Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt: Blogi w szkole Uczniowie klasy: IV C i VI A p. Kinga Gawrońska i p. Ewa Indulska - Pikul.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt: Blogi w szkole Uczniowie klasy: IV C i VI A p. Kinga Gawrońska i p. Ewa Indulska - Pikul."— Zapis prezentacji:

1 Projekt: Blogi w szkole Uczniowie klasy: IV C i VI A p. Kinga Gawrońska i p. Ewa Indulska - Pikul

2 Co trzeba zrobić aby założyć bloga?  Na początku potrzebny jest pomysł.  Potem trzeba założyć konto na Edutuba.pl.( niestety ten etap okazał się już jedną z przeszkód, bo mail potwierdzający często trafia do SPAM o czym nie wiedzieliśmy) Na potwierdzenia czeka się kilka dni Udało nam się przebrnąć przez to!  Login i hasło z Edutuba.pl posłużą do logowania na blog. Każdy z posiadaczy konta ma możliwość założenia jednego bloga, można też założyć bloga grupowego. My wybraliśmy tę opcję

3 Na stronie programu szkoły z klasa 2.0 założyliśmy dwa blogi: 1)„ Szkoła pomysłów” blog kilku uczniów z klasy IV C- Staś, Jagoda, Sylwia K., Julka, Sylwia J., Liwia 2) „ Strażnicy Olimpiady Dobrej Formy” – blog grupy uczniów klasy VI a - Ola, Natalia, Weronika, Klaudiusz i Bartek oraz p. Ewa Indulska – Pikul jako koordynator akcji Olimpiady Dobrej Formy w programie „ Zachowaj równowagę”. Program ten jest realizowany w naszej szkole.

4 SZKOŁA POMYSŁÓW Adres naszego bloga w tej edycji szkoły z klasą to: http://blogiceo.nq.pl/uczniowiesp28 Zaplanowaliśmy umieszczać tam wszystkie własne pomysły dotyczące własnej twórczości i tego co się dzieje w szkole i ciekawych pomysłów zaczerpniętych z innych źródeł.

5 SZKOŁA POMYSŁÓW Stopniowo gromadziliśmy materiały. Spore problemy z rejestracją ostudziły nasze zapały. Ostatecznie udało się założyć bloga pod koniec marca. Udało się nam zrobić kilka wpisów.

6 SZKOŁA POMYSŁÓW  Sami jednak mogliśmy robić wpisy dopiero w kwietniu, gdyż błędy techniczne systemu płatały nam „ figle”.  W końcu poznaliśmy blog „ Od kuchni”.  Poznaliśmy zasady tworzenia dobrych wpisów.  Nauczyliśmy się dołączać medium do wpisów ( zdjęcia).

7

8

9 STRAŻNICY OLIMPIADY DOBREJ FORMY  Adres bloga to: http://blogiceo.nq.pl/zdrowiewsp28/http://blogiceo.nq.pl/zdrowiewsp28/  Pojawił się pomysł dokumentowania poczynań Olimpiady Dobrej Formy  Blog stał się świetnym pomysłem do tego typu zadań  Materiały powstawały na bieżąco z naszych działań z Olimpiady Dobrej Formy

10 STRAŻNICY OLIMPIADY DOBREJ FORMY  Niestety problemy z logowaniem podobnie jak w poprzedniej grupie ostudziły nasz zapał. Ostatecznie wystartowaliśmy w kwietniu.  Poznaliśmy zasady tworzenia dobrych wpisów  Nauczyliśmy się dołączać medium do wpisów ( zdjęcia), filmiki.

11 STRAŻNICY OLIMPIADY DOBREJ FORMY Na naszym blogu dowiecie się więcej o naszych akcjach i przedsięwzięciach, które także mogliście śledzić na bieżąco w szkole:  Dzień owoców i warzyw,  Dzień bez sklepiku ( bez chipsów i warzyw),  Wybór loga naszej akcji  Propagowanie zdrowego stylu życia ( sanki, spacery, sport) To tylko niektóre tematy poruszane na blogu.

12

13

14 Blog „od kuchni” czyli panel sterowania - kokpit

15 8 Zasad tworzenia dobrych wpisów:  Na początku zawsze podaj tytuł wpisu czyli krótkie hasło na temat treści wpisu.  Stosuj pogrubienia i różne czcionki dla podkreślenia ważnych treści.  Wzbogacaj treści o grafikę lub inne multimedia.  Zawsze pamiętaj o prawach autorskich.  Wpis nie może być za długi ani za krótki.  Trudne słowa we wpisie warto wyjaśnić.  Podawaj linki do innych stron.  Przed ostateczną publikacją wpisu zawsze sprawdzaj tekst pod względem poprawności językowej.

16  W dalszym ciągu tworzymy wpisy.  Zapraszamy do odwiedzenia naszych blogów. http://blogiceo.nq.pl/uczniowiesp28 http://blogiceo.nq.pl/zdrowiewsp28/ Uczymy się pisać komentarze Szukamy pomysłów na wpisy. Dopiero „ raczkujemy” w tym temacie, jak wiadomo początki często bywają trudne! Nie wszystkim blogowanie się spodobało. Niektórych zniechęciły problemy techniczne. Dla większości z nas było to ciekawe doświadczenie!

17 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Projekt: Blogi w szkole Uczniowie klasy: IV C i VI A p. Kinga Gawrońska i p. Ewa Indulska - Pikul."

Podobne prezentacje


Reklamy Google