Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 UE, do której także należy Polska, jest jedynym w swoim rodzaju partnerstwem gospodarczym i politycznym między 28 krajami europejskimi, które razem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " UE, do której także należy Polska, jest jedynym w swoim rodzaju partnerstwem gospodarczym i politycznym między 28 krajami europejskimi, które razem."— Zapis prezentacji:

1

2  UE, do której także należy Polska, jest jedynym w swoim rodzaju partnerstwem gospodarczym i politycznym między 28 krajami europejskimi, które razem zajmują większą część kontynentu.  W naszej szkole organizowane są dodatkowe zajęcia lekcyjne i konkursy, które mają na celu poszerzanie naszej wiedzy o Unii Europejskiej. Niektóre z nich przedstawimy w tej prezentacji.

3 W naszej szkole odbywają się Gminne Konkursy Wiedzy o UE. Do tej pory odbyło się 5 edycji. Laureaci wyłowieni z uczestników zmagających się z trudnymi testami, w nagrodę wyjeżdżają do Brukseli – stolicy Unii Europejskiej, gdzie zwiedzają Parlament Unii Europejskiej oraz uczestniczą w spotkaniu z Premierem i Posłem do Parlamentu Europejskiego - profesorem Jerzym Buzkiem.

4 Zmagania uczniów w konkursie Laureaci w Parlamencie UE w Brukseli

5 Uczestnicy wycieczki byli na spotkaniu z prof. Jerzym Buzkiem, który opowiadał o sensie istnienia UE i korzyściach płynących ze współpracy międzynarodowej.

6 Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Leuven - stare miasto słynące ze swojego uniwersytetu. W samej Brukseli, pomimo złej pogody, przemierzyli wiele kilometrów, aby zobaczyć takie obiekty, jak Pałac Królewski, Muzeum Militarystyki, Łuk Triumfalny, Atomium – konstrukcję w kształcie modelu atomu, czy Menneken Pis. Wcześniej zobaczyli Parlamentarium, nowoczesne muzeum poświęcone historii powstawania Unii Europejskiej.

7 Łuk Triumfalny w Brukseli

8

9

10 Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. W dniu 5 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu z języka angielskiego " I like reading ". Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku gościliśmy u nas dziesięć gimnazjów z powiatu kłobuckiego. Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności rozumienia tekstu pisanego oraz popularyzacja literatury angielskiej wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy konkursu otrzymują obszerne fragmenty tekstów literackich, na podstawie których wypełniają test sprawdzający rozumienie tekstu.

11 Europejski Dzień Języków Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 24 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. Walczymy w rywalizacji klasowej z zakresu wiedzy i umiejętności dotyczących krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

12 IV Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego Już po raz czwarty w naszym gimnazjum uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego. W tym roku konkurs cieszył się dużą popularnością; aż 24 uczniów spróbowało swoich sił. Zmagania uczniów miały miejsce 17 maja 2013r. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego treści kulturowych krajów niemieckiego obszaru językowego. Mimo niełatwych pytań, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

13 Wyjeżdżamy na zagraniczne wycieczki: W dniach 26-30 kwietnia 2013r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionego Gimnazjum z Lipia, przebywali na wycieczce w Londynie – największym mieście Unii Europejskiej. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wszystkie miejsca, które należą do obowiązkowych punktów programu zwiedzania miasta: Opactwo Westminsterskie, katedrę św. Pawła, parlament ze słynną wieżą zegarową Big Ben, zmianę warty przed pałacem Buckingham, pałac Kensington, Tower of London, doki św. Katarzyny, London Eye, muzea (National Gallery, Science Museum, National history Museum, Victoria&Albert Museum), parki (Hyde Park, Kensington Park, St James’s Park). Dodatkowymi atrakcjami były: podróż Eurotunelem, łączącym Francję z Wielką Brytanią oraz poruszanie się po Londynie metrem i słynnym czerwonym piętrowym autobusem. Dzięki tej wycieczce uczniowie poznali stolicę kraju, którego język jest najpopularniejszy na świecie, obejrzeliśmy miejsca o niepowtarzalnym uroku i historii a co najważniejsze, przeżyliśmy niezapomniane chwile.

14 Lekcja Tolerancji Tradycyjnie już, jak co roku, uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z zagranicy działających w organizacji AIESEC. Zajęcia miały miejsce 6 lutego 2013 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku i uczestniczyło w nich 21 uczniów. W tym roku wolontariuszami byli Meksykanin oraz Brazylijka. Zajęcia dotyczyły edukacji międzykulturowej; w przygotowanych prezentacjach wolontariusze przedstawili swoje kraje. Nie zabrakło też czasu na żarty, taniec, rozmowy i pamiątkowe fotki. Uczniowie wrócili z zajęć zadowoleni i zmotywowani do nauki języka angielskiego.

15 Uczniowie z naszego gimnazjum pojawili się z wizytą w III Liceum Ogólnokształcącym w Kłobucku, by spotkać się z członkami międzynarodowej organizacji AIESEC. Tym razem była to wizyta dwójki studentów: Greczynki i Marokańczyka, którzy opowiadali o położeniu swoich krajów, o środowisku, kulturze, obyczajach, ceremoniach i językach. Każdy uczestnik spotkania mógł zobaczyć jak wygląda jego imię napisane w języku greckim, czy nauczyć się kilku arabskich słówek. Było to bardzo owocne spotkanie, które pozwoliło uczniom poznać inne kultury i umożliwiło podszlifowanie języka angielskiego.

16 Zajęcia Unijne W naszej szkole prowadzony jest projekt pt. „ Ścieżka edukacyjna drogą do sukcesu ”. Celem głównym Projektu jest wzmocnienie potencjału dydaktyczno – wychowawczego poprzez realizację programów rozwojowych wspierających 1100 uczniów i uczennic (w tym 548 kobiet), w szczególności z obszarów wiejskich, w zakresie wyrównywania braków edukacyjnych, rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności praktycznych dostosowanych do potrzeb rynku pracy.

17

18 Kuchnie Europy Jak w każdym roku szkolnym przy okazji zebrania z rodzicami po pierwszym półroczu w Gimnazjum w Opatowie została zorganizowana impreza środowiskowa promująca naszą szkołę w środowisku lokalnym. Celem tej imprezy było zapoznanie uczniów i ich rodziców z potrawami krajów Unii Europejskiej. Każda klasa wcześniej uczestniczyła w losowaniu jednego z krajów Unii, a potem miała za zadanie przygotować dwie lub więcej potraw, które symbolizują lub kojarzą się z wylosowanym państwem. Oczywiście wszystkie potrawy musiały być potem odpowiednio zaprezentowane, by zachęcić przybyłych rodziców do degustacji.

19 Premier Jerzy Buzek z wizytą w naszym Gimnazjum Na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego 11 października 2013 r. nasze gimnazjum odwiedził Premier i Poseł do Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzy Buzek. Spotkał się nie tylko z całą szkolną społecznością, ale również z władzami gminy. Podczas spotkania Pan Premier podkreślał znaczenie racjonalnego wykorzystania środków unijnych, nauki i udziału Polski w strukturach unijnych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Było to ukoronowanie współpracy z Biurem Poselskim w Częstochowie, z którym SKE współpracuje od 2010 roku.

20

21

22

23

24


Pobierz ppt " UE, do której także należy Polska, jest jedynym w swoim rodzaju partnerstwem gospodarczym i politycznym między 28 krajami europejskimi, które razem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google