Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

europejskie rozwiązania dla zarządzania kryzysowego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "europejskie rozwiązania dla zarządzania kryzysowego"— Zapis prezentacji:

1 europejskie rozwiązania dla zarządzania kryzysowego
Elektronika pokładowa Optoelektronika Zobrazowania satelitarne Bezpieczna Łączność Satelitarna Zarządzanie danymi 2D i 3D europejskie rozwiązania dla zarządzania kryzysowego Pionex 2014 Piotr Kaczmarek kom: Zaawansowane Rozwiązania Nawigacyjne Transfer Technologii

2 Ja jednak jestem do Państwa stałej dyspozycji. Pozdrawiam,
Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie mojej prezentacji, wszelkie pytania zadawane w przerwach konferencji i zainteresowanie naszymi rozwiązaniami. Na kolejnych stronach postaram się zawrzeć najważniejsze informacje o oferowanych produktach, a także odnieść się do najczęściej zadawanych mi pytań. Z góry przepraszam, za ew. obecne kłopoty z naszą stroną internetową – informatycy prowadzą nad nią prace i w tym tygodniu będzie na niej niewiele treści. Ja jednak jestem do Państwa stałej dyspozycji. Pozdrawiam, Piotr Kaczmarek Astri Polska Mob:

3 Astri Polska sp. z o.o. powstała w 2010 roku jako spółka joint venture utworzona przez EADS Astrium i Centrum Badań Kosmicznych PAN. Od 1 stycznia 2014 Astrium wraz z Cassidian i Airbus Military połączono w Airbus Defence & Space. Tym samym Astri Polska stała się częścią grupy Airbus. Created in 2010. Joint Venture (50%/50%)

4

5 Własna łączność GSM/3D/LTE – przenośny „BTS”
GSM/3G/LTE Bubble zasięg: ok. 2 km zasilanie: 12v, 24v, 230v liczba jednoczesnych (zalogowanych do sieci) użytkowników: 200 liczba jednoczesnych „połączeń”: 16 połączenie „konferencyjne” Urządzenie GSM Bubble umożliwia utworzenie „własnej” sieci GSM / 3G (od jesieni 2014 także LTE). Urządzenie jak i sieć mogą być niezależne od infrastruktury naziemnej. Wielkość sieci można zwiększyć poprzez dodanie kolejnych urządzeń, które same łączą się w klasyczną „sieć komórkową”. Standardowo do urządzenia wydawanych jest 100 – 200 kart SIM, które pozwalają na logowanie się do „własnej” sieci.

6 Własna łączność satelitarna – przenośny zestaw nadawczo-odbiorczy
SAT Bubble czas rozstawienia sprzętu ok 5 min zasilanie: 12v, 24v, 230v czas pracy na wbudowanym akumulatorze: min. 4h WiFi „bliskiego zasięgu”: do 100 m WiFi „dalekiego zasięgu”: do 1 km przepustowość łącza SAT (np.): download: do 22 Mb/s upload: do 6 Mb/s SAT Bubble jest całkowicie samodzielnym i mobilnym rozwiązaniem zapewniającym łączność z Internetem (satelitarnym) w dowolnym miejscu w Polsce i poza jej granicami. Urządzenie składa się odpornej obudowy, na której montowana jest antena satelitarna. Dodatkowo posiada dwie łączności WiFi, bliskiego zasięgu – wbudowanej i dalekiego zasięgu – poprzez zewnętrzną antenę WiFi. Internet może być także wyprowadzony zwykłym kablem ethernet. Urządzenie jest przystosowane do pracy w komercyjnym paśmie Ku, w którym zapewniamy szybki Internet w bardzo rozsądnej cenie lub przez 1-2 lata „w cenie urządzenia”. Możliwe jest także korzystanie z innych pasm: KA, własnych, zamkniętych, szyfrowanych itp.

7 Identyfikacja substancji niebezpiecznych (np. w pozostawionym bagażu)
ULIS Unattended Luggage inspection System Wykrywa substancje: chemiczne, radiologiczne, wybuchowe i narkotyki. Praca na baterii: min 4h Czas wykonywania badania 2-20 minut (zazwyczaj ok 5 min) Żywotność urządzenia: min 1000 h Opcja instalacji „rentgena” Kompletny zestaw: laptop, przewody, baterie, oprogramowanie i „jednostka główna”. 60cm 130l

8 Własne rozwiązania mapowe dla zarządzania kryzysowego
Własne webowe rozwiązania informatyczne wraz z narzędziami mapowymi (2D i 3D) dedykowane dla zarządzania kryzysowego, umożliwiające wymianę informacji poprzez ‚mapy’ i/lub ‚bazy danych’ w czasie rzeczywistym, wraz z integracją rozwiązań już posiadanych przez klienta. Rozwiązanie może być dowolnie dostosowane do konkretnych potrzeb. Nie wymaga zakupu jakichkolwiek „zewnętrznych” narzędzi i licencji.

9 Autonomiczny i pełny dostęp do konstelacji satelitów optycznych i radarowych
Konstelacja satelitów Airbus najwyższa rozdzielczość: od 50 cm / px – zdjęcia optyczne od 25 cm / px – zdjęcia radarowe codzienna (re)wizyta każdego miejsca na świecie od równika po bieguny zdjęcia dostępne w ciągu kilku godzin od zamówienia

10 Zobrazowania satelitarne dla zarządzania kryzysowego
(nowe „z dnia na dzień” i szybciej, archiwalne w 2h) Zdjęcia optyczne wykonujemy zawsze w czterech spektrach barwnych: czerwonym, zielonym, niebieskim i bliskiej podczerwieni (iR). Każdego dnia możemy fotografować obszar Polski z satelity Pleiades o szczegółowości 50cm / px oraz z satelit SPOT o szczegółowości 1,5 m / px.

11 Zobrazowania satelitarne dla zarządzania kryzysowego
(rewolucyjne obrazy radarowe) Zdjęcia radarowe umożliwiają „fotografowanie przez chmury”. Nadają się idealnie do analiz zasięgu powodzi. Z końcem roku będziemy posiadali 3 działające satelity radarowe, które umożliwią codzienne obrazowanie terytorium Polski. W przypadku zdjęć radarowych ich szczegółowość (nawet 25 cm / px) jest proporcjonalna do wielkości zdjęcia. Im mniejsza szczegółowość tym większy zasięg pojedynczego obrazu (nawet 200 x 270 km). Np. do analiz zasięgu powodzi można użyć trybu, w którym wielkość piksela to 3 metry a wielkość zdjęcia to 30 x 50 km.

12 Zobrazowania satelitarne dla zarządzania kryzysowego
(„film” z orbity) „Film” który wiele osób chciało zobaczyć, a z powodów technicznych nie zadziałał na pokazie – proszę podziwiać, będę jednak wdzięczny za nierozpowszechnianie tego filmu dalej.

13 Piotr Kaczmarek Piotr.Kaczmarek@astripolska.pl
Dziękuję za uwagę zapraszam do kontaktu i współpracy Piotr Kaczmarek


Pobierz ppt "europejskie rozwiązania dla zarządzania kryzysowego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google