Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Facebook jako nowoczesne narzędzie do przekazywania inforamcji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Facebook jako nowoczesne narzędzie do przekazywania inforamcji"— Zapis prezentacji:

1 Facebook jako nowoczesne narzędzie do przekazywania inforamcji

2 Co to jest Facebook Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook Inc. z siedzibą w Menlo Park.

3 Ile użytkowników ma Facebook
W styczniu 2014 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła około miliarda, a co miesiąc wgrywanych jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów, których obecnie jest 265 miliardów.

4 Kto jest autorem Facebooka
Głównym autorem jest Mark Zuckerberg, który jako student Uniwersytetu Harvarda, 4 lutego r. stworzył wraz z grupą studentów serwis społecznościowy on-line TheFacebook, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą odszukiwać i kontynuować dawne znajomości oraz dzielić się wiadomościami i zdjęciami.

5 Kto jest autorem Facebooka
W marcu 2008 autor portalu, 23-letni Mark Zuckerberg, zajął miejscu rankingu Forbesa najbogatszych ludzi świata i został najmłodszym miliarderem świata (1,5 mld USD)

6 Funkcjonalności Facebooka
Serwis przeszedł wiele zmian wizualnych, co nie zawsze spotykało się z aprobatą użytkowników; największy sprzeciw pojawił się po zmianach strony głównej – zamiast statycznej zawartości w formie wirtualnej wizytówki spotykanej w tego typu serwisach, pojawił się mikroblog wraz z powiadomieniami aplikacji.

7 Funkcjonalności Facebooka
Facebook oferuje wewnętrzną platformę aplikacji internetowych, dzięki której każdy z użytkowników może napisać własny program i udostępniać go innym użytkownikom. Platforma ta, umożliwia również zarabianie pieniędzy twórcom, poprzez oferowanie zawartości premium (np. dodatkowe przedmioty w grach, wirtualne pieniądze wykupowane za prawdziwą walutę);

8 Funkcjonalności Facebooka
Facebook umożliwia komunikowanie się programów zewnętrznych, serwisów z Facebookiem – wiele serwisów internetowych oferuje możliwość „podpięcia” konta z wykorzystaniem nazwy i hasła użytkownika Facebooka, co jest własną wersją rozproszonego uwierzytelnienia OpenID (funkcja nosi nazwę Facebook Connect). Serwis oferuje również wewnętrzny komunikator.

9 Funkcjonalności Facebooka
Facebook posiada także wiele typowych funkcji obecnych w innych serwisach społecznościowych, takich jak: albumy ze zdjęciami, blog, notes, książka adresowa, lista znajomych, grupy użytkowników, blokowanie użytkowników, poczta wewnętrzna.

10 Facebook jako medium reklamowe
W USA aż 6,5% pieniędzy wydawanych na reklamę w internecie trafi w tym roku do Facebooka, a dochód najpopularniej- szego serwisu społecznościowego z reklam, który wzrósł w 2011 roku aż o 68,2%, przekroczy 5 miliardów dolarów. Jak przewidują eksperci, w 2014 roku suma wzrośnie do 8 miliardów, czyli ponad dwukrotnie przewyższy dochód odnotowany w ubiegłym roku.

11 Materiały wideo nt Facebooka
Facebook prezentacja Co to jest Facebook i dlaczego go potrzebujesz? Korzystanie z Facebooka

12 Materiały wideo nt Facebooka
Facebook - Jak założyć fanpage na Facebooku - poradnik 1/2 Facebook - Facebook - Integracja Twittera z Facebook i zaawansowana konfiguracja fanpage - poradnik 2/2 &feature=iv&src_vid=-Xd45iG-HvY&v=V0v0xpDQF68

13 Jak dodać Like Box na stronę?
Like Box (dawniej znany jako Fan Box) to wtyczka Facebooka, która można wstawić na własną stronę lub bloga. Dzięki temu użytkownicy wchodząc na naszą stronę mogą zobaczyć ile mamy fanów na Facebooku czy jakie ostatnio publikowaliśmy posty. Wstawienie takiej wtyczki jest bardzo łatwe. Należy wejść na stronę: Tam należy wstawić adres URL naszej strony na Facebooku i ustawić wygląd naszej wtyczki. Cały czas widzimy podgląd ustawień. Następnie należy kliknąć Get Code i skopiować wygenerowany kod, który dalej należy wkleić na naszą stronę, tam gdzie chcemy by wyświetlał się Like Box. Inne wtyczki, jak np. „Like Button” można wygenerować w podobny sposób wchodząc na i wybierając rodzaj wtyczki, który chcemy zamieścić na stronie.

14 W jaki sposób mogę aktywnie moderować treści publikowane na mojej stronie?
Jeśli jesteś administratorem strony, możesz zablokować publikowanie treści zawierających pewne słowa kluczowe oraz włączyć filtr wulgaryzmów. 1. Blokowanie słów kluczowych Gdy użytkownik umieści jedno z tych słów w poście lub komentarzu na stronie, zostaną one automatycznie oznaczone jako spam. Aby zablokować słowa kluczowe: W górnej części strony kliknij opcję Edytuj stronę i wybierz opcję Edytuj ustawienia. Kliknij opcję Moderacja strony. Wprowadź słowa, które chcesz zablokować, rozdzielając je przecinkami. Dodaj różne formy blokowanego słowa – np. liczbę pojedynczą i mnogą. Kliknij przycisk Zapisz zmiany.

15 W jaki sposób mogę aktywnie moderować treści publikowane na mojej stronie?
Aby anulować oznaczenie postu jako spam, przejdź do dziennika aktywności strony i kliknij pozycję Spam w lewej kolumnie. Kliknij przy poście i wybierz opcję Odznacz jako spam. Aby usunąć oznaczenie komentarza jako spam, ustaw kursor nad komentarzem i kliknij opcję Ponownie wyświetl. 2. Filtr wulgaryzmów Możesz blokować występowanie na Twojej stronie wulgaryzmów różnego stopnia. Facebook ustala, co należy blokować, na podstawie najczęściej zgłaszanych słów i sformułowań oznaczanych przez społeczność jako obraźliwe. Aby włączyć filtr wulgaryzmów: W górnej części strony kliknij opcję Edytuj stronę i wybierz opcję Edytuj ustawienia. Kliknij opcję Filtr wulgaryzmów. Wybierz opcję Średni poziom lub Wysoki poziom. Kliknij przycisk Zapisz zmiany.

16 Jak mogę ukrywać i usuwać posty ze swojej strony? Jaka jest różnica?
Ukrycie posta spowoduje usunięcie go z osi czasu strony, tak że stanie się on niewidoczny dla osób odwiedzających stronę. Jeśli post, który ukryjesz, został udostępniony, może wciąż być widoczny dla odbiorców, którym został udostępniony, w innych miejscach Facebooka, takich jak aktualności i wyszukiwanie. Kiedy usuwasz treści ze strony, zostają one trwale usunięte. Aby ukryć lub usunąć post ze strony: 1. Ustaw wskaźnik myszy na poście na osi czasu strony 2. Kliknij ikonę w prawym górnym rogu 3. Wybierz opcję Ukryj na stronie, aby ukryć post, lub wybierz opcję Usuń... i kliknij przycisk Usuń, aby go usunąć Możesz także ukrywać, pokazywać i usuwać posty, korzystając z Dziennika aktywności strony. Pamiętaj, że zdjęcia, które zostały ukryte na osi czasu strony, będą w dalszym ciągu widoczne w sekcji Zdjęcia. Więcej informacji dostępnych jest na

17 Twitter

18 Co to jest Twitter Twitter (czyt. tłiter, skrót: TT) – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania. Zarejestrowany użytkownik może wysyłać i odczytywać tak zwane tweety (czyt. tłity). Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maks. 140 znaków) wyświetlana na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil

19 Kiedy został założony i kto z niego korzysta?
Twitter został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa oraz Biza Stonea. Twitter jest modny wśród elit i chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków, dyplomatów, publicystów i dziennikarzy. Swoje profile na Twitterze mają także gazety, czasopisma, instytucje państwowe, firmy, ośrodki medyczne, celebryci itp.


Pobierz ppt "Facebook jako nowoczesne narzędzie do przekazywania inforamcji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google