Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień dobry! Zgadnij kim jestem i jak mam na imię.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień dobry! Zgadnij kim jestem i jak mam na imię."— Zapis prezentacji:

1 Dzień dobry! Zgadnij kim jestem i jak mam na imię.

2 Jestem ludzikiem z plasteliny i dlatego mam na imię Plastuś.

3 A to pani Maria Kownacka

4 Plastusiowa mama To ona opisała moje przygody w książeczce „Plastusiowy pamiętnik”

5 A tak wyglądają książeczki o mnie

6 Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.

7 „Plastusiowy Pamiętnik” to pełna ciepła i humoru baśń o przygodach Plastusia - małego ludzika z plasteliny. Plastusia ulepiła Tosia, uczennica pierwszej klasy. Plastuś zamieszkał w piórniku wraz ze swoimi przyjaciółmi - obserwuje i uczestniczy w życiu Tosi i jej szkolnych kolegów. Wraz z nimi poznaje obowiązki ucznia, zasady porządku, koleżeństwa i poszanowania cudzej własności.

8 Pani Maria Kownacka napisała wiele książeczek i wierszy dla dzieci. Uczyła w nich jak kochać przyrodę, być serdecznym, opiekuńczym w stosunku do roślin, zwierząt.

9 „Kajtkowe przygody” Świat ludzi i zwierząt widziany oczyma sympatycznego boćka nazwanego Kajtkiem.

10 „Kukuryku na ręczniku” Jest to zbiór 14 opowiadań, w których poruszane są w zabawny sposób tak ważne rzeczy jak: higiena osobista, szanowanie podręczników, posłuszeństwo czy radzenie sobie z codziennymi problemami.

11 „Rogaś z Doliny Roztoki” Książka ukazuje dzieje małego sarniątka, którym zaopiekowała się gromadka małych dzieci z gajówki.

12 „Dzieci z Leszczynowej Górki” "Dzieci z Leszczynowej Górki" to idealna książka na wakacje. Ewa, Tomek i Antoś to dzieci pana gajowego. Leszczynowa Górka leży nad jeziorem, pośród wielkich lasów, zamieszkałych przez mnóstwo zwierząt.

13 A teraz czas na bajkę Zapraszam wszystkie dzieci

14 http://www.polskieradio.pl/18/1883/Artykul/548779,Plastusia-wymyslila-Krzysia http://pl.wikipedia.org/wiki/Plastu%C5%9B http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Kownacka https://www.google.pl/search?q=plastusiowy+pami%EAtnik&tbm=isch https://www.google.pl/search?q=plastusiowy+pami%EAtnik&tbm=isch#q=maria+kownac ka&tbm=ischhttps://www.google.pl/search?q=plastusiowy+pami%EAtnik&tbm=isch#q=maria+kownac ka&tbm=isch Opracowała Krystyna Lisiecka


Pobierz ppt "Dzień dobry! Zgadnij kim jestem i jak mam na imię."

Podobne prezentacje


Reklamy Google