Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po co spać, kiedy świeci słońce ??? czyli:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po co spać, kiedy świeci słońce ??? czyli:"— Zapis prezentacji:

1 Po co spać, kiedy świeci słońce ??? czyli:
Blask nieba w Twej duszy

2 Parafraza twórczości Phila Bosmans’a:
„Nie zapomnij o radości” „Być człowiekiem”

3 Dzień dobry, mój Kochany Znajdź trochę czasu na to, by być szczęśliwym ! Jesteś cudem, który żyje… Jesteś kimś jedynym, niepowtarzalnym… W Twej duszy w chwili poczęcia została rozniecona iskra szczęścia – rozpal nią cały świat.

4 Wejrzyj w siebie. Jeśli żyjesz tylko powierzchownie, jeśli interesuje Cię tylko zewnętrzna strona: Twój wygląd, strój, powodzenie – wówczas Twoje szczęście zależy od kaprysu losu… Dziś jesteś szczęśliwy – jutro załamany. Dziś w dobrym nastroju – jutro zrozpaczony.

5 Wejrzyj w siebie. ogromnego SZCZĘŚCIA. zrób coś dla swego wnętrza,
dla ładu serca. Tam właśnie mieszkają owe nastroje, owe siły napędowe, które są źródłem niepokoju albo… ogromnego SZCZĘŚCIA.

6 Szczęście ludzkie. Szczęście człowieka
Szczęście ludzkie ? Szczęście człowieka ? …Szukałem jego najgłębszych źródeł i… znalazłem je:

7 Wszystko ma sens. Wszystko ma głębokie znaczenie.
Mam oczy, by widzieć światło, zieleń wiosny, biel śniegu… szarość chmur i błękit nieba. Mam usta, aby obdarować kogoś pocałunkiem… …i ręce łagodne i czułe. Mam nogi, mogę wyjść naprzeciw samotnemu. Mam serce, by okazać miłość i ciepło…

8 Mam wszystko. - Dlaczego więc nie jestem szczęśliwy
Mam wszystko Dlaczego więc nie jestem szczęśliwy ? Może mam oczy zamknięte ? a usta gorzkie ? Może moje ręce są tylko po to, żeby brać ? …a serce me skamieniało ? Czyżbym nie wiedział, że zostałem stworzony do radości ???

9 Człowiek potrzebuje BYĆ POTRZEBNY !

10 Troska o drugiego człowieka wyzwala z własnego zamkniętego świata egoizmu. Otwórz swe serce, by zmieścić w nim cały świat. Zejdź w bezdenne głębiny własnego poznania i tam uwolnij się od siebie. Im głębiej w swe serce wejdziesz, tym wyższych szczytów szczęścia dosięgniesz. Serce kochające zdolne jest sięgnąć do gwiazd.

11 Źródłem szczęścia jest zawsze poczucie bezpieczeństwa, spontaniczna radość z małych rzeczy i wielka prostota serca. Jeśli potrafisz się cieszyć na widok kwiatu, uśmiechu, bawiącego się dziecka; jesteś bogatszy i szczęśliwszy od milionera, który ma wszystko, o czym tylko zamarzy, a mimo to jest niezadowolony i nic go nie cieszy, bo nie ma radości w sercu.

12 Ludzie szczęśliwi są wolni !

13 Chcesz zostać mędrkiem. Całe życie się uczysz
Chcesz zostać mędrkiem ? Całe życie się uczysz Znasz się dobrze na technice, uczysz się języków Nauczono Cię jak zarabiać pieniądze, zabawiać się, gromadzić zyski… jak awansować i robić karierę… Aż pewnego dnia stwierdzasz, że: Nauczyłeś się wszystkiego, lecz nie umiesz żyć ! Nikt nie nauczył Cię: JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM !

14 Bogactwem człowieka jest radość, a nie skarby.
Staraj się w każdym dniu odnaleźć piękno. Zachwycać się światłem… każdym gestem miłości, dobrocią… Okazuj swą serdeczność, przyjaźnie wyciągnij dłoń. Nie bój się dotykać szczęścia własnymi rękami… spojrzeniem… duszą… sercem… Bogactwem człowieka jest radość, a nie skarby.

15 Uśmiechnij się, a świat uśmiechnie się do Ciebie.

16 Uwierz w dobro w CZŁOWIEKU
Uwierz w dobro w CZŁOWIEKU ! Nie pozwól, aby chmury zakryły blask Twojego słońca bo: Kto ma słońce, temu do szczęścia może bardzo wiele jeszcze brakować, ale kto słońca w duszy nie ma – temu brakuje wszystkiego.

17 Miłość w przyjaźni prowadzi do światła.

18 U boku Przyjaciela rodzisz dobro, jesteś wdzięczny… bliskość, zrozumienie, poczucie bezpieczeństwa – dają Twej duszy odwagę, by odkrywać tajniki życia… Rośniesz w duchową siłę, potęgę i moc… Dosięgasz głębi istnienia… pełni poznania, okruch tajemnicy szczęścia odsłania się przed Tobą i już wiesz, że to, czego w życiu i od życia pragniesz jest w TOBIE !

