Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie tylko wybory. Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Dominika Janic Nicola Kokot Nie tylko wybory. Jak młodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie tylko wybory. Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Dominika Janic Nicola Kokot Nie tylko wybory. Jak młodzi."— Zapis prezentacji:

1 Nie tylko wybory. Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Dominika Janic Nicola Kokot Nie tylko wybory. Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Dominika Janic Nicola Kokot

2 Uczestnicy debaty Pani Dorota Konieczko – wicedyrektor szkoły, Pan Tomasz Macherzyński - radny, przewodniczący Komisji Oświaty i członek Powiatowego Zarządu Ligi Obrony Kraju, nauczyciel historii, Pani Małgorzata Jagodzińska – nauczyciel-bibliotekarz i opiekun SU, Pani Aleksandra Rojszczyk – nauczyciel religii, Pani Małgorzata Nocoń – pracownik GOPS, Pani Katarzyna Mordal – pracownik GOPS, Pani Izabela Olczyk – mieszkanka gminy, Uczniowie i uczennice naszej szkoły.

3 SPOTKANIE Z RADNYM Pan Tomasz Macherzyński opowiadał nam o pracy radnego w Radzie Gminy, o problemach mieszkańców naszej gminy, o pracy nauczyciela historii, o działalności LOK, o przedsięwzięciach, jakie podejmuje dla promocji gminy i jej historii.

4 SONDAŻ: Jak spędzacie wolny czas? gram na kompie, pomagam rodzinie, spotykam się ze znajomymi, gram w piłkę, czytam książkę, biegam, uczę się, jeżdżę na rowerze, słucham muzyki, jeżdżę na rolkach.

5 Obszary aktywności młodzieży Najchętniej nasze koleżanki i koledzy podejmują działalność w następujących obszarach:  działalność w Samorządzie Uczniowskim,  praca w organizacjach szkolnych,  wolontariat,  udział w akcjach charytatywnych,  treningi w klubach sportowych,  zajęcia w MOK w Kłobucku.

6 O czym mówili dorośli? Dyskutanci zwracali uwagę na podejmowane akcje przez młodzież, doceniali ich znaczenie i rangę. Zwracano uwagę na to, by podejmować działania krótkie, możliwe do wykonania. By nie brać sobie na głowę zbyt dużo, bo wówczas można ponieść klęskę, która nas zniechęci. A przecież to nie o to chodzi.

7 O czym mówiła młodzież?  O swoich zainteresowaniach.  O swojej pasji.  O sposobach samorealizacji.  Oceniano dotychczasowe działania.  Typowano charakter działań.

8 Referat Pauliny Paulina z klasy IIIc przygotowała bardzo ciekawy referat charakteryzujący formy i obszary podejmowanych przez młodzież aktywności.

9 Za i przeciw Czy warto działać na rzecz innych?,,ZA”:  Nowe znajomości.  Nabywanie doświadczenia.  Komunikowanie się z innymi ludźmi.  Świadomość społeczna.  Kreatywność.  Wykorzystywanie nabytej wiedzy i umiejętności.,,PRZECIW:  Błędy w podejmowanych decyzjach.  Brak doświadczenia.  Brak zgodności intencji.

10 Jak działamy w naszej szkole? To tytuł zaprezentowanej przez nas prezentacji multimedialnej.

11 PODSUMOWANIE 1. Wszyscy uczestnicy debaty zgodzili się z tym, że warto działać dla siebie i innych. 2. Kreatywność młodzieży nie zna granic. 3. Wśród młodych ludzi rośnie świadomość społeczna. 4. Zwiększa się oferta dla młodzieży. 5. W życiu młodzieży coraz większą rolę odgrywa sposób spędzania wolnego czasu. 6. Osoby, które działają są dla innych ciekawe i interesujące, nie są nudne, mają coś do zaoferowania społeczeństwu.

12 Grupa wsparcia Materiały do debaty pomagała nam przygotować „klasowa grupa wsparcia”. Nasza koleżanka – Madzia – była niezwykle pomocna przy opracowywaniu planu i scenariusza debaty.


Pobierz ppt "Nie tylko wybory. Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Dominika Janic Nicola Kokot Nie tylko wybory. Jak młodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google