Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor : Daniela Piechowiak. Bezbarwna Bezwonna Pozbawiona smaku i kalorii NIEZBĘDNA DO ŻYCIA WSZYSTKIM ORGANIZMOM NA ZIEMI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor : Daniela Piechowiak. Bezbarwna Bezwonna Pozbawiona smaku i kalorii NIEZBĘDNA DO ŻYCIA WSZYSTKIM ORGANIZMOM NA ZIEMI."— Zapis prezentacji:

1 Autor : Daniela Piechowiak

2 Bezbarwna Bezwonna Pozbawiona smaku i kalorii NIEZBĘDNA DO ŻYCIA WSZYSTKIM ORGANIZMOM NA ZIEMI

3 CIEKŁY STAŁY GAZOWY

4 Organizm dorosłego ma jej 60 -65 %. Organizm dziecka ma jej 70 – 75 %.

5 Reguluje ciepłotę ciała Pomaga zamieniać jedzenie w energię Nawilża stawy i oczy Oczyszcza organizm

6 WODĘ ZANIECZYSZCZONĄ NAZYWAMY ŚCIEKAMI. W zależności od miejsca z którego pochodzą ścieki dzielimy je na: komunalne (domowe, odpady ze szpitali, pralni, restauracji, łaźni) przemysłowe (fabryki, zakłady pracy) rolnicze

7 Każdego dnia do światowych zasobów wody trafiają 2 miliony ton zanieczyszczeń. NATURA POTRAFI SAMA UNIESZKODLIWIAĆ ZANIECZYSZCZENIA, JEŚLI NIE JEST ICH ZBYT WIELE. Woda ściekowa trafiając do rzek i jezior zanieczyszcza ją.

8 Co się dzieje gdy ścieków jest za dużo? Możliwość samooczyszczania rzek do których trafiają ścieki są z reguły niewystarczające. Dlatego wszystkie ścieki powinny trafić do oczyszczalni ścieków !!!

9 2 l20 l140 l190 l250 l

10 Tylko około 3 % zasobów wody na Ziemi to woda słodka, a mniej niż 1/100 to woda zdatna do picia. Co siódma osoba na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Najgorzej jest w Afryce i Azji.

11 Z POWODU CHORÓB ZWIĄZANYCH Z NIEDOSTATKIEM CZYSTEJ WODY CO 15 SEKUND UMIERA JEDNO DZIECKO. Przyczyny niedoboru wody pitnej: wzrost liczby ludności i urbanizacja nadmierne zużycie w krajach wysokorozwiniętych ubóstwo konflikty zbrojne zmiany klimatyczne zanieczyszczenia katastrofy naturalne.

12 SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE WODY KĄP SIĘ POD PRYSZNICEM, NIE W PEŁNEJ WANNIE!

13 MYJ ZĘBY PRZY ZAKRĘCONYM KRANIE

14 WŁĄCZAJ PRALKĘ TYLKO WTEDY, GDY JEST PEŁNA!

15 MOŻESZ POPRAWIĆ SYTUACJĘ WODY Oszczędzaj wodę Dbaj o czystość jezior i rzek Cały świat jest w Twoich rękach


Pobierz ppt "Autor : Daniela Piechowiak. Bezbarwna Bezwonna Pozbawiona smaku i kalorii NIEZBĘDNA DO ŻYCIA WSZYSTKIM ORGANIZMOM NA ZIEMI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google