Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tworzywa sztuczne - trochę historii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tworzywa sztuczne - trochę historii"— Zapis prezentacji:

1

2 Tworzywa sztuczne - trochę historii
Celuloid Wszechstronny, ale łatwopalny materiał z celulozy, używany do produkcji pierwszych taśm filmowych oraz biżuterii. Bakelit Utwardzona żywica fenolowa używana na przykład do produkcji aparatów telefonicznych, radioodbiorników oraz włączników światła. Nylon Pierwsze na świecie w pełni syntetyczne włókno o dużej wytrzymałości. Pierwsze zderzaki z tworzywa Lekkie zderzaki o dużej zdolności pochłaniania wstrząsów i estetycznym wyglądzie. Protezy z tworzywa Dzięki tworzywom sztucznym pokonujemy nasze kolejne ograniczenia.

3 Światowa produkcja tworzyw sztucznych PRODUKCJA TWORZYW SZTUCZNYCH
NA ŚWIECIE PRODUKCJA TWORZYW SZTUCZNYCH W EUROPIE

4 Europa zajmuje drugie miejsce w światowej produkcji tworzyw
Chiny pozostają światowym liderem produkcji tworzyw sztucznych (23,9%), pozostała część Azji (włączając Japonię) odpowiada za 20,7% światowej produkcji. Udział Europy (UE 27+2) w światowej produkcji tworzyw wynosił 20,4%.

5 Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne w Europie w 2013 roku

6 Tworzywa sztuczne - podział na rynki

7 Grupa specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu, ogrodnictwa, rolnictwa i budownictwa. Rocznie przetwarza ok. 40 tysięcy ton surowców. Zgodnie z raportem Plimsoll analizującym Globalny Rynek Folii i Opakowań w 2013 MARMA Polskie Folie Sp. Z O.O. była  na 132 miejscu wśród największych producentów w tej branży i na 81 miejscu w rankingu rentowności.

8 Innowacyjność Innowacyjność - folie polietylenowe o sterowanej oksybiodegradowalności. Innowacja polega na zastosowaniu innych prodegradantów niż w znanych dotychczas rozwiązaniach. Proces utleniania nie zachodzi podczas operacji przetwórczych, Zastosowane prodegradanty umożliwiają sterowanie tempem procesu, co w praktyce przejawia się np. sterowaniem długością życia produktu.

9 Efekty wdrożenia projektu
Wyjście naprzeciw coraz bardziej rosnącym wymaganiom ochrony środowiska w Europie i poza nią. Wzrost konkurencyjności firmy w stosunku do producentów wyłącznie tradycyjnych opakowań. Powiększenie kręgu odbiorców o tych, którzy pragną budować wizerunek proekologiczny.

10 Klaster Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Poligen powstał z inicjatywy trzech podkarpackich organizacji, tj. Politechniki Rzeszowskiej, MARMA Polskie Folie Sp. z o.o. oraz instytucji okołobiznesowej - spółki INNpuls. Klaster zrzesza 16 członków. Podkarpacie jest regionem gdzie przetwórstwo tworzyw sztucznych ma swoją długoletnią tradycję.

11


Pobierz ppt "Tworzywa sztuczne - trochę historii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google