Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II

2 Wolontariusz Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

3 Od lat w naszej szkole wolontariuszami są osoby, które chcą robić coś dobrego dla drugiego człowieka, z pozytywną energią, o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Wolontariat w naszej szkole ma już bardzo bogatą tradycję. Zawsze skupiał w swoich szeregach dziesiątki szaleńców, którzy chętnie i bezinteresownie pracowali.

4 Do najważniejszych przedsięwzięć szkolnego wolontariatu ZSOiZ należą:

5 Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych – z dwunastoletnią tradycja. Spotkania opłatkowe dla ludzi niepełnosprawnych mają olbrzymie znaczenie. Mogą zobaczyć wtedy ile osób dobrej woli a wśród nich między innymi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli bezinteresownie, troszczy się o nich i pragnie im pomagać.

6

7 WOŚP Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły włączają się w ogólnopolską akcję WOŚP m.in. poprzez sprzedaż własnoręcznie zrobionych pierogów oraz piernikowych serduszek wspomogliśmy konto fundacji Jurka Owsiaka.

8 Zabawa andrzejkowa dla dzieci niepełnosprawnych. Nasi wolontariusze świetnie radzą sobie nie tylko z serwowaniem i przygotowaniami posiłków ale także uczą się pomocy innym poprzez zabawę i integrację z dziećmi niepełnosprawnymi.

9

10 Światowy Dzień Walki z Głodem Jest to akcja mająca na celu uświadomienie społeczeństwu, jakim problemem jest zjawisko głodującej ludności na świecie. Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali 2000 pierogów oraz kwestowali w marketach i na ulicach miasta. Środki z tej akcji zasiliły fundusz dożywiania dzieci oraz osób bezdomnych.

11 „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.’’ Wolontariusze z naszej szkoły nie tylko angażują się w akcje na terenie powiatu, uczestniczyli również w projekcie, którego celem było ratowanie Polskich nekropolii na Ukrainie.

12

13 Honorowe krwiodawstwo Uczniowie naszej szkoły nie pozostają obojętni na potrzeby innych ludzi. Chętnie przystępują do członkostwa w Szkolnych Kołach Honorowych Dawców Krwi (SK HDK). Nasze Szkolne Koło HDK istnieje już 5 rok.

14 I Szkolna Szpikolada W ostatnim roku nasi uczniowie dołączyli do drużyny szpiku i pod nadzorem nauczycieli (komitet organizacyjny szpikolady) pomagali w uświadomieniu osobom postronnym jak ważny jest dar życia. W dniach 30 i 31 marca w ZSOiZ odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku (zarejestrowało się ok. 200 osób). W tych dniach miała miejsce zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez DKMS. W tym celu działała kawiarenka, w której można było kupić wyśmienite pierogi i ciasta wykonane przez uczniów ZSOiZ oraz loteria fantowa. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na badania szpiku kostnego. Imprezę uświetniły występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Państwowej Szkoły Muzycznej, spektakl oraz ciekawe wykłady.

15

16 Pozostałe akcje wolontariatu. Młodzież z naszej szkoły brała również udział w innych bardzo licznych przedsięwzięciach. Wspomnieć tu należy o: - pomocy powodzianom, - akcji Góra Grosza - Czerwonokrzyskiej Gwiazdce - zbiórkach publicznych np. „Pomagamy potrzebującym- osobom bezdomnym i ofiarom przemocy.” - Manewrach Czerwonokrzyskich, - Gwiazdce Życzliwości.

17

18 Dalsze plany wolontariatu: kontynuacja udziału w dotychczasowych przedsięwzięciach

19 Głównym przedsięwzięciem w bieżącym roku szkolnym będzie organizacja II Szkolnej Szpikolady. Już od września rozpoczynamy przygotowania, planujemy: - opracowanie konkursu dla klas dotyczącego zbiórki pieniędzy, - opracowanie konkursu dla młodzieży na plakat o tematyce przeszczepów narządów, - napisanie wniosków o dofinansowanie przedsięwzięcia, - przygotowanie spotkań przedstawicieli fundacji,

20 - przygotowanie spektaklu dla uczniów oraz nauczycieli o tematyce przeszczepu narządów, - porozumienie z organizacjami pozarządowymi działającymi w tym obszarze, - porozumienie z sponsorami dot. finansowania przedsięwzięcia, - przygotowanie zespołów rejestrujących dawców, - inne.

21 Pierwszym działaniem jest pobór krwi w ramach Honorowego Krwiodawstwa w dniu 28 września 2012r. przy okazji obchodów Święta Szkoły. ZAPRASZAMY!,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II

22 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji Prezentację przygotowała Beata Żuromska Dziękuję Pani A. Nakoniecznej za udostępnienie wielu materiałów.


Pobierz ppt "Wolontariat ZSOiZ w Bolesławcu,,Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Jan Paweł II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google