Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poloxin Kategoria: III Ta prezentacja została przygotowana na VIII Ogólnopolski konkurs Prymas Polski Kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie Zapraszam do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poloxin Kategoria: III Ta prezentacja została przygotowana na VIII Ogólnopolski konkurs Prymas Polski Kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie Zapraszam do."— Zapis prezentacji:

1

2 Poloxin Kategoria: III

3 Ta prezentacja została przygotowana na VIII Ogólnopolski konkurs Prymas Polski Kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie Zapraszam do oglądania! Ta prezentacja została przygotowana na VIII Ogólnopolski konkurs Prymas Polski Kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie Zapraszam do oglądania!

4

5 W liście na którym oparta jest praca są 3 części. 1 część: Pierwsza część jest skupiona na parafii, jak wielkie ma znaczenie i czym jest. 2 część: W drugiej części jest napisane o Duchu, którym kierować powinna się parafia. 3 część: W trzeciej części jest podanych kilka wniosków praktycznych, dotyczących parafii.

6 Musimy Kościół strzec przed następstwami ułomności ludzkiej, a środowiska katolickie i ich pasterzy dźwigać ku szczytom ewangelicznym. Mamy Kościół chronić przed przerostem czynnika prawnego. Musimy działać aby Kościół był Kościołem mocy i Ducha, ale zarazem musi być przednio ujętą społecznością. Mamy starać się aby Kościół rozwijał się jak ziarenko gorczycy. Parafia musi być żywą komórką Kościoła Chrystusowego. Kościół nie może tracić kontaktu z resztą Kościoła (przełożonymi i ludźmi). Kościół ma być ciałem mistycznym Chrystusa.

7 Ma być zdrowy i tętnić życiem. Parafian ma łączyć z proboszczem szczególna więź, którą pomaga wytworzyć Bóg Dobry duchowy stosunek z „Aniołem” parafii. Parafianie powinni przywiązywać się do swoich pasterzy. Kościół powinien być zjednoczony. Wspólnota parafialna powinna się m.in. Ujawniać na polu miłosierdzia chrześcijańskiego. Nie powinno się mieszać polityki z życiem duchownym Kościoła. Parafia powinna być ośrodkiem Bożym. Kościół powinien zajmować się wszystkim co zlecił Zbawiciel.

8 Duch Katolicki Kościoła powinien wzrastać w siłę. Kościół powinien budzić życie nadprzyrodzone w duszach i rozwijać je do szczytów doskonałości. Muszą stanąć na stanowisku pierwotnych gmin chrześcijańskich. Muszą być posłuszne i oddane przełożonym. Ludzie Kościoła powinni uważnie uczestniczyć we mszy świętej. Powinno być porozumienie między hierarchią, a laikami. Wszystko co się dzieje w Kościele powinno być związane z Chrystusem. Organizacje muszą być żywe, ruchliwe, uczynne i działające na chwałę Bożą. Bractwa i inne kanoniczne związki kościelne powinni zaznaczać się wżyciu parafian jako czynnik pogłębiania życia religijnego. Czytać gazety religijne.

9 Powinny powstawać nowe zgromadzenia i miejsca spotkań. Nikt na siłę nie powinien należeć do Kościoła. Więź duchowa nie może słabnąć. Ludzie zgromadzeni powinni czuć się członkami. Wiernym trzeba dać możliwość wchłaniania ciepłych promieni ducha zakonnego. Trzeba mieć katolicki honor. Trzeba działać jako wspólnota. Konieczne jest odbudowanie zniszczeń duchowych w parafii.

