Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maj Konkursprzyrodniczo-ekologiczny klas II. Konkurs Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maj Konkursprzyrodniczo-ekologiczny klas II. Konkurs Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem."— Zapis prezentacji:

1 Maj Konkursprzyrodniczo-ekologiczny klas II

2 Konkurs Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem „Woda bezcenny skarb”. Co roku na konkursach, na przełomie kwietnia i maja nasz Ekozespół podsumowuje całoroczne działania. Aby zainteresować tematyką innych uczniów z równoległych klas włączamy ich do działań i zabawy. Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem „Woda bezcenny skarb”. Co roku na konkursach, na przełomie kwietnia i maja nasz Ekozespół podsumowuje całoroczne działania. Aby zainteresować tematyką innych uczniów z równoległych klas włączamy ich do działań i zabawy.

3 JURY Do prac w zespole JURY przyjęły zaproszenie: pani Ewa Popiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, z-cy dyr panie Małgorzata Jóźwiak i Joanna Protasewicz Do prac w zespole JURY przyjęły zaproszenie: pani Ewa Popiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, z-cy dyr panie Małgorzata Jóźwiak i Joanna Protasewicz oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Małyska.

4 I konkurencja Uczniowie wszystkich klas II mieli za zadanie przygotować albumy o wylosowanym ptaku, zwierzęciu lub roślinie wodnej. Na konkursie prezentowali swój album. Wysłuchaliśmy wiadomości m.in. o tataraku, sitowiu, kormoranie, płotce, szczupaku, żabie, bobrze, grążelu, okoniu, czapli, błotniarce i perkozie. Uczniowie wszystkich klas II mieli za zadanie przygotować albumy o wylosowanym ptaku, zwierzęciu lub roślinie wodnej. Na konkursie prezentowali swój album. Wysłuchaliśmy wiadomości m.in. o tataraku, sitowiu, kormoranie, płotce, szczupaku, żabie, bobrze, grążelu, okoniu, czapli, błotniarce i perkozie.

5 II konkurencja Druga konkurencja polegała na wykonaniu plakatu pt. „Woda bezcenny skarb”. Druga konkurencja polegała na wykonaniu plakatu pt. „Woda bezcenny skarb”.

6 III konkurencja Następna konkurencja polegała na ułożeniu hasła o oszczędzaniu wody z rozsypanki wyrazowej. Następna konkurencja polegała na ułożeniu hasła o oszczędzaniu wody z rozsypanki wyrazowej. Oto trzy przykłady haseł. Oto trzy przykłady haseł.

7 IV i V konkurencja IV konkurencja polegała na odgadnięciu smaku napoju. V to „Ekoteścik” – 3 osobowy zespół każdej klasy odpowiadał pisemnie na zestaw pytań dotyczący wody i jej mieszkańców. IV konkurencja polegała na odgadnięciu smaku napoju. V to „Ekoteścik” – 3 osobowy zespół każdej klasy odpowiadał pisemnie na zestaw pytań dotyczący wody i jej mieszkańców.

8 VI konkurencja Kolejna konkurencja polegała na tym, aby na przygotowanych kartkach uczniowie każdej klasy wypisali prośby kropelki wody skierowane do ludzi. Kolejna konkurencja polegała na tym, aby na przygotowanych kartkach uczniowie każdej klasy wypisali prośby kropelki wody skierowane do ludzi.

9 Oto prośby kropelki wody klasy IIa i IIb

10 Oto prośby kropelki wody klasy IIc i IId

11 Oto prośby kropelki wody klasy IIe i IIf

12 VI konkurencja Ostatnia konkurencja konkursu to „Wodny bieg z przeszkodami”. Na początku uczniowie przenosili wodę w wiaderku. Ostatnia konkurencja konkursu to „Wodny bieg z przeszkodami”. Na początku uczniowie przenosili wodę w wiaderku.

13 Bieg z przeskokami na kamienie

14 Między konkurencjami każda klasa prezentowała wiersz, piosenkę lub scenkę tematycznie związaną z wodą.

15 Rozstrzygnęliśmy konkurs na zbiórkę baterii. Zwyciężyła klasa IId – zebrała ponad 1300 baterii Rozstrzygnęliśmy konkurs na zbiórkę baterii. Zwyciężyła klasa IId – zebrała ponad 1300 baterii.

16 Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny W tym dniu wręczono również nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym klas II pt. „Woda bezcenny skarb- dbam, by jej nie zabrakło”. W tym dniu wręczono również nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym klas II pt. „Woda bezcenny skarb- dbam, by jej nie zabrakło”.

17 Wręczenie nagród poszczególnym klasom za udział w konkursie


Pobierz ppt "Maj Konkursprzyrodniczo-ekologiczny klas II. Konkurs Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google