Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT 12: ÓSME PRZYKAZANIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT 12: ÓSME PRZYKAZANIE"— Zapis prezentacji:

1 TEMAT 12: ÓSME PRZYKAZANIE
TEMAT 12: ÓSME PRZYKAZANIE. OGÓLNY PLAN KATECHEZY I NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DLA KATECHETY. Szczegółowy opis w podręczniku metodycznym. wstęp 1. Opowiadanie o aleKsie - z podręcznika str. 34. część zasadnicza 2. Pan jezus głosi prawdę. 3. NIE mów fałszywego świadectwa: czyli nie kłam. 4. Bajka z morałem – nie warto kłamać. 4. Wyjaśnić obmawianie, oczernianie. 5. ĆWICZENIE.

2 opowiadanie o aleksie - z podręcznika str. 34

3 Pan jezus drogą, prawdą I życiem
Słowa Pana Jezusa są prawdziwe. Zaświadczył o tym swoim życiem. Warto naśladować i słuchać Jezusa. Jezus obiecuje nam szczęście wieczne.

4 Nie mów fałszywego świadectwa
1. Nie okłamuj innych. 2. Nie oszukuj. 3. Nie obmawiaj innych – to znaczy nie mów o innych nieprawdy. 4. Nie “żartuj” z prawdy.

5 Kłamstwo - Bajka z morałem

6 Kłamstwo - Bajka z morałem

7 ĆWICZENIE STR. 35 – PRAWADA CZY FAŁSZ?
1) Jest 10 przykazań Bożych. There are 10 commandments. 2) Piąte przykazanie mówi: Nie kradnij. The fifth commandment says: You shall not steal. 3) Pan Jezus bardzo Cię kocha. Jesus loves you very much. 4) Pierwsi ludzie nazywali się: Adam i Anna. The first people’s names are Adam and Ann. 5) Niedziela to dzień święty. The day we call „holy” is Sunday. P F P F P

8 ZASTANÓW SIĘ: 1. Kiedy twoje słowa sprawiły komuś przykrość?
2. Jakie są skutki kłamstwa?

9 Zadanie domowe ZADANIE 1, 2 / STRONA 35
Prezentacja opracowana i dostosowana do katechezy z podręcznika do klasy przygotowującej do Pierwszej Komunii Świętej “Komunia z Panem Jezusem” i zeszytu metodycznego (z serii Dobry Pasterz).


Pobierz ppt "TEMAT 12: ÓSME PRZYKAZANIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google