10 Teraz przejdziemy do wyjaśniania niektórych zaleceń.

11 Musimy Kościół strzec przed następstwami ułomności ludzkiej, a środowiska katolickie i ich pasterzy dźwigać ku szczytom ewangelicznym. Czyli: „Kto ma ucho do słuchania niechaj słucha” (Ap 2,11). Mamy starać się aby Kościół rozwijał się jak ziarenko gorczycy. Czyli: „Jak ziarenko gorczycy rozwijało się w wielkie drzewo Kościoła, gdy z pnia Chrystusa wyrastały potężne konary”(list pasterski). Jest tu mowa o rozwoju Kościoła i o tym, że wszystko co się wydarzy powinno być zgodne z wolą Boga. Parafia musi być żywą komórką Kościoła Chrystusowego. Czyli: musi się angażować nie tylko w życie parafii ale całej światowej wspólnoty Kościoła.

12 Kościół ma być ciałem mistycznym Chrystusa. Czyli: „Kościół jest ciałem jego” (Ef 1,23), tzn. cała wspólnota Kościoła nie jest niczym innym jak ciałem Chrystusa. Ma być zdrowy i tętnić życiem. Czyli: Tak samo jak w zdrowym ciele dobre komórki się rozmnażają tak samo w wspólnocie wierni ludzie pokrzepiają wiarę w Kościele. Parafian ma łączyć z proboszczem szczególna więź, którą pomaga wytworzyć Bóg Czyli: Proboszcz musi mieć z parafią nadprzyrodzony związek, w którym Chrystus jednoczy się z Kościołem jak Głowa ze swym mistycznym ciałem.

13 Wspólnota parafialna powinna się m.in. Ujawniać na polu miłosierdzia chrześcijańskiego. Czyli: Wspólnota parafialna nie powinna być obojętna na zło, biedę, sieroty wokół siebie. Powinna zawsze patrzeć na działanie Jezusa i działać podobnie nie wahając się. Nie powinno się mieszać polityki z życiem duchownym Kościoła. Czyli: Do życia religijnego nie powinno się wnosić zmagań o władze partyjną. Wszystkie wspólnoty Kościoła są jedną partią Chrystusową! Ludzie Kościoła powinni uważnie uczestniczyć we mszy świętej. Czyli: Gdy parafianie będą uważnie uczestniczyć we mszy świętej, zaczną bardziej rozumieć tajemnicę Bożą. Łatwiej będzie im zrozumieć części, które zachodzą we mszy św.

14 Kościół powinien zajmować się wszystkim co zlecił Zbawiciel. Czyli: Wszystko co robi Kościół powinno być na chwałę Chrystusa. Nie może być nic robione wbrew Głowie Kościoła. Czytać gazety religijne. Czyli: Czytając gazety religijne pogłębiamy swoją wiedzę o Kościele na świecie. Możemy bardziej wgłębić się w życie Kościoła. Trzeba mieć chrześcijański honor. Czyli: Nie można się wstydzić swojej wspólnoty wiary. Nie można pozwalać obojętnie na prześladowania naszych braci i sióstr dlatego powinniśmy się za nich modlić. Nie powinniśmy przechodząc koło miejsc świętych nie robić znaku krzyża bo ktoś zauważy i będzie się śmiał.

15 Dzieci Maryi Żywy różaniec Apostolstwo Dobrej Śmierci Ministranci Grupa Modlitwy Jerycha Oaza młodzieżowa Oaza rodzin

16 Kościół – wspólnota chrześcijańska, wspólnota ludzi, wspólnota wiernych Chrystusowi. Kościół – miejsce spotkań Kościoła (wiernych), budynek, dom modlitwy, dom. Parafia – Kościół „Anioł” duchowny – proboszcz parafii. Wiara Chrześcijańska – życie. Wiara – to uczucie wiążące się z głębokim zaufaniem, potrafiące zaufać całkowicie tak też CHRZEŚCIJANIE powinni zaufać CHRYSTUSOWI.

17 Prezentację stworzyła: Paulina Falkowska uczennica 6 klasy Źródła: List pasterski: „O życiu parafialnym” (August Hlond). Maria.bloog.pl Dqm.pl


Pobierz ppt "Poloxin Kategoria: III Ta prezentacja została przygotowana na VIII Ogólnopolski konkurs Prymas Polski Kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie Zapraszam do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google