Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach w projekcie „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach w projekcie „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach w projekcie „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”

2 Nasze gimnazjum przystąpiło do projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”. Cel projektu: wypracowanie pomysłów na działania zwiększające aktywność społeczną i wyborczą młodych ludzi.

3 Temat dzisiejszej debaty: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

4 Frekwencja wyborcza Wybory parlamentarne 2011 r. - 48,92% Wybory prezydenckie 2010 r. - 55,31 % (II tura) Wybory samorządowe 2010r.: Polska – 47,16 % Województwo śląskie – 42,90 % Tychy – 42,92 % Wybory prezydenta Tychów – 42,89 % Wybory do Parlamentu Europejskiego 2010r. - 24,53 %

5 Frekwencja wyborcza w grupie 18-25 lat - jest najniższa w kraju i należy do najniższych w Europie. Najmłodsza część elektoratu głosuje na ok. 20% niższym poziomie niż starsi. W ostatnich wyborach parlamentarnych frekwencja kształtowała się następująco: wyborcy w wieku 18-25 - 54,1% wyborcy w wieku 56-65 - 73,1%

6 Urząd Miasta Tychy Parlament RP Parlament Europejski Miejsca, do których wybieramy naszych przedstawicieli

7 DEBATA PANELOWA ”Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym”.

8 Co nam daje demokracja i dlaczego wybory są tak ważne w funkcjonowaniu demokracji?

9 25 maj 2014 wybory do Parlamentu Europejskiego

10 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Demokracja, która jest jedną z podstaw Unii Europejskiej gwarantuje obywatelom prawo do współdecydowania o losach Europy, kraju, regionu.

11 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Polska należy do Unii Europejskiej, co oznacza że większość spraw gospodarczych oraz w innych obszarach politycznych jest rozstrzygana w Brukseli.

12 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Europa jest sprawą nas wszystkich, choć nie zawsze sobie to uświadamiamy! Dzięki UE możemy swobodnie podróżować, studiować i pracować za granicą.

13 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Parlament Europejski, wybierany co pięć lat, jest ważnym i posiadającym szerokie uprawnienia uczestnikiem procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej.

14 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Tym razem pokażmy, że Europa nie jest nam obojętna, że jesteśmy jej częścią i jest ona dla nas ważna!

15 Zagłosuj w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ: Idźmy na rekord, niech Europa usłyszy głos Polski.

16 „Oddając głos, masz głos”

17 Do opracowania prezentacji wykorzystano materiały edukacyjne CEO


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach w projekcie „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google