Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu"— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu
,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu

2 Wolontariusz Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

3 Od lat w naszej szkole wolontariuszami są osoby, które chcą robić coś dobrego dla drugiego człowieka, z pozytywną energią, o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Wolontariat w naszej szkole ma już bardzo bogatą tradycję. Zawsze skupiał w swoich szeregach dziesiątki szaleńców, którzy chętnie i bezinteresownie pracowali.

4 Do najważniejszych przedsięwzięć szkolnego wolontariatu ZSOiZ należą:

5 Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych – z dwunastoletnią tradycja.
Spotkania opłatkowe dla ludzi niepełnosprawnych mają olbrzymie znaczenie. Mogą zobaczyć wtedy ile osób dobrej woli a wśród nich między innymi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli bezinteresownie, troszczy się o nich i pragnie im pomagać.

6

7 WOŚP Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły włączają się w ogólnopolską akcję WOŚP m.in. poprzez sprzedaż własnoręcznie zrobionych pierogów oraz piernikowych serduszek wspomogliśmy konto fundacji Jurka Owsiaka.

8 Zabawa andrzejkowa dla dzieci niepełnosprawnych.
Nasi wolontariusze świetnie radzą sobie nie tylko z serwowaniem i przygotowaniami posiłków ale także uczą się pomocy innym poprzez zabawę i integrację z dziećmi niepełnosprawnymi.

9

10 Światowy Dzień Walki z Głodem
Jest to akcja mająca na celu uświadomienie społeczeństwu, jakim problemem jest zjawisko głodującej ludności na świecie. Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali 2000 pierogów oraz kwestowali w marketach i na ulicach miasta. Środki z tej akcji zasiliły fundusz dożywiania dzieci oraz osób bezdomnych.

11 „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.’’
Wolontariusze z naszej szkoły nie tylko angażują się w akcje na terenie powiatu, uczestniczyli również w projekcie, którego celem było ratowanie Polskich nekropolii na Ukrainie.

12

13 Honorowe krwiodawstwo
Uczniowie naszej szkoły nie pozostają obojętni na potrzeby innych ludzi. Chętnie przystępują do członkostwa w Szkolnych Kołach Honorowych Dawców Krwi (SK HDK). Nasze Szkolne Koło HDK istnieje już 5 rok.

14 I Szkolna Szpikolada W ostatnim roku nasi uczniowie dołączyli do drużyny szpiku i pod nadzorem nauczycieli (komitet organizacyjny szpikolady) pomagali w uświadomieniu osobom postronnym jak ważny jest dar życia. W dniach 30 i 31 marca w ZSOiZ odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku (zarejestrowało się ok. 200 osób). W tych dniach miała miejsce zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez DKMS. W tym celu działała kawiarenka, w której można było kupić wyśmienite pierogi i ciasta wykonane przez uczniów ZSOiZ oraz loteria fantowa. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na badania szpiku kostnego. Imprezę uświetniły występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Państwowej Szkoły Muzycznej, spektakl oraz ciekawe wykłady.

15

16 Pozostałe akcje wolontariatu.
Młodzież z naszej szkoły brała również udział w innych bardzo licznych przedsięwzięciach. Wspomnieć tu należy o: - pomocy powodzianom, - akcji Góra Grosza - Czerwonokrzyskiej Gwiazdce - zbiórkach publicznych np. „Pomagamy potrzebującym- osobom bezdomnym i ofiarom przemocy.” - Manewrach Czerwonokrzyskich, - Gwiazdce Życzliwości.

17

18 Dalsze plany wolontariatu:
kontynuacja udziału w dotychczasowych przedsięwzięciach

19 Głównym przedsięwzięciem w bieżącym roku szkolnym będzie organizacja II Szkolnej Szpikolady. Już od września rozpoczynamy przygotowania, planujemy: - opracowanie konkursu dla klas dotyczącego zbiórki pieniędzy, - opracowanie konkursu dla młodzieży na plakat o tematyce przeszczepów narządów, - napisanie wniosków o dofinansowanie przedsięwzięcia, - przygotowanie spotkań przedstawicieli fundacji,

20 - przygotowanie spektaklu dla uczniów oraz nauczycieli o tematyce przeszczepu narządów, - porozumienie z organizacjami pozarządowymi działającymi w tym obszarze, - porozumienie z sponsorami dot. finansowania przedsięwzięcia , - przygotowanie zespołów rejestrujących dawców, - inne.

21 Pierwszym działaniem jest pobór krwi w ramach Honorowego Krwiodawstwa w dniu 28 września 2012r. przy okazji obchodów Święta Szkoły. ZAPRASZAMY! ,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II

22 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji 
Prezentację przygotowała Beata Żuromska Dziękuję Pani A. Nakoniecznej za udostępnienie wielu materiałów.


Pobierz ppt "Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google