Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie"— Zapis prezentacji:

1 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Korzystaj z solarium maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Rób przerwy w korzystaniu z solarium, bo twoja skóra potrzebuje regeneracji. Szczególnie dotyczy to osób ze skłonnością do alergii lub skórą wrażliwą – dla skóry wrażliwej przerwa powinna trwać 2 dni, dla normalnej jeden. Zacznij od krótkich seansów. Twoja skóra musi się przyzwyczaić do promieni UV. Dostosuj program opalania indywidualnie do swoich potrzeb, powinno to zależeć od stopnia opalenizny, fototypu skóry, ilości znamion, rodzaju łóżka opalającego.

2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków. Takie kremy zapewnią Ci ochronę i pielęgnację opalonej skóry, przy okazji zwiększając szybkość, intensywność i skuteczność opalania. Dobierz odpowiedni krem do rodzaju skóry i poziomu opalenizny. Do pielęgnacji opalonej skóry, używaj kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych.

3 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Stawiaj na nawilżające i regenerujące kosmetyki. Twoja skóra po wizytach na solarium będzie wymagać szczególnej opieki. Nigdy nie zapomnij o jej smarowaniu! Nie używaj kosmetyków z filtrami UV w solarium. I odwrotnie, na słońcu nie używaj kremów przeznaczonych do opalania w solarium.

4 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Jeżeli posiadasz na skórze znamiona barwnikowe zabezpiecz je przed opalaniem. Osobom z licznymi znamionami odradza się w ogóle wizyt na solarium. Jeśli taki właśnie jest typ twojej skóry, najlepiej skonsultuj się z dermatologiem Podczas opalania w solarium zamknij oczy i włóż specjalne okulary ochronne. Oczy muszą być chronione przed promieniowaniem UV.

5 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Jeżeli zażywasz lekarstwa lub doustne środki antykoncepcyjne, przeczytaj przed opalaniem znajdującą się w ich opakowaniu ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem. Jeżeli jesteś chora/chory, w okresie rekonwalescencji, w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko, przed opalaniem skonsultuj to ze swoim lekarzem.

6 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
Wiele osób nie powinno korzystać z solarium w ogóle, jednak o ostatecznym zakazie powinien zadecydować dermatolog. Dlatego zawsze lepiej się upewnić i przed opalaniem zgłosić się na konsultację. W solarium zawsze stosuj się do zaleceń i rad personelu. Personel ma prawo odmówić obsługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz osobom nieprzygotowanym do opalania w solarium, a w przypadku rezygnacji z zastosowania się do rad personelu, klient zobowiązany będzie do podpisania stosownego oświadczenia.

7 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
. PRZECIWSKAZANIA DO OPALANIA Naświetlanie skóry promieniowaniem UV może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry, zatem zaleca się, aby z usług salonów opalania nie korzystały osoby posiadające więcej niż 16 pieprzyków na ciele (o średnicy 2 mm lub większej), a także osoby posiadające asymetryczne pieprzyki o średnicy większej niż 5 mm o zmiennej pigmentacji i nieregularnych brzegach.

8 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie
. PRZECIWSKAZANIA DO OPALANIA Z urządzania opalającego nie powinny także korzystać dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia ponieważ naświetlanie skóry promieniowaniem UV w młodym wieku może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry w późniejszym okresie życia.


Pobierz ppt "Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google