Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Naprawa laptopa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Naprawa laptopa."— Zapis prezentacji:

1 Naprawa laptopa

2 Objawy uszkodzeń lub przegrzania
Jeśli Twój notebook głośno szumi podczas pracy jego obudowa staje się niepokojąco gorąca istnieje duże prawdopodobieństwo że trzeba go wyczyścić. Podzespoły komputera w czasie pracy wydzielają ciepło, które jest odprowadzane specjalnie zaprojektowanymi kanałami na zewnątrz.

3 Po pewnym czasie w radiatorach i na elementach wiatraczków laptopa zbierają się dość duże ilości kurzu, które uniemożliwiają odprowadzenie ciepła poza system chłodzenia co może skutkować przegrzaniem sprzętu i poważną awarią. Kompugotowiu znane są z praktyki przypadki gdy zatkane drogi chłodzenia spowodowały trwałe uszkodzenie procesora lub układu graficznego laptopa i w skutek tego jego śmierć. Lepiej zatem zapobiec takiej awarii i wyczyścić swój sprzęt!

4 1. W pierwszym kroku odkręcamy małą obudowę kryjącą dysk hdd, pamięć itp.

5 2. Następnie wyjmujemy baterię i odkręcamy dwie śrubki mocujące klawiaturę. Są one oznaczone symbolem klawiatury. Dodatkowo,w komorze baterii znajduje się zatrzask zwalniający klawiaturę, który musimy odbezpieczyć przed jej wyjęciem. Klawiatura powinna dać się bez trudu wyciągnąć. Nie zapomnijmy od odpięciu taśmy!

6 3. Demontujemy napęd DVD, żeby dostać się do trzech śrubek mocujących.

7 4. Odkręcamy wszystkie śruby zabezpieczające i ściągamy górną część obudowy. Jest ona dodatkowo na zatrzaskach.

8 5. Wyciągamy płytę główną, przykręconą na 2 śrubki zabezpieczające.

9 6. Demontujemy cały system chłodzenia, wystarczy odkręcić konektory od układów CPU oraz GPU. Wiatrak nie jest przykręcony.

10 7. Przed zmianą pasty termoprzewodzącej należy bezwzględnie usunąć pozostałości starej, która zaschła na układach i straciła już swoje właściwości. Należy przy tym zwracać uwagę aby nie uszkodzić układów CPU / GPU. Nie dotykać powierzchni procesora dłonią czy palcem bez opaski lub rękawiczki odprowadzającej ładunki elektryczne, gdyż może dojść do jego uszkodzenia.

11 8. Z radiatora oraz innych części układu chłodzenia usuwamy zalegający kurz aby odblokować swobodny przepływ powietrza

12 9. Przed ponownym złożeniem układu chłodzenia nakładamy warstwę nowej pasty termoprzewodzącej.

13 10. Wszystkie elementy składamy w kolejności odwrotnej niż przy demontażu.

14 Źródła: www.kompugotowie.pl
KONIEC Bartosz Łopaszyński Piotr Sawczuk Źródła:


Pobierz ppt "Naprawa laptopa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google