Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STATKI DAWNIEJ I OBECNIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STATKI DAWNIEJ I OBECNIE."— Zapis prezentacji:

1 STATKI DAWNIEJ I OBECNIE

2 ŻAGLOWCE Podział żaglowców na rodzaje jest trudny i wielowątkowy, generalnie jednak żaglowce klasyfikuje się właśnie ze względu na ich żagle, a dokładniej na rodzaj osprzętu żaglowego, czyli takielunek

3 ŻEGLOWCE DAWNIEJ OBECNIE

4 ŻAGLOWCE DAWNIEJ OBECNIE

5 PAROWCE W drugiej połowie XX wieku ilość parowców zaczęła się zmniejszać gdyż lepszy okazał się napęd spalinowy. Obecnie, poza statkami o napędzie nuklearnym, napęd turbiną parową wykorzystuje się sporadycznie na tankowcach transportujących ropę naftową, ze względu na dostępność taniego paliwa .

6 PAROWCE DAWNIEJ OBECNIE

7 PAROWCE DAWNIEJ OBECNIE

8 PROMY Promy morskie stanowią typ statków, który wykształcił się ze statków pasażerskich. Promy obsługują regularne połączenia między portami (tzw. żegluga wahadłowa). Bywają promy wyłącznie pasażerskie, ale obecnie wśród średnich i większych promów zdecydowanie dominują jednostki pasażersko-towarowe

9 PROMY DAWNIEJ OBECNIE

10 PROMY DAWNIEJ OBECNIE

11 TANKOWCE Statek-cysterna, przeznaczony do transportowania materiałów płynnych. Tankowce należą do największych statków handlowych. W przeciwieństwie do innych frachtowców nie posiadają ładowni, a zbiorniki ładunkowe – załadunek/wyładunek odbywa się za pośrednictwem systemu rurociągów i pomp.

12 TANKOWCE DAWNIEJ OBECNIE Tankowce są przeznaczone

13 TANKOWCE DAWNIEJ OBECNIE Statek-cysterna spec

14 KONTENEROWCE Kontenerowiec, dawniej pojemnikowiec – statek specjalnie wyposażony w prowadnice i przeznaczony do przewozu kontenerów, przy założeniu ich pionowego załadunku i wyładunku.

15 KONTENEROWCE DAWNIEJ OBECNIE
Statek specjalny do przeworzenia kontenerów.

16 KONTENEROWCE DAWNIEJ OBECNIE
Statek specjalny do przeworzenia kontenerów.

17 TYM SLAJDEM KOŃCZYMY DZISIEJSZĄ PREZENTACJE

18 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ MATEUSZ ROSA I PATRYK SOWINSKI


Pobierz ppt "STATKI DAWNIEJ I OBECNIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google