Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SU jest to niezależna organizacja, w której skład wchodzą wybrani uczniowie szkoły. Są oni wybierani w demokratycznych wyborach poprzedzonych intensywną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SU jest to niezależna organizacja, w której skład wchodzą wybrani uczniowie szkoły. Są oni wybierani w demokratycznych wyborach poprzedzonych intensywną."— Zapis prezentacji:

1

2

3 SU jest to niezależna organizacja, w której skład wchodzą wybrani uczniowie szkoły. Są oni wybierani w demokratycznych wyborach poprzedzonych intensywną kampanią wyborczą. Wybory są przeprowadzane w październiku każdego roku.

4 Reprezentowanie wobec Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej a także dyrektora stanowiska środowiska uczniowskiego w kwestiach istotnych dla szkoły. Realizacja wszelkich inicjatyw urozmaicających życie szkolne. Jest dozwolona pod warunkiem, że nie "cierpi" na tym wypełnianie szkolnych obowiązków Podejmowanie i koordynacja przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych, zawodów sportowych i imprez rozrywkowych.

5

6

7 Członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego wybierani są w drodze tajnego, powszechnego głosowania, poprzedzonego tygodniową kampanią wyborczą, prowadzoną na terenie całej szkoły, przez dwóch kandydatów z każdej klasy i ich sztab wyborczy. Prawo wyborcze przysługuje wszystkim uczniom i nauczycielom, a samo głosowanie odbywa się w obecności komisji wyborczej, której członkowie nie są związani z żadnym z kandydatów. Nasz Szkolny Samorząd Uczniowski funkcjonuje dzięki wsparciu opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którego powołuje dyrektor szkoły. Zasady działania Samorządu Uczniowskiego określa wewnętrzny regulamin, zgodny ze Statutem Szkoły.

8

9 Szkolne czasopisma są nie tylko atrakcyjną formą kształcenia, ale mają też wpływ na umiejętności komunikowania się z rówieśnikami, podejmowania dialogu z dyrekcją i nauczycielami. W gazetkach znajdują się informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w szkole np. konkursy, przedstawienia.

10 W naszym gimnazjum wydawana jest gazetka szkolna, która nosi tytuł "LUZ". Ukazuje się ona w odstępach dwumiesięcznych. Przedstawia ona życie naszej szkoły. W gazetce znajdziecie wiele stałych elementów jak: ciekawostki, wywiady z nauczycielami oraz dobry humor. Gazetka wydawana jest przez uczniów i dla uczniów, ale chętnie czytają ją również nauczyciele i rodzice.

11

12 Głównym zadaniem klubów jest integracja młodzieży z innymi krajami europejskimi. Ułatwiają poznawanie kultury i zwyczajów krajów europejskich. Pomagają w praktycznej nauce języka angielskiego.

13 Kółka przedmiotowe pozwalają rozwijać swoje zainteresowania oraz intelekt. Dzięki różnorodności każdy uczeń może wybrać coś dla siebie. Poprzez pozytywne nastawienie nauczycieli uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach na wysokim szczeblu.

14 versja 3.0.2 TW


Pobierz ppt "SU jest to niezależna organizacja, w której skład wchodzą wybrani uczniowie szkoły. Są oni wybierani w demokratycznych wyborach poprzedzonych intensywną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google