Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Ani jeden raz nie padnie słowo pasterz; nie pojawi się stado owieczek tak bardzo zależnych od ofiarnej troski pasterza... Nie szkodzi. Pojawią się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Ani jeden raz nie padnie słowo pasterz; nie pojawi się stado owieczek tak bardzo zależnych od ofiarnej troski pasterza... Nie szkodzi. Pojawią się."— Zapis prezentacji:

1

2

3 „Ani jeden raz nie padnie słowo pasterz; nie pojawi się stado owieczek tak bardzo zależnych od ofiarnej troski pasterza... Nie szkodzi. Pojawią się słowa, inne obrazy i gorące zaproszenia, które świadczą o tym, że ON naprawdę jest naszym DOBRYM PASTERZEM. I to takim, który cierpliwie prosi, by zechcieć odkryć i docenić Jego pasterską służbę (zleconą Mu przez Ojca) wobec naszych dusz, stworzonych dla „wielkich rzeczy” – dla szczęśliwej wieczności z Boskimi Osobami.” O. Krzysztof Osuch, jezuita

4 ..plany?... Najpierw przedstaw to Mnie. Jestem zawsze Stwórcą, jak podczas siedmiu dni stworzenia i twoja ufność odda Mi cześć. O, ta sprawa ufności… DLACZEGO WIERZYCIE Z TAKIM TRUDEM?

5 Odczytajcie historię mego życia: tyle cudów, tyle miłości… tyle prostoty pośród was…

6 A ustanowienie mojej Eucharystii, mej wieczystej obecności w waszym życiu, czy nie zasługuje na to, byście przychodzili opowiadać Mi o wszystkim, co was zajmuje, w serdecznym otwarciu serca?

7 Czy nie byłoby ci żal przyjaciela, który nigdy nie słyszał zwierzeń? Albo kochającego ojca, którego nie proszono by o radę? A Jezus Chrystus… czy moglibyście usunąć Go na bok?

8 Jaką drogę obrać na skrzyżowaniach dróg w waszym życiu. Ja kieruję nawet krwią, która płynie w waszych żyłach. Zrób Mi ten zaszczyt, że w to uwierzysz i podziękujesz Mi za to.

9 Czy przypominasz sobie szkatułkę swej matki? Z jak wielką starannością układała klejnoty i inne drogocenne rzeczy?

10 Moje serce jest taką szkatułką dla dusz. Spoczywają tam one nie tracąc nigdy blasku. O słodkie schronienie, bardziej miękkie niż aksamit !”

11 Tekst z książki Gabrieli Bossis „ON i ja - Rozmowy duchowe Stwórcy ze stworzeniem”. AMDG et BMVH !


Pobierz ppt "„Ani jeden raz nie padnie słowo pasterz; nie pojawi się stado owieczek tak bardzo zależnych od ofiarnej troski pasterza... Nie szkodzi. Pojawią się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google