Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Kwiecień 2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Kwiecień 2009."— Zapis prezentacji:

1 Słowo Życia Kwiecień

2 Pan wasz przyjdzie" (Mt 24,42).
"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie" (Mt 24,42).

3 Czy nie zauważyłeś, że na ogół nie tyle żyjesz, co wleczesz się przez życie w oczekiwaniu na jakieś “potem”, w którym spotka cię „coś pięknego”? Owo piękne „potem” rzeczywiście nadejdzie, ale nie w takiej postaci, jakiej się spodziewasz. Jakiś instynkt każe ci oczekiwać na kogoś czy na coś, co mogłoby spełnić twoje pragnienia.

4 Myślisz może o jakimś święcie, o wolnym czasie lub szczególnym spotkaniu, ale kiedy to wszystko mija, nie jesteś w pełni zadowolony. Powoli, powoli wracasz do dawnego, biernego sposobu życia - i znów na coś czekasz.

5 A prawda jest prosta: wśród wielu faktów, z których składa się życie - również twoje - jest jeden, od którego nikt nie ucieknie – to spotkanie z Panem, który przyjdzie To jest to „piękne”, do którego podświadomie dążysz, ponieważ jesteś stworzony do szczęścia. A pełnię szczęścia może ci dać tylko On. Jezus, wiedząc jak bardzo ty i ja jesteśmy bezradni w naszych poszukiwaniach, mówi nam:

6 "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie“

7 Czuwajcie. Bądźcie uważni. Bądźcie czujni.
Nie masz pewności co do wielu rzeczy na tym świecie, ale jedna jest oczywista: pewnego dnia musisz umrzeć. Dla chrześcijanina oznacza to: stanąć przed Chrystusem, który przychodzi.

8 Możliwe, że - jak wielu - z rozmysłem, celowo chcesz zapomnieć o śmierci. Lękasz się tej chwili i żyjesz, jakby nie miała nadejść. Twoje życie na ziemi, twoje coraz większe zakorzenianie się w nim, mówi: boję się śmierci, zatem ona nie istnieje. Ale ta chwila nastąpi: Chrystus przyjdzie na pewno.

9 "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie“

10 W tych słowach Jezus zapowiada nam swoje przyjście w Dniu Ostatecznym
W tych słowach Jezus zapowiada nam swoje przyjście w Dniu Ostatecznym. Podobnie jak w obecności apostołów wstąpił do Nieba, tak też powróci. Ale te słowa mówią również o przyjściu Pana, które nastąpi u kresu każdego ludzkiego życia. Zresztą, kiedy człowiek umiera, świat się dla niego kończy.

11 Musisz czuwać, bo nie wiesz, czy Chrystus przyjdzie dzisiaj, tego wieczora, jutro czy za rok, czy później. Musisz czuwać jak ewangeliczny gospodarz, który spodziewał się, że złodzieje przyjdą okraść jego dom, ale nie znał godziny ich nadejścia.

12 Jezus przyjdzie, a więc życie tutaj jest czymś przejściowym
Jezus przyjdzie, a więc życie tutaj jest czymś przejściowym. Wobec tego nie możesz go zmarnować, musisz nadać mu jak największą wartość. Na owo spotkanie powinieneś się przygotować przez dobre życie.

13 "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie“

14 I ty powinieneś czuwać. Twoje życie jest nie tylko spokojnym bytowaniem. Bywa również walką, zaś najróżniejsze pokusy: natury seksualnej, próżność, przywiązanie do pieniędzy, przemoc – to twoi główni wrogowie.

15 Jeśli będziesz czuwać stale, nie dasz się zaskoczyć.
Dobrze czuwa tylko ten, kto kocha. Miłość jest zawsze czujna. Kiedy człowiek kogoś kocha, jego serce wciąż czuwa oczekując drogiej osoby, a każda mijająca minuta jest ku niej zwrócona.

16 Tak postępuje kochająca żona, kiedy trudzi się i przygotowuje dla nieobecnego męża wszystko co potrzebne, robiąc to z myślą o nim. A kiedy mąż przychodzi, wita go z radością, w której zawarty jest cały wysiłek dnia.

17 Tak postępuje matka, kiedy na chwilę zasypia czuwając przy chorym dziecku. Śpi, ale jej serce czuwa.

18 Tak postępuje ktoś, kto kocha Jezusa
Tak postępuje ktoś, kto kocha Jezusa. Wszystko robi ze względu na Niego, spotyka Go w każdej chwili, wypełniając Jego wolę. Ten spotka Jezusa uroczyście w dniu, w którym On przyjdzie.

19 Jest 3 listopada 1974 roku. W Santa Maria, na południu Brazylii, kończy się spotkanie 250-osobowej grupy młodzieży; większość z nich pochodzi z miasta Pelotas.

20 Odjeżdża pierwszy autokar z 45 osobami; dużo śpiewu, dużo radości
Odjeżdża pierwszy autokar z 45 osobami; dużo śpiewu, dużo radości. W czasie podróży kilka osób odmawia wspólnie różaniec – tajemnice bolesne, i prosi Matkę Bożą o wierność Bogu aż do śmierci.

21 Na jednym z zakrętów autobus wskutek defektu spada w 50-metrową przepaść, koziołkując trzy razy Ginie sześć dziewcząt. Jedna z tych, które przeżyły mówi: „Zobaczyłam śmierć z bliska, ale nie bałam się, bo tam był Bóg”.

22 A inna: „Kiedy wśród szczątków autobusu stwierdziłam, że żyję, popatrzyłam na rozgwieżdżone niebo i klęcząc między ciałami koleżanek modliłam się. Bóg był obok nas…”. Ojciec Reginy Carmen, która wtedy zginęła, mówił, że córka często powtarzała: „Pięknie jest umrzeć, tato, bo idzie się do Jezusa”.

23 "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie“

24 “Parola di Vita”, pubblicazione mensile del Movimento dei Focolari.
Dziewczęta z Pelotas czuwały, ponieważ kochały. Kiedy przyszedł Pan, wyszły z radością na spotkanie z Nim. “Parola di Vita”, pubblicazione mensile del Movimento dei Focolari. Testo di: Chiara Lubich, dicembre Grafica di Anna Lollo in collaborazione con don Placido D’Omina (Sicilia - Italia)


Pobierz ppt "Słowo Życia Kwiecień 2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google