19 Serdeczna przyjaźń daje ludziom nowe spojrzenie na świat i każdego ranka nowe serce. SZCZĘŚCIE – to nie jest coś, co można mieć, posiadać… lecz stan duszy, który trwa i nieustannie się staje.

20 Nasze szczęście żyje w nas.

21 Odkrywaj swe serce, by odkryć świat
Odkrywaj swe serce, by odkryć świat. Im bardziej w głębię własnego jestestwa wnikniesz, tym głębsze tajniki swej duszy przenikniesz. Im pełniej na dno swego serca zejdziesz, tym więcej okruchów szczęścia dosięgniesz.

22 W Twym Sercu żyje cały świat.

23 W nieprzeniknionej toni Twego serca jest i szczęście i cierpienie
W nieprzeniknionej toni Twego serca jest i szczęście i cierpienie. Na dnie Twojej duszy one potrafią istnieć tak bardzo blisko siebie. Cierpienie wespół ze szczęściem i w życiu potrafi być, bo od jednego do drugiego prowadzi bardzo cienka nić – nić Miłości.

24 W Twym sercu żyje cały świat - pozwól mu trwać
W Twym sercu żyje cały świat - pozwól mu trwać. Trud… ból… cierpienie… ubogacają życie, nadają nowych barw istnieniu, nadają życiu smak.

25 Serce ożywione Miłością pojmuje rzeczy, których rozumem nie da się wyjaśnić.

26 Pozwól, by dobro zrosiło Twe życie
i pomogło rozkwitnąć głębokiej radości. Pokój i błogość w Twej duszy - to powinno trwać i czynić Twe życie pięknym. Piękno jest kształtem MIŁOŚCI.

27 Miłości nie można odmierzyć, nie można obliczyć ile powinno się jej ofiarować i jak dalece ją okazywać. Miłuj spontanicznie. Miłość, która oblicza i waży, to nie miłość tylko rachunek. W takiej miłości nie zaznasz szczęścia. Dni będą mijały w pustce i monotonii, jak niekończąca się podróż… Nigdy nie odczujesz wewnętrznego ciepła, nie poczujesz ochoty, by śpiewać i skakać… Spontaniczna miłość jest darem, który przenosi Cię do nieba radości.

28 Przeznaczeniem człowieka jest Miłość
Przeznaczeniem człowieka jest Miłość. Człowiek z miłości został zrodzony i do miłości jest przeznaczony, choć miłość karmi się cierpieniem Miłość nie potrafi istnieć bez wyrzeczeń Nieustannie szlifowana jak ta perła, nabiera blasku szlachetności, nabiera cech prawdziwej miłości. A tam, gdzie miłość w sercu trwa, tam człowiek lśni blaskiem szczęścia, tam człowiek jest odbiciem miłości. Człowiek do pełni swego istnienia zawsze potrzebuje cierpienia.

29 Świat staje się piękny w wymiarach serca.

30 Życie ma smak Miłości. Miłość ma smak cierpienia; bez nich pełni istnienia – nie ma Zarówno szczęścia bez Miłości, jak i szczęścia bez cierpienia nie zna ten świat.

31 W głębi duszy ludzkiej tkwi niewypowiedziana tęsknota do szczęścia
W głębi duszy ludzkiej tkwi niewypowiedziana tęsknota do szczęścia. Dusza człowieka jest bardzo wrażliwa, łatwo ją zranić – a wtedy potrzebuje balsamu łagodności Są łzy, których nikt nie może otrzeć Nie każdy potrafi pojąć, że cierpienie jest źródłem szczęścia. Aby to zrozumieć, trzeba wiele przeżyć; bo dopiero ze zranionego serca, może wytryskać prawdziwa miłość; im głębsze rany – tym głębsza miłość, tym większy ból może pojąć, ukoić… Dopiero z duszy otwartej cierpieniem, wypływa prawdziwe szczęście.

32 Człowiek rodzi się w bólu
Człowiek rodzi się w bólu. Od chwili przyjścia na świat, cierpienie jest częścią mnie. W miarę upływu czasu, w miarę upływu lat serce obojętnieje na ludzi, na życie, na świat… w pogoni za szczęściem. Dopiero, gdy na swej ścieżce napotka ból i cierpienie – potrafi się zatrzymać nad sensem życia.

33 Człowiek, który sam cierpi, inaczej patrzy na życie… zaczyna dostrzegać ludzi z ich problemami, większymi niż jego własne… potrafi otworzyć swe serce jest zdolny wyciągnąć pomocną dłoń. A wtedy zaczyna dostrzegać nowy porządek świata, u zarania którego zostało wpisane cierpienie, nadające życiu smak i sens Bez głębokiego doświadczenia cierpienia, człowieczeństwo zamiera – człowiek zapomina BYĆ CZŁOWIEKIEM.

34 Ból, trud i udręka; takie jest całe życie człowieka i taka jest jego droga do szczęścia. Bo szczęście to nie jest coś, co się ma albo nie Szczęścia nie można posiadać, szczęśliwym trzeba się stawać każdego dnia na nowo wśród trudów codzienności, wśród trudów stawania się CZŁOWIEKIEM Człowiek, który nauczył się kochać miłością szlachetną i zachował w sobie prawdziwe człowieczeństwo przez wszystkie życia dni – wie, co znaczy: BYĆ SZCZĘŚLIWYM !

35 Całe życie człowiek dojrzewa do SZCZĘŚCIA

36 W miarę upływu lat człowiek rośnie, rozwija się dojrzewa, dojrzewają też jego pragnienia. Ktoś, kto żyje tylko życiem cielesnym… materialnym… płytkim… i nie zna wartości głębszych szczęściem nazywa pieniądze, sytość ciała, żądze… życie łatwe, lekkie i przyjemne Ulotnym jest takie „szczęście”.

37 Ktoś, kto żyje życiem głębszym, duchowym, na co dzień kieruje się sercem – pragnie uszczęśliwić swe serce i duszę – a nie tylko ciało. Szuka szczęścia prawdziwego, głębokiego, nieprzemijającego. W takim szczęściu nie przeszkodzi nawet ból i cierpienie, lecz każde trudne doświadczenie będzie drogą do niego.

38 Wszak szczęście to nie gwiazdka, która spada z nieba, lecz trud, znój, wysiłek człowieka Z im większym trudem zdobyte – tym bardziej cenione, cierpieniem w sercu wyryte, własnym potem zroszone.

39 Aby uszczęśliwić własne serce, trzeba je uczynić darem
Aby uszczęśliwić własne serce, trzeba je uczynić darem Bo serce ludzkie jest stworzone do miłowania, a dusza – do ofiarowania tego, co ma najpiękniejsze Kiedy serce bije rytmem miłości, a dusza dobroć rozdaje, wtedy wokół nich SZCZĘŚCIE się staje.

40 Pojednaj się z życiem.

41 Jeśli chcesz zaznać trochę szczęścia, mieć trochę nieba na ziemi, musisz pojednać się z życiem takim, jakie ono jest. Musisz zawrzeć pokój ze swoją codziennością, ze swoimi ograniczonymi możliwościami. Naucz się żyć we własnej skórze, nie urodzisz się już w innej.

42 O szczęście trzeba walczyć z nieprzychylnym losem
O szczęście trzeba walczyć z nieprzychylnym losem. Czasem trzeba dotknąć dna, by zrozumieć czym jest szczęście, czym jest życia smak. …byle tylko nigdy się nie poddać !

43 Człowiek jest Tajemnicą
Serce ludzkie jest SKARBNICĄ SZCZĘŚCIA

44 Człowiek jest szczęśliwy, kiedy tworzy… …kiedy tworzy siebie, …kiedy tworzy SZCZĘŚCIE.
Człowiek został stworzony do tworzenia… do tworzenia świata wokół siebie, …świata codzienności …świata miłości, ...świata, który zwie się SZCZĘŚCIEM.

45 Człowiek jest szczęśliwy, patrząc na własne dzieła
Człowiek jest szczęśliwy, patrząc na własne dzieła Praca twórcza - człowieka rozwija Każdy sukces - człowieka uszczęśliwia. Każde niepowodzenie jest krokiem do sukcesu.

46 Szczęście - to nie los wygrany na loterii, ale to sposób w jaki patrzysz na życie. Każdego w życiu doświadcza los, codzienne dole i niedole; A jednak są ludzie, którzy mimo to nie boją się być szczęśliwi, którzy potrafią odważnie stawiać czoła trudom każdego dnia i nadal… uśmiechać się do słońca.

47 Czas – to nie droga szybkiego ruchu pomiędzy kołyską a grobem, lecz miejsce przebywania w słońcu.

48 Słońce świeci jednakowo dla wszystkich i życie jednakowo wszystkim pozwala się cieszyć jego urokami. To tylko od Ciebie - Drogi Człowieku - zależy, czy zechcesz radośnie patrzeć na świat i dostrzegać w nim to, co najpiękniejsze. Wszak przecież w każdym, nawet w najboleśniejszym doświadczeniu można odnaleźć dobro… …a sam wiesz, że są ludzie, którzy potrafią narzekać - nawet na słońce…

49 Tajemnicą Szczęścia jest spełnienie.

50 Słońce, kiedy zachodzi czuje się spełnione, bo zrobiło wszystko, co w jego mocy, by uczynić świat lepszym i piękniejszym, a ludzi – szczęśliwszymi. Bierzmy z niego przykład, a uczucie spełnienia… …czasem głębokiej wdzięczności pozwoli szczęściu, ukrytemu na dnie naszej duszy wydostać się na świat.

51 Twoje szczęście jest w Tobie !


Pobierz ppt "Po co spać, kiedy świeci słońce ??? czyli:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google