Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cytowania i H-indeks pod kontrolą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cytowania i H-indeks pod kontrolą"— Zapis prezentacji:

1 Cytowania i H-indeks pod kontrolą
ResearcherID Cytowania i H-indeks pod kontrolą

2 ReasercherID ResearcherID jest narzędziem umożliwiającym:
identyfikację autora poprzez nadany mu unikatowy numer ID, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych, aktualizowanie i zarządzanie listą, monitorowanie liczby cytowań i indeksu Hirscha.

3 ReasercherID Informacje z ReasearcherID są zintegrowane z bazą Web of Science (oba narzędzia należą do firmy Thomson Reuters). Ponadto portal ułatwia kontakt i współpracę z naukowcami z innych krajów. 

4 Zakładanie konta www.researcherid.com
Osoby, które posiadają konto w Web of Science logują się do ResearcherID za pomocą loginu z WoS Pozostali badacze muszą założyć indywidualne konto klikając w „Join Now It’s Free”. Film instruktażowy

5 Zakładanie konta

6 Zakładanie konta W okienku, które się otworzy wpisujemy, zgodnie z żądaniem: imię, nazwisko, adres . Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Przechodzimy do podanej strony i wypełniamy formularz. Na koniec klikamy "Submit Registration„.

7 Zakładanie konta

8 Wyszukiwanie publikacji
Następnym krokiem jest przypisanie publikacji do indywidualnego konta korzystając z wyszukiwarki Web of Science, EndNote lub importując dane z pliku .ris. Można w tym celu skorzystać z filmów instruktażowych.

9 Udostępnianie Wykazy publikacji badaczy są ogólnodostępne w portalu ResearcherID. Aby zaprezentować swój dorobek naukowy wystarczy podać link do profilu. Aby zapoznać się z dorobkiem naukowym autora, należy skorzystać z wyszukiwarki „Search for Members”.

10 Wyniki wyszukiwania dla autora

11 Wykaz publikacji autora

12 Cytowania i H-index

13 Kontakt W przypadku dodatkowych pytań, proszę o kontakt:
tel Opracowanie: Biblioteka PJWSTK


Pobierz ppt "Cytowania i H-indeks pod kontrolą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google