Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fiedosiuk Rafał Goleniec Kamil Marczuk Szym on. Nasza Szkoła w Liczbach Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fiedosiuk Rafał Goleniec Kamil Marczuk Szym on. Nasza Szkoła w Liczbach Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka."— Zapis prezentacji:

1 Fiedosiuk Rafał Goleniec Kamil Marczuk Szym on

2 Nasza Szkoła w Liczbach Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka ciekawostek dotyczących naszej kochanej szkoły. :)

3 Quiz Cały projekt to quiz!!! ZAPRASZAMY!!!

4 Budynek Szkoły i Wyposażenie Zastanawiało was ile razy musielibyście podnieść nogę idąc po wszystkich schodach pokonując po jednym schodku?? Musielibyście pokonać 262 stopnie, które znajdują się w całej szkole.

5 Budynek Szkoły i wyposażenie Czy liczyliście kiedyś lub zwróciliście uwagę przez ile drzwi przechodzicie?? Otóż korzystamy w szkole ze drzwi.

6 Budynek szkoły i wyposażenie A może kiedyś ktoś z was zainteresował się jakie mamy wyposażenie w salach, np. ile mamy ławek czy krzeseł?? W szkole pracujemy na około 1486 ławkach które mają powierzchnię 2 275 000 cm 2 i siadamy na około 2993 krzesłach.

7 Nasza Szkoła w Liczbach Czy zastanawialiście się w ilu salach prowadzone są na co dzień zajęcia szkolne? W 66.

8 Budynek Szkoły i Wyposażenie Czy zastanawiało was kiedyś na ilu tablicach pracujemy?? 105 tablicach

9 Budynek Szkoły i Wyposażenie Czy idąc kiedyś przed szkołą zauważyliście ile mamy okien?? Powiemy wam że mamy 2388 pojedynczych szyb.

10 Budynek Szkoły i Wyposażenie Albo czy idąc przez szatnie liczyliście ile mamy boksów?? Jest ich aż 41 mimo że się tak nie wydaje.

11 Budynek Szkoły i Wyposażenie W razie pożaru potrzebne są węże strażackie. Myśleliście może ile te węże mogą mieć długości?? Na holach wszystkie razem mają około 357m. Z czego wynika, że jeden wąż ma 23,1 m

12 Budynek Szkoły i Wyposażenie Wiecie ile potrzeba kartek A4 by wyłożyć nimi nasze boisko szkolne?? Boisko ma powierzchnię ok. 1007 m 2 Kartka A4 623,7 cm 2 Potrzeba 16 143 kartek wielkości A4, co daje ponad 32 ryzy papieru.

13 Budynek Szkoły i Wyposażenie To, że w szkole są kamery, już wiecie, ale nie wiecie pewnie ile ich jest? W szkole obserwują nas 33 kamery.

14 Budynek Szkoły i Wyposażenie Z toalety też w szkole korzystamy, ale nie przejmujemy się losem zwykłych klozetów. Zakładam ze nikt nie wie ile ich mamy w szkole?? Kto spróbuje zgadnąć?? Otóż w szkole mamy 48 muszli klozetowych.

15 Budynek Szkoły i Wyposażenie Ile dziennie zużywamy papieru toaletowego? 36 rolek

16 Budynek Szkoły i Wyposażenie Jednym z pytań, które sobie zadaliśmy było: ile jest komputerów w szkole, czy ktoś może wie?? My uczniowie w szkole pracujemy na 63 komputerach

17 Budynek Szkoły i Wyposażenie Idąc korytarzem możemy zauważyć że są one dość długie, a czy ktoś wie ile ma jeden taki korytarz?? Wszystkie korytarze mają po 111 m każdy, co daje razem 532 m

18 Budynek Szkoły i Wyposażenie Nasza szkoła ma wiele wspaniałych nagród, ale na wystawie jest ich tylko x. Kto wie co się kryje pod X?? Nasza szkoła zdobyła i wystawiła 322 nagród

19 Pracownicy szkoły W szkole pracuje wielu wspaniałych ludzi, może ktoś wie ilu mamy nauczycieli w szkole? No to powiem wam że szkoła ma 107 nauczycieli. Z czego 69 to kobiety i 38 mężczyźni.

20 Biblioteka Bibliotekę też mamy porządną, jak myślicie ile może być ksiązek w szkolnej bibliotece? Mamy ich aż 23645.

21 Uczniowie Zadaliśmy sobie też takie pytania jak : Ilu nasz szkoła ma aktualnie uczniów ? Do naszej szkoły uczęszcza około 1034 uczniów.

22 Basen Czy zastanawialiście się jaką drogę trzeba pokonać z internatu na basen? 1320 metrów

23 Basen Ile wody jest w naszym basenie? Ok. 3 500 000 litrów

24 Basen Jaki dystans pokonujemy miesięcznie na basenie? 17o km ( odległość między Oświęcimiem, a Piotrkowem Trybunalskim)

25 Basen Jaka jest wysokość słupka startowego? 60 cm.

26 Basen Ile spalamy kalorii na jednym treningu? 1200 kcal

27 Basen Ilu trenerów pływania pracuje w naszej szkole? Jest 7

28 Stołówka Ile dziennie na stołówce szkolnej wydawanych jest obiadów? 125

29 Stołówka Za jaką kwotę zjadamy miesięcznie posiłki? Ok. 40 000 zł

30 Stołówka Ile osób pracuje w kuchni? 5 osób

31 Stołówka Ile kalorii dziennie dostarczają nam posiłki na szkolnej stołówce? 3150 kcal

32 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Dyrektor… Jak to dostojnie brzmi… Czy wiecie ile osób w naszej szkole pełniło tę funkcję? Było ich 11 w każdym z nich inna krew, ale jeden najlepszy z nich jest!

33 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Ile godzin spędza przeciętny uczeń w szkole ??? Większość z nas spędza codziennie w szkole średnio 6,5 godziny; tygodniowo 34 godziny a przez cały rok mamy aż 1 292 godziny A przez 3 lata aż 3 876!

34 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Jak myślicie ilu uczniów zmieści się na jednym m 2 ? Ilu uczniów zmieści się w sali 140 ? Sprawdziliśmy! Na jednym m 2 zmieści się ok. 12 osób. Sala ma powierzchnię ok. 50 m 2 W tej pięknej sali zmieści się 600 uczniów, czyli ponad połowa uczniów naszej szkoły zmieściłaby się w jednej sali.

35 Dla uważających A kto wie ile przed chwilą zadaliśmy pytań?? Otóż przez te kilka minut zadaliśmy wam 32 pytań łącznie z tym.

36 Szkoła w liczbach Serdecznie dziękujemy za obejrzenie prezentacji!!!


Pobierz ppt "Fiedosiuk Rafał Goleniec Kamil Marczuk Szym on. Nasza Szkoła w Liczbach Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google