Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korzystaj z solarium maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Rób przerwy w korzystaniu z solarium, bo twoja skóra potrzebuje regeneracji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korzystaj z solarium maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Rób przerwy w korzystaniu z solarium, bo twoja skóra potrzebuje regeneracji."— Zapis prezentacji:

1 Korzystaj z solarium maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Rób przerwy w korzystaniu z solarium, bo twoja skóra potrzebuje regeneracji. Szczególnie dotyczy to osób ze skłonnością do alergii lub skórą wrażliwą – dla skóry wrażliwej przerwa powinna trwać 2 dni, dla normalnej jeden. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie Zacznij od krótkich seansów. Twoja skóra musi się przyzwyczaić do promieni UV. Dostosuj program opalania indywidualnie do swoich potrzeb, powinno to zależeć od stopnia opalenizny, fototypu skóry, ilości znamion, rodzaju łóżka opalającego.

2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków. Takie kremy zapewnią Ci ochronę i pielęgnację opalonej skóry, przy okazji zwiększając szybkość, intensywność i skuteczność opalania. Dobierz odpowiedni krem do rodzaju skóry i poziomu opalenizny. Do pielęgnacji opalonej skóry, używaj kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych.

3 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie Stawiaj na nawilżające i regenerujące kosmetyki. Twoja skóra po wizytach na solarium będzie wymagać szczególnej opieki. Nigdy nie zapomnij o jej smarowaniu! Nie używaj kosmetyków z filtrami UV w solarium. I odwrotnie, na słońcu nie używaj kremów przeznaczonych do opalania w solarium.

4 Jeżeli posiadasz na skórze znamiona barwnikowe zabezpiecz je przed opalaniem. Osobom z licznymi znamionami odradza się w ogóle wizyt na solarium. Jeśli taki właśnie jest typ twojej skóry, najlepiej skonsultuj się z dermatologiem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie Podczas opalania w solarium zamknij oczy i włóż specjalne okulary ochronne. Oczy muszą być chronione przed promieniowaniem UV.

5 Jeżeli jesteś chora/chory, w okresie rekonwalescencji, w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko, przed opalaniem skonsultuj to ze swoim lekarzem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie Jeżeli zażywasz lekarstwa lub doustne środki antykoncepcyjne, przeczytaj przed opalaniem znajdującą się w ich opakowaniu ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem.

6 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie

7 . PRZECIWSKAZANIA DO OPALANIA Naświetlanie skóry promieniowaniem UV może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry, zatem zaleca się, aby z usług salonów opalania nie korzystały osoby posiadające więcej niż 16 pieprzyków na ciele (o średnicy 2 mm lub większej), a także osoby posiadające asymetryczne pieprzyki o średnicy większej niż 5 mm o zmiennej pigmentacji i nieregularnych brzegach.

8 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie. PRZECIWSKAZANIA DO OPALANIA Z urządzania opalającego nie powinny także korzystać dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia ponieważ naświetlanie skóry promieniowaniem UV w młodym wieku może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry w późniejszym okresie życia.


Pobierz ppt "Korzystaj z solarium maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Rób przerwy w korzystaniu z solarium, bo twoja skóra potrzebuje regeneracji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google