Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biuro podróży Ostatni szlak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biuro podróży Ostatni szlak"— Zapis prezentacji:

1 Biuro podróży Ostatni szlak
Przedstawia

2 - start o 7:00 wyjazd z Poznania z dworca PKS
- posiłek w karczmie „ U Jankiela „ - zwiedzanie skansenu filmowego Soplicowo w Cichowie -„polowanie na niedźwiedzia” czyli spacer po lesie, gdzie odbyło się polowanie. Inscenizacja bitwy z Moskalami. Powrót ok. godziny 18:00 na dworzec PKS Poznań. Uwaga osobą które przyniosą kopię Pana Tadeusza przysługuje zniżka 50%!

3 „Karczma u Jankiela” Na terenie ośrodka znajduje się szałas grillowo-ogniskowy, kort tenisowy, sala konferencyjna, plac zabaw dla dzieci. W okresie wiosennym i jesiennym organizowane są imprezy integracyjne, okolicznościowe, rodzinne, obozy sportowe dla dzieci i młodzieży.

4 Karczma u Jankiela

5 Cichowo Wieś w powiecie kościańskim, położona ok. 30 km na południowy wschód od Kościana. W niewielkiej wsi Cichowo koło Krzywinia można odbyć małą podróż w czasie. Dzięki determinacji Marka Pinkowskiego i Pawła Buksalewicza sprowadzono tam w 1999 r. obiekty tworzące Soplicowo na planie filmowym „Pana Tadeusza”.

6 Soplicowo „Wpadam do Soplicowa, jak w centrum polszczyzny, tam się człowiek napije, nadysze ojczyzny”

7 Przewodnik po Soplicowie
Przewodnikami są: - odpowiedzialny za scenariusz i reżyseria ekranizacji” Pana Tadeusza” Andrzej Wajda - odpowiedzialni za scenariusz Jan Nowina Zarzycki oraz Piotr Wereśniak

8 Soplicowo Po przejściu przez zawsze otwartą bramę
Godzina wolnego czasu na zwiedzanie okolic dworku „Sędzia w domu dawne obyczaje chował i nigdy nie dozwalał, by chybiano względu dla wieku, urodzenia, rozumu, urzędu.”

9 Soplicowo Prezentacja dworku w Soplicowie:
- portrety przedstawiające Tadeusza Kościuszkę, Rejtana, Jasińskiego i Korsaka - zabytkowe przedmioty i pomieszczenia

10 Kliknij ikonę, aby dodać obraz
„Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju, stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany; świeciły się z daleka a pobielane ściany, (…) dom mieszkalny niewielki, lecz zewsząd chędogi, i stodołę miał wielką, i przy niej trzy stogi użytku(…)Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna, i wszystkich w gościnę zaprasza.”

11 Polowanie na niedźwiedzia
„Polowanie na niedźwiedzia” odbędzie się w formie spaceru po okolicznych lasach z przewodnikami, będzie on trwał około jednej godziny, poczym nastąpi powrót bryczką do dworku w Soplicowie i spotkanie z gościem specjalnym . „Z tego to miasta Wilna, jak rzymskiej wilczycy, wyszedł Kiejstut i Olgierd, i Olgierdowicy, równie myśliwi wielcy jak sławni rycerze.”

12 Spotkanie z gościem specjalnym
Gościem specjalnym wycieczki będzie Sędzia „Poczciwe było dziecko i dziś taki samy, Polskę kocha nad wszystko i polskie obyczaje chowa, modom moskiewskim przystępu nie daje.”

13 Inscenizacja bitwy Na zakończenie odbędzie się zapierająca dech w piersiach, trwająca dwie godziny inscenizacja bitwy z Moskalami, jest to możliwe dzięki profesjonalnym aktorom i miłośnikom świata „Pana Tadeusza”. „Darmo szlachta wstrzymuje z przodu, strzela z boku, szereg już pół dziedzińca przeszedł bez oporu, Kapitan, pokazując szpadą na drzwi dworu krzyczy: „Sędzio! Poddaj się, bo dwór spalić każę!”

14 Dziękujemy i czekamy na Gości


Pobierz ppt "Biuro podróży Ostatni szlak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google