Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne wakacje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne wakacje."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne wakacje

2 Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego rozwiązania umieszczonego na tablicy rebusu.

3 Dzieci bezbłędnie odgadły dwuwyrazowe hasło i wpisały w kratki temat zajęć: BEZPIECZNE WAKACJE.

4 Po rozmowie o planach dzieci na ferie zimowe i różnych sposobach spędzania czasu w wakacje dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie, jakie mogą być niebezpieczeństwa związane z pobytem we wskazanych miejscach. Następnie odczytali pytanie, zapisane na tablicy.

5 3. Na terenie ośrodka wypoczynkowego.
4. Na osiedlu mieszkaniowym w mieście. W parach rysowali niebezpieczne urządzenia energetyczne, które mogą występować w wybranych miejscach: Na podwórku na wsi. Na polu namiotowym na jeziorem.

6 Każda para zaprezentowała efekty swojej pracy, nazwała urządzenia, na które trzeba zwracać szczególną uwagę.

7 Jak postępować w przypadku porażenia prądem? 2. Podczas burzy. 3. Pamiętaj! Po przeprowadzonej rozmowie na temat zagrożeń wynikających z przebywania i zabaw w pobliżu niebezpiecznych urządzeń dzieci otrzymały do wycięcia i wklejenia do zeszytów zasady z załącznika XIV.

8 Dzięki przygotowanej prezitacji dzieci mogły dokładnie poznać zasady zachowania się w czasie burzy w różnych miejscach.

9 Uczniowie przypomnieli sobie, jakie mamy rodzaje znaków, poznali najważniejsze zakazy związane z przebywaniem w pobliżu linii energetycznych i zapamiętali numer pogotowia energetycznego.

10 Następnie poproszeni zostali o wykonanie projektów własnych znaków ostrzegających o niebezpieczeństwie porażenia prądem lub innych znaków ułatwiających zachowanie się wobec urządzeń elektrycznych.

11 Efekty ich pracy były bardzo ciekawe, a wszystkie znaki zostały zawieszone na klasowej tablicy, aby każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać i zapamiętać przedstawione sytuacje.

12 Na zakończenie zajęć nie mogło zabraknąć pracy domowej
Na zakończenie zajęć nie mogło zabraknąć pracy domowej. Były cztery zdanie do dokończenia. Każde dziecko wybierało sobie jedno z nich.

13 Jestem w parku lub w lesie. Słychać nadciągającą burzę. Muszę …
Gram z kolegami w piłkę na łące i widzę, że nadciąga burza. Powinienem … Bardzo miło w ten upalny dzień pływać w basenie, ale nagle zachmurzyło się i będzie burza. Muszę … Wychodzimy na spacer w góry i nagle nadciąga burza. Musimy …

14 Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami
Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Szczególnie zainteresowała je prezentacja przygotowana w programie Prezi. Świetnie zapamiętały przedstawione tam zasady, a ich znajomość niewątpliwe wpłynie na świadome, bezpieczne zachowania w sytuacjach stanowiących zagrożenie porażeniem.


Pobierz ppt "Bezpieczne wakacje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google