Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT Czy mądrze korzystamy z portali społecznościowych?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT Czy mądrze korzystamy z portali społecznościowych?"— Zapis prezentacji:

1 TEMAT Czy mądrze korzystamy z portali społecznościowych?
Ankieta TEMAT Czy mądrze korzystamy z portali społecznościowych?

2 Ankieta została przeprowadzona wśród młodzieży
Gimnazjum Gminy Oleśnica. Również na forum bloga Grupy Alfa umieszczono formę internetową pytań i uwzględniono w wynikach i wnioskach. Oto pytania i analiza przeprowadzonej ankiety. ZAPRASZAMY!

3 Ile czasu spędzasz w Internecie w ciągu dnia?
PYTANIE 1 Ile czasu spędzasz w Internecie w ciągu dnia? DIAGRAM ODPOWIEDZI: a)około 5 minut b)około pół godziny c)około 1 godziny d)około 2 godziny e)4 godziny lub więcej f)nie używam Internetu Najwięcej ankietowanych, bo aż 36% spędzają 2 godziny dziennie w Sieci. Ankieta wykazała, że co 10 osoba ankietowana w naszej szkole nie używa Intenetu. A 21 % osób nadużywa go (spędza 4 lub więcej godzin dziennie.

4 PYTANIE 2 a) Tak b) Nie Czy wszystkie informacje, które są umieszczane
w Internecie są wiarygodne? Ankieta wykazała, że prawie 20% osób nie wie, że w Internecie niektóre informacje są niewiarygodne. Pamiętaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zawsze pobieraj wiadomości z wiarygodnych źródeł. Zapytaj o nie nauczyciela lub sprawdzaj informacje na kilku stronach i jeżeli znajdziesz te same treści, to oznacza że są one wiarygodne. a) Tak b) Nie

5 PYTANIE 3 Ile czasu dziennie spędzasz na portalach społecznościowych typu Facebook, nk? około 10 minut b)około pół godziny c)około 1 godziny d)2 godziny e) 4 godziny i więcej f)nie odwiedzam portali społecznościowych Ankieta wykazała, że 20% ankietowanych nie korzysta z portali społecznościowych. Pozostali ankietowani w różnych ilościach spędzają czas używając Facebooka, nk lub innych portali, a 20% używa ich w ciągu Dnia 4 lub więcej godzin (dość długo) Pamiętajmy! Korzystajmy z Sieci w pożytecznych celach.

6 PYTANIE 4 Ile znajomych masz na portalu społecznościwym
typu Facebook, nk? około 20 b) około 50 c)około 100 d)około 150 e)około 200 f)około 300 g)500 i więcej h)nie mam znajomych Ankieta wykazała, że osoby korzystające z portali społecznościowych mają bardzo dużą liczbę znajomych (300 i więcej). Są to najczęściej wirtualni znajomi. Pamiętaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W Internecie czają się hakerzy, zboczeńcy lub osoby, które stwarzają niebezpieczeństwo. Uważaj na nieznajomych!

7 Analiza: Nie wszyscy uczniowie GGO korzystają z Internetu (10 % nie używa Internetu) 20% uczniów w ciągu dnia korzysta dużo z Internetu (4 i więcej godzin). Nie wszyscy ankietowani wiedzą, że Internet jest źródłem nieprawdziwych informacji. 20% ankietowanych nie korzysta z portali społecznościowych . 21% uczniów przebywa na portalach społecznościowych 4 i więcej godzin. 70 % uczniów ma bardzo dużo znajomych na facebook lub nk, przy czym 20% nie korzysta z portali i nie ma znajomych. Tak więc są to najczęściej wirtualni znajomi. Wnioski: Z Internetu korzystajmy mądrze i pożytecznie. Pamiętajmy że w Sieci kryje się niebezpieczeństwo. Rozsądnie korzystajmy z Portali społecznościowych i bądźmy ostrożni kogo zaznaczamy jako znajomych.


Pobierz ppt "TEMAT Czy mądrze korzystamy z portali społecznościowych?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google