Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest samotność? Samotność to stan emocjonalny człowieka wynikający najczęściej z braku pozytywnych relacji z innymi osobami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest samotność? Samotność to stan emocjonalny człowieka wynikający najczęściej z braku pozytywnych relacji z innymi osobami."— Zapis prezentacji:

1 Nie jesteś sam Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń Zespół Szkół w Koniuszowej

2 Co to jest samotność? Samotność to stan emocjonalny człowieka wynikający najczęściej z braku pozytywnych relacji z innymi osobami.

3 Przyczyny osamotnienia w społeczeństwie
Choroba, niedoskonałość fizyczna Sieroctwo – brak domu Zła sytuacja materialna, bieda Niepełna rodzina – wyjazd rodzica Odmienność narodowa, nietolerancja Nieporozumienia z otoczeniem

4 Jak może czuć się człowiek osamotniony
wstydzi się; kłamie, mataczy; tłumi uczucia i emocje

5 Jak może zachowywać się człowiek osamotniony
nie prosi o pomoc; stara się być niezauważony; nie przyznaje się do trudnej sytuacji, np. materialnej; bywa agresywny, wybuchowy; sięga po alkohol lub inne używki

6 Kto może pomóc w trudnej sytuacji
Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodki Pomocy Rodzinie; poradnie psychologiczne; pedagogiem szkolnym; dofinansowanie obiadów; fundacje; telefon zaufania

7 Jak my możemy pomóc uczestnicząc w zbiórkach organizowanych w szkole, np. żywności na święta, zabawek „Zostań świętym Mikołajem; kupując cegiełki Fundacji „Pomóż i Ty”; ofiarowując pieniążki na „Górę Grosza”


Pobierz ppt "Co to jest samotność? Samotność to stan emocjonalny człowieka wynikający najczęściej z braku pozytywnych relacji z innymi osobami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google