Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Beata Bukalska. „Send a postcard and receive a postcard back from a random person in the world”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Beata Bukalska. „Send a postcard and receive a postcard back from a random person in the world”"— Zapis prezentacji:

1 Beata Bukalska

2 „Send a postcard and receive a postcard back from a random person in the world”

3 Postcrossing jest serwisem społecznościowym, który umożliwia jego zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Strona internetowa redagowana jest w języku angielskim. Z reguły pocztówki również wypisywane są po angielsku, chyba że odbiorca zadeklarował znajomość innego języka, który zna także nadawca. Projekt zakłada, że za każdą wysłaną i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzymuje kartkę od kogoś innego.

4 Pomysłodawcą projektu jest Paulo Magalhães, który uruchomił stronę 14 czerwca 2005 roku. Inicjatywa powstała jako hobby Magalhãesa, ale jej niespodziewany sukces pokazał, że zyskała o wiele większą popularność niż się spodziewał. Początkowo prowadził projekt przy użyciu starego komputera umieszonego w domowej szafie, co szybko okazało się niewystarczające. Przekazywana z ust do ust idea rozprzestrzeniła się poza granice Portugalii, w której powstała.

5 Statystyki strony wskazują, że ponad 456 500 uczestników z 214 krajów wysłało ponad 20 milionów pocztówek (stan na listopad 2013). Globalnie uczestnicy wysyłają obecnie ponad 700 pocztówek na godzinę. Najwięcej użytkowników mieszka w Rosji (11%), Stanach Zjednoczonych (10%), Chinach (9%), na Tajwanie(8%), Niemczech (7%), Holandii (6%) i w Polsce (5%). Z Polski wysłano ponad 668 000 pocztówek (listopad2013), tj. ok. 3,3% wszystkich wysłanych kartek pocztowych, co daje 10. miejsce na świecie pod względem liczby wysłanych pocztówek.

6 Moja przygoda z postcrossingiem rozpoczęła się 832 dni temu, czyli ponad 2 lata temu. I z mniejszymi lub większymi przerwami, trwa do dziś.

7

8 poznaję wiele osób z całego świata czytam o różnych kulturach, poznaję obyczaje uczę się systematyczności (kartka ma być wysłana na czas) mam okazję zwiedzić nieznane mi zakątki (zaproszenia od innych członków) szlifuję język temu, czyli ponad 2 lata temu. I z mniejszymi lub większymi przerwami, trwa do dziś. angielski mogę napisać choćby kilka słów w innych językach

9

10 Uważam, że naprawdę warto spróbować postcrossingu. Polecam go szczególnie osobom małomównym, z małych miejscowości takim jak ja. Doskonale wyrażam swoje myśli pisząc kartki do ludzi z całego świata. A dodatkowo nie wychodząc z domu, poznaję niesamowite zakątki na całym globie. Serdecznie polecam

11


Pobierz ppt "Beata Bukalska. „Send a postcard and receive a postcard back from a random person in the world”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google