Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas II"— Zapis prezentacji:

1 Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas II
Maj Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas II

2 Konkurs Dnia 11 V 2007r w naszej szkole odbył się „Konkurs ekologiczno- przyrodniczy klas II” pod hasłem „Woda bezcenny skarb”. Co roku na konkursach, na przełomie kwietnia i maja nasz Ekozespół podsumowuje całoroczne działania. Aby zainteresować tematyką innych uczniów z równoległych klas włączamy ich do działań i zabawy.

3 oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Małyska.
JURY Do prac w zespole JURY przyjęły zaproszenie: pani Ewa Popiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, z-cy dyr panie Małgorzata Jóźwiak i Joanna Protasewicz oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Małyska.

4 I konkurencja Uczniowie wszystkich klas II mieli za zadanie przygotować albumy o wylosowanym ptaku, zwierzęciu lub roślinie wodnej. Na konkursie prezentowali swój album. Wysłuchaliśmy wiadomości m.in. o tataraku, sitowiu, kormoranie, płotce, szczupaku, żabie, bobrze, grążelu, okoniu, czapli, błotniarce i perkozie.

5 II konkurencja Druga konkurencja polegała na wykonaniu plakatu pt. „Woda bezcenny skarb”.

6 Oto trzy przykłady haseł.
III konkurencja Następna konkurencja polegała na ułożeniu hasła o oszczędzaniu wody z rozsypanki wyrazowej. Oto trzy przykłady haseł.

7 IV i V konkurencja IV konkurencja polegała na odgadnięciu smaku napoju . V to „Ekoteścik” – 3 osobowy zespół każdej klasy odpowiadał pisemnie na zestaw pytań dotyczący wody i jej mieszkańców.

8 VI konkurencja Kolejna konkurencja polegała na tym, aby na przygotowanych kartkach uczniowie każdej klasy wypisali prośby kropelki wody skierowane do ludzi.

9 Oto prośby kropelki wody klasy IIa i IIb

10 Oto prośby kropelki wody klasy IIc i IId

11 Oto prośby kropelki wody klasy IIe i IIf

12 VI konkurencja Ostatnia konkurencja konkursu to „Wodny bieg z przeszkodami”. Na początku uczniowie przenosili wodę w wiaderku.

13 Bieg z przeskokami na kamienie

14 Między konkurencjami każda klasa prezentowała wiersz, piosenkę lub scenkę tematycznie związaną z wodą.

15 Rozstrzygnęliśmy konkurs na zbiórkę baterii
Rozstrzygnęliśmy konkurs na zbiórkę baterii. Zwyciężyła klasa IId – zebrała ponad 1300 baterii.

16 Konkurs plastyczny W tym dniu wręczono również nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym klas II pt. „Woda bezcenny skarb- dbam, by jej nie zabrakło”.

17 Wręczenie nagród poszczególnym klasom za udział w konkursie


Pobierz ppt "Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google