Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja fotograficzna Moduł wiosenny – Przedszkolak bezpieczny w środowisku Przedszkole Samorządowe w Bolkowie ul.Sienkiewicza 39 59-420 Bolków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja fotograficzna Moduł wiosenny – Przedszkolak bezpieczny w środowisku Przedszkole Samorządowe w Bolkowie ul.Sienkiewicza 39 59-420 Bolków."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja fotograficzna Moduł wiosenny – Przedszkolak bezpieczny w środowisku Przedszkole Samorządowe w Bolkowie ul.Sienkiewicza 39 59-420 Bolków

2 W ramach realizacji modułu „Przedszkolak bezpieczny w środowisku” przedszkole nawiązało ścisłą współpracę z Policją. Funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi liczne pogadanki i instruktarze na temat bezpiecznych zachowań w środowisku.

3 Celem poszerzenia wiadomości z zakresu bezpieczeństwa było uczestnictwo dzieci w spektaklu teatralnym o tematyce związanej z bezpieczeństwem.

4 Podczas spektaklu poruszone zostały kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym oraz z zasadami właściwego poruszania się w ruchu ulicznym.

5 W trakcie jednych z zajęć dzieci kolorowały pojazdy służb specjalnych. Efekty pracy wychowanków zostały zaprezentowane w przedszkolnej galerii.

6 Wychowankowie przedszkola aktywnie uczestniczyli w działaniach związanych z propagowaniem tematyki bezpieczeństwa.

7 Podczas zajęć z zakresu bezpieczeństwa, dzieci zdobywały wiedzę na temat właściwego i poprawnego przeprowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

8 Dzieci zostały zapoznane ze znaczeniem i obrazem graficznym znaków drogowych. Większość wychowanków potrafi bezbłędnie omówić i opisać każdy ze znaków.

9 Wszelkie informacje dotyczące bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego, były wprowadzane przez nauczycielki poprzez literaturę, czy gry i zabawy dydaktyczne.

10 „MÓJ KODEKS DROGOWY” stał się najbardziej popularną książeczką zwłaszcza wśród chłopców, którzy z ogromnym zainteresowaniem często do niej zaglądali i wypytywali nauczycielki o różne kwestie w tym temacie.

11 Tak wyglądały nasze zabawy, związane ze zdobywaniem niezbędnych wiadomości na temat pojazdów uprzywilejowanych.

12 Na zajęciach plastycznych, dzieci kolorowały pojazdy uprzywilejowane, a także znaki drogowe.

13 Podczas realizacji modułu o bezpieczeństwie, tablica główna dla rodziców zawierała liczne informacje, dotyczące podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się zarówno w przedszkolu, ogrodzie, domu, czy w ruchu ulicznym.

14 Podczas jednego z zajęć, nauczycielki zaprezentowały dzieciom film dotyczący właściwych zachowań w ruchu ulicznym.

15 Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa zostały uzupełnione o liczne zabawy edukacyjne w tym zakresie, a także zostały utrwalone numery alarmowe.

16 Na ostatnich zajęciach realizujących dany moduł podsumowano wiedzę dzieci w formie quizu pod nazwą „Przedszkolak bezpieczny w środowisku”. Reasumując ten moduł nauczycielki zauważyły wysoki poziom wiedzy dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

17 Wychowankowie z naszego przedszkola, bardzo chętnie brały udział we wszystkich proponowanych zajęciach w zakresie modułu o bezpieczeństwie.


Pobierz ppt "Prezentacja fotograficzna Moduł wiosenny – Przedszkolak bezpieczny w środowisku Przedszkole Samorządowe w Bolkowie ul.Sienkiewicza 39 59-420 Bolków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google