obawiałam się, czy to nie będzie kabaret. Dorota Masłowska: Kabaret? A może kraina łagodności? To bardzo interesujące, że ludzie spodziewają się po tej płycie wszystkiego, tylko nie tego, co tam jest. (…) Skąd ci się wzięła ta muzyka? Wszyscy chcemy być gwiazdami rocka? - No jasne, to banał. Któż nie grał przed lustrem solówek gitarowych na rakietce do badmintona? Muzyka zawsze była dla mnie bardzo kluczowa, również przy pisaniu; wyrastałam w środowisku osiedlowo-alternatywnym, w którym to było ważne. Płyta była moim marzeniem od zawsze. (…) To, że Raster jest wydawcą płyty, ma znaczenie? - Bardzo duże. To idealny kontekst, że płyta jest częścią wystawy w galerii, eksponatem. Oskar Dawicki udaje w swoich filmach akwizytora, Katarzyna Kozyra - że jest śpiewaczką operową, a ja udaję piosenkarkę. (…) Fragment wywiadu A. Kowalska „ Córka Rydzyka śpiewa własne piosenki, czyli Dorota Masłowska nagrała płytę ”; www.wyborcza.pl, wyszukano: 21.02.2014, w: http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,136737,15498546,Maslowska_w_niemi lym_spoleczenstwie___wywiad_o_plycie.htmlwww.wyborcza.pl http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,136737,15498546,Maslowska_w_niemi lym_spoleczenstwie___wywiad_o_plycie.html Grytr : „CD”, https://www.flickr.com/ wyszukano: 05.04.2014, w: https://www.flickr.com/photos/grytr/296878046/ https://www.flickr.com/ https://www.flickr.com/photos/grytr/296878046/ Licencja: Creative Commons Zezwolenie na komercyjne udostępnianie. Zezwolenie na edytowanie, przekształcanie i zmienianie.

5 (…) Każdy jest chyba świadomy tego, że na naszej planecie dzieją się zadziwiające rzeczy, często trudne do naukowego wyjaśnienia, ale zobaczenie niektórych z nich na własne oczy robi ciągle niesamowite wrażenie. Miliardy szarańczy pustoszące przez rok plony australijskich rolników, setki ptaków, które nagle spadły martwe na ziemię w Sylwestra w jednym z amerykańskich miast, cały samochód obleziony w Holandii przez larwy, które wytworzyły wokół niego gęstą białą sieć, wyglądającą tak, jakby przez noc nastąpiło chwilowe zlodowacenie – to tylko kilka z dziesiątek analizowanych przez twórców przypadków, które choć różnią się skalą i poziomem zniszczeń, za każdym razem potwierdzają, że nasza planeta skrywa w sobie ciągle wiele mniej lub bardziej ekscytujących tajemnic (…) Fragment recenzji D. Kuźma „Najdziwniejsze zjawiska przyrody": o takich rzeczach filozofom się nie śniło ; www.onet.pl, wyszukano: 21.02.2014, w: http://film.onet.pl/recenzje/dvd-najdziwniejsze-zjawiska-przyrody- o-takich-rzeczach-filozofom-sie-nie-snilo/23lj1www.onet.pl http://film.onet.pl/recenzje/dvd-najdziwniejsze-zjawiska-przyrody- o-takich-rzeczach-filozofom-sie-nie-snilo/23lj1 Torbakhopper : „Sky birds: big sur”, https://www.flickr.com/ wyszukano: 06.04.2014, w: https://www.flickr.com/photos/acusticoz/4151231665/ https://www.flickr.com/https://www.flickr.com/photos/acusticoz/4151231665/ Licencja: Creative Commons Zezwolenie na komercyjne udostępnianie. Zezwolenie na edytowanie, przekształcanie i zmienianie.

6 M IEJSCE NA LINKI - ZADANIE OD D OROTY G ÓRECKIEJ http://ccmixter.org/ http://ccmixter.org/ Ogromna baza (wszystkie style muzyczne) bezpłatnej muzyki na licencji creative common do bezpłatnego wykorzystania w niekomercyjnych projektach. http://www.audiofarm.org/ http://www.audiofarm.org/ Strona pozwala dzielić się muzyką na licencji creative common ludziom z całego świata. Równie ogromna baza. http://mobygratis.com http://mobygratis.com Znany Moby także udostępnia swoją muzykę do projektów niekomercyjnych. Po zalogowaniu masz dostęp do blisko 100 kawałków tego artysty skomponowanych z myślą o niezależnych produkcjach filmowych! http://www.jamendo.com/pl/ http://www.jamendo.com/pl/ Wspomniana już przez irqa baza bezpłatnej muzyki różnych artystów z całego świata. http://www.freesound.org/ http://www.freesound.org/ Bezpłatna baza dźwięków na licencji creative common. Tylko dźwięki, bez muzyki. http://incompetech.com/m/c/royalty-free/ http://incompetech.com/m/c/royalty-free/ Muzyka instrumentalna na licencji creative common do bezpłatnego wykorzystania. http://taylorhayward.org/recordings.htm http://taylorhayward.org/recordings.htm Kilka kawałków na fortepianie pozbawionych praw autorskich. Możesz je wykorzystać komercyjnie i niekomercyjnie. http://www.soundclick.com/business/license_list.cfm http://www.soundclick.com/business/license_list.cfm Wielu artystów, wszystkie gatunki muzyczne i ponad 1000 bezpłatnych utworów. Wystarczy zmienić w wyszukiwarce na stronie pole "License type" z "commercial license ($) na "creative common (free). Oczywiście są też tysiące płatnych utworów.

7 M IEJSCE NA LINKI - ZADANIE OD D OROTY G ÓRECKIEJ http://www.newgrounds.com/audio/ http://www.newgrounds.com/audio/ Różne rodzaje muzyki na licencji creative common. http://freemusicarchive.org/ http://freemusicarchive.org/ Wszelkie gatunki muzyczne, dobrej jakości na licencji creative common. http://publicdomain4u.com/ http://publicdomain4u.com/ Na tej stronie znajdują się kawałki skomponowane przed 1922 rokiem na licencji public domain, co oznacza, że można je wykorzystywać w zupełnie nieograniczony sposób. http://openmusicarchive.org/ http://openmusicarchive.org/ Muzyka, która ma ponad 50 lat i w związku z tym jest już na licencji public domain. Możesz ją wykorzystać w komercyjnych i niekomercyjnych projektach. http://www.musopen.com/ http://www.musopen.com/ Muzyka klasyczna na licencji public domain. http://opsound.org/ http://opsound.org/ Wiele kawałków różnych artystów i różne rodzaje muzyczne na licencji creative common. http://www.archive.org/details/monotonik http://www.archive.org/details/monotonik Tysiące kawałków, różne gatunki muzyczne na licencji pozwalającej na wykorzystanie w niekomercyjnych projektach. http://www.soundsnap.com/ http://www.soundsnap.com/ Ponad 100 tyś plików zawierających muzykę oraz efekty dźwiękowe do wykorzystania w komercyjnych i niekomercyjnych projektach. Po rejestracji możesz ściągać do 5 kawałków muzycznych na miesiąc. Za kolejne trzeba płacić od 29$ miesięcznie.płacić od 29$ miesięcznie http://freeplaymusic.com/ http://freeplaymusic.com/ Duże zasoby dobrej muzyki do bezpłatnego niekomercyjnego wykorzystania. Jeśli chcesz wykorzystać muzykę w komercyjnym projekcie musisz zapłacić licencję. www.freedigitalphotos.net https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi&ei=2DM 0U4u-Mcaw4QSNkYCYCQ&ved=0CAQQqi4oAg W grafice należy wejść w „ narzędzia wyszukiwania ”, następnie w „prawa do użytkowania ” i zaznaczyć „oznaczone do ponownego wykorzystania ”.


Pobierz ppt "IV A KCJA M EDIALNA domena publiczna. Aktualna akcja medialna składa się z dwóch części. Pierwsza to zadanie od Doroty Góreckiej, druga część polega na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google