Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej W lipcu 2012 roku Klub Parlamentarny PSL informuje opinię publiczną, że pracuje nad projektem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej W lipcu 2012 roku Klub Parlamentarny PSL informuje opinię publiczną, że pracuje nad projektem."— Zapis prezentacji:

1 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej W lipcu 2012 roku Klub Parlamentarny PSL informuje opinię publiczną, że pracuje nad projektem ustawy, który ma ograniczyć sprzedaż niektórych produktów żywnościowych zawierających szkodliwe dla zdrowia i rozwoju dzieci substancje. Ograniczenie sprzedaży produktów ma dotyczyć przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

2 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej 3 października 2013 roku posłowie PSL składają do laski marszałkowskiej projekt nowelizujący ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W Sejmie politycy PSL wraz z ekspertami organizują konferencję prasową i przedstawiają projekt ustawy.

3 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej W październiku 2012 roku PSL rusza z kampanią społeczną: „Wiem, co jem”. -Kilkanaście lokalnych konferencji prasowych i naukowych; -Ulotki informacyjne; -Spot promujący inicjatywę; -Konsultacje z ekspertami i instytucjami zajmującymi się polityką żywnościową. -Spotkania polityczne; -Promowanie polskiej żywności tradycyjnej, regionalnej i ekologicznej.

4 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej 22 października 2012 roku Kancelaria Sejmu wydaje opinię prawną ws. zgodności projektu ustawy z prawem Unii Europejskiej. „Przedstawiony poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia nie jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej. Opinia opiera się na założeniu, że przytoczona w uzasadnieniu projektu informacja dotycząca szkodliwości dla zdrowia dzieci i młodzieży produktów zawierających określone w dodawanym art. 28a ust. 1 składniki w wielkości opiera się na zweryfikowanych wynikach badań naukowych.” W opinii zawarto tezę, iż projekt ustawy podlega notyfikacji Komisji Europejskiej. Do czasu zakończenia notyfikacji procedura legislacyjna nad projektem ustawy została wstrzymana.

5 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej Pozytywny odbiór inicjatywy w mediach. Media są istotnym elementem w ostatecznym sukcesie inicjatywy ustawodawczej – zależy nam na pokazaniu, że nie jest to inicjatywa polityczna, która dzieli, ale walka o zdrowie młodego pokolenia.

6 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej PSL w Dzień Świętego Mikołaja przekazało dziennikarzom i dzieciom paczki ze zdrową żywnością, przypominając projekt ustawy ograniczający sprzedaż w szkołach żywności śmieciowej.

7 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej Jedna z lokalnych konferencji naukowych na temat odżywiania młodych ludzi pt. „Szkoła ma uczyć, a nie tuczyć”. Rzeszów, 21 stycznia 2013 r.

8 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej 21 lutego 2013 roku projekt PSL skierowano do I czytania w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży; Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej; Komisji Zdrowia.

9 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej 19 marca 2013 roku KP PSL spotyka się z minister edukacji narodowej Krystyną Szumilas, która deklaruje poparcie jej resortu dla projektu PSL. 26 marca 2013 roku PSL razem z Polską Akademią Smaku organizuje „Polskie Tradycyjne Śniadanie Wielkanocne” promując żywność tradycyjną i regionalną.

10 Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej 22 maja 2013 roku na wniosek PSL Instytut Żywności i Żywienia przedstawia ekspertyzę w sprawie produktów sprzedawanych w szkolnych sklepikach. 23 maja 2013 roku politycy PSL spotykają się z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia. Pada obustronna deklaracja wspólnej pracy nad projektem ustawy, tak, aby produkty sprzedawane w szkolnych sklepikach nie szkodziły zdrowiu dzieci. 16 maja 2013 roku upłynął okres wstrzymania procedury legislacyjnej w związku z koniecznością notyfikacji projektu ustawy Komisji Europejskiej. Stanowiska do projektu zgłosiły: Słowacja, Włochy oraz International Glutamate Technical Committee (IGTC). PSL jest w trakcie przygotowywania informacji na temat działań mających na celu uwzględnienie otrzymanych stanowisk.


Pobierz ppt "Ograniczenie sprzedaży w szkołach tzw. żywności śmieciowej W lipcu 2012 roku Klub Parlamentarny PSL informuje opinię publiczną, że pracuje nad projektem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google