Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wychowanie patriotyczne i obywatelskie"— Zapis prezentacji:

1 Wychowanie patriotyczne i obywatelskie
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Bodzanowie

2 Cele rozbudzanie szacunku i kształtowanie właściwej postawy wobec symboli narodowych, poszerzenie wiedzy o narodowej kulturze i tradycji, kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej, zdobywanie i pogłębianie wiedzy na temat Gminy Biskupice, a szczególnie wsi Bodzanów.

3 Praca z Patronem Z wizytą z okazji święta VI Brygady Desantowo- Szturmowej na stadionie Wawelu – IX 2008 r.

4 Praca z Patronem Corocznie w listopadzie odbywa się Konkurs Piosenki Żołnierskiej z udziałem zaproszonych gości.

5 Praca z Patronem W lutym 2009 r. uczestniczyliśmy w uroczystości przekazania dowództwa w 5 Batalionie Dowodzenia w Rząsce.

6 Praca z Patronem

7 Spotkania z ciekawymi ludźmi
Wizyta Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza w naszej szkole

8 Spotkania z ciekawymi ludźmi
Stałym gościem i prelegentem wiedzy historycznej jest Pan Kazimierz Guzikowski – były żołnierz AK

9 Spotkanie z ciekawymi ludźmi
Spotkanie z żołnierzami II Polskiego Korpusu, którzy pod wodzą gen. Andersa walczyli pod Monte Cassino.

10 Spotkania z ciekawymi ludźmi
Gościli u nas: Stanisław Berkieta - ppłk. Wacław Domagała - ppor. Otton Hulacki Z. Andrzej Kijowski - por. Jerzy Lis - mjr Maria Polaszek Leonard Tyksiński - ppor. Wiesław Jan Wolwowicz - ppłk. Janina i Stanisław Smoła

11 Uroczystości i imprezy
Tradycyjna wizyta pod Pomnikiem Bohaterów Narodowych w Biskupicach, upamiętniająca Święto Niepodległości

12 Uroczystości i imprezy
Przekazanie sztandaru ufundowanego przez Społeczność Lokalną poświęconego przez Biskupa Tadeusza Pieronka

13 Uroczystości i imprezy
Przygotowane przy współpracy całej Społeczności Lokalnej, Rodziców, Rady Sołeckiej, Parafii oraz Przedstawicieli Patrona – obchody 40-lecia nowego budynku szkoły

14 Uroczystości i imprezy
Od lat nasi uczniowie realizują projekt „Młodzież pamięta” w związku z rocznicowymi obchodami 11 Listopada i 3 Maja

15 Wychowanie obywatelskie
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej celem jest przekazanie wigilijnej pomocy dla najuboższych rodzin z całej Polski. My też chcemy być szlachetni :) dlatego rozpropagowaliśmy tę akcję wśród dzieci i rodziców i udało się :)

16 Wychowanie Obywatelskie
Projekt "Spotkanie pokoleń"  zakłada spotkanie integracyjne trzech pokoleń: dzieci, rodziców oraz dziadków, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Celem jest pokonanie bariery pokoleń, wizyta w szkole, integracja. W realizację włączeni są uczniowie, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, OSP, parafia oraz radni  z powiatu i gminy.

17 Wychowanie obywatelskie
W ramach realizacji projektu „Społeczeństwo obywatelskie zaczyna się w szkole” my również zorganizowaliśmy niezapomniane spotkanie

18 Zasięg Opisane przez nas działania, w zależności od charakteru uroczystości, mają zasięg szkolny, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski jak i również międzynarodowy. Wiele mniejszych przedsięwzięć musieliśmy pominąć, choć nie znaczy to, że one są mniej ważne.

19 Efekty wzorowanie się na autorytetach,
przybliżenie roli Wojska Polskiego, nie tylko w historii, ale również jako instytucji działającej współcześnie, nadanie właściwej rangi symbolom, narodowym w świadomości młodych Polaków, likwidowanie barier międzypokoleniowych – szacunek dla starszych osób, uwrażliwianie na potrzeby innych, zaangażowanie uczniów w organizację uroczystości i imprez.

20 W trakcie realizacji Projekt „Jestem uczniem – Polakiem. Znam historię mojej Ojczyzny” w ramach „Wspierania projektów i przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych małopolskich szkół” na rok 2009. Obchody stulecia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Bodzanowie, na które już dzisiaj zapraszamy – 19 września 2009 roku 


Pobierz ppt "Wychowanie patriotyczne i obywatelskie